Andulka - mluvení

Od: Datum: 17.11.14 19:06 odpovědí: 3 změna: 18.11.14 09:10

Naučí se andulka samice stará půl roku mluvit? Nebo mluví jenom samečci?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.14 19:12

Samičky se naučí mluvit stejně jako samečkové, i když ti jsou někdy ochotnější, viz výzkum zde http://www.krotke-andulky.cz/index.php?site=faq

Ale záleží na tom, jak bylo takové mládě odchováno. Podstatně větší ochotu k mluvení mají ručně dokrmovaná mláďata.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.11.14 00:29

Jako u všech papoušků mohou mluvit samečci a samičky. Ale osobně jsem ještě andulku mluvit neslyšel a to jsme jich několik měli.

Od: ydal
Datum: 18.11.14 09:10

Nám nedávno umřela andulka (sameček), která uměla cca 7 slov a bylo jí pěkně rozumět, co říká. Mluví i samičky, jak říkáte. Naše andulka byla teda mladší než půl roku, když jsme si ji vzali od chovatele, ale myslím, že půlroční andulka se ještě může naučit mluvit. Šli jsme na to tak, že jsme ji nedříve ochočili. Když začala chodit na prst a sedat na rameno, tak jsme na ni hodně mluvili, často opakovali její jméno a jednoduchá slova - Bertíčku, pusinku, ahoj. Když sedí na rameni nebo na prstu, tak máte její pozornost, ztichne a je vidět, že poslouchá. Nemá cenu do ní hučet, když si hraje nebo se čistí, to podle mě neposlouchá . Vzali jsme si ji v srpnu a myslím, že po Vánocích začala říkat Bertíčku. Jen "Bertíčku" říkala další cca půl rok a pak začala postupně přidávat další slova, dokonce i ta, která jsme ji neučili, třeba "potichu!". Ale teda mamka byla celé dny doma, takže se jí hodně věnovala, tak to možná bylo i tím.

doplněno 18.11.14 09:19:

Ještě doplním, co mi říkal chovatel, když jsem to ni šla. Ne každá andulka má talent se naučit mluvit, některá je talentovaná víc, některá míň, takže nebude třeba mluvit, ale bude jen napodobovat zvuky nebo ani to. Poznat to dopředu nejde, takže buď budete mít štěstí a bude mluvit, jak ta naše, a nebo ne, ale i tak budete mít fajn společníka, i když nemluvného .

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.