Králík venku

Od: Datum: 16.11.14 16:51 odpovědí: 11 změna: 20.11.14 08:55

Ahoj,mám zakrslého králíka obyčejného žádného beránka nebo lvíčka... mám ho od května venku,odiče ho dovnitř nechtějí,myslíte že ho přez zimu mohu mít venku? Chci mu pořídit králíkárnu zatím je v takové menší která mu na jeho rozměry stař´čí,při nejhorším kdyby opravdu venku v zimě být nemohl by byl v garáží (nedoporučuje se prý) nebo v sušarce ... ale mohl by být velku nebo ne? popř mohl by být venku s králíkárnou fred tu mu chci koupit je laciná ...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 16.11.14 16:57
avatar

Králíky jsem nechovala, ale kamarád má 4 "kotce" venku...Tam, kde bylo více králíků, tak se zahřáli navzájem, kde byl samec sám, tak doslova umrzl- umřel... mláďata taky umrzla.. záleží na tom, jaká bude zima...Tak hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klarahahnova*
Datum: 16.11.14 17:00

Aha já mu chci koupit takovou kde se mže schovat aby na něj nepršelo...

Datum: 16.11.14 17:18
avatar

Musí mít tu králíkárnu zateplenou zvnějšku polystyrenem, hodně a vysoko podestláno senem a od -5°C kryj vchod kobercem nebo dekou. Pak ho, samozřejmě, nemůžeš tahat domů, měl by tepelný šok.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.14 20:53
avatar

Ono hlavně pokud tam ten králík bude furt venku úplně sám, tak je to defakto týrání tak jako tak. Králíkárna Fred není zateplená a není vhodná na zimní ubytování, jedině zateplit tím polystyrenem. Nechápu, proč musí mít každé dítě zvíře za každou cenu i přes odpor rodičů, pak tím zvířata zbytečně trpí. Raději králíka někomu darujte.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: klarahahnova*
Datum: 16.11.14 21:15

Já ho nikomu nedaruju! *bum* Nechci ho týrat,a králíkárnu bych si klidně vyrobila vlastníma rukama kdyby to ovšem bylo možné! *bum* Nemůžu za to že rodiče mají své podmínky,já být rodič dovolím dítěti ho mít vevnitř už jen z toho že mám zvířata ráda a chci mu to co nejvíce ulehčit aby netrpěl! nakonec rodiče s pravděpodobností dovolí mít na zimu králíka v sušarce kde není zima ale horko tam není.. topení tam ale je takže neumrzne,a na léto bude v králíkárně.

Datum: 16.11.14 21:37
avatar

A ty podmínky jsi neznala předem?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 16.11.14 22:00
avatar

Venku by musela být králíkárna dobře zateplená. A ta vaše "sušarka", je tam aspoň světlo? A budeš tam za ním vždy na nějakou dobu chodit? Aby tam nebyl jak na samotce a ještě třeba trvale potmě ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stir
Datum: 16.11.14 22:35

Dobrý večer.

Jak píše tarantel, že je to vlastně týráni.

Má na mysli, že králík je typ společenský.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stir
Datum: 16.11.14 22:41

Dobrý večer.

Jak píše tarantel, že je to vlastně týráni.

Má na mysli, že králík je typ společenský. To znamená, že nežije osamoceně, ale pro pohodu

ve společenství dalších zvířat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: klarahahnova*
Datum: 17.11.14 09:53

Ahojky =)

Králík bude v sušarce říkáme tomu tak.Je tam světlo,topení,vhodné podmínky,čerství vzduch!

Když ho budu krmit tak zřejmě každý den což znamená,ráno si ho vezmu na horu než půjdu do školy,odpoledne i večer a pak půjde zpátky!

Jen přes Jaro Léto Podzim pokud nebude venku veliký mráz tak bude venku jen přes zimu vevnitř,pokud mi ho nakonec nedovolí nechat vevnitř

Datum: 20.11.14 08:55
avatar

Já bych doporučil si nějakou králíkárnu vyrobit sám, ovšem musíte si dávat pozor na mnoho věcí, jako například aby se v ní králík nezranil a aby byla dostatečně teplá. Můžete ji zateplit úplně stejně jako psí boudu, uděláte to tak, že každá stěna bude vyrobena z vstev dřevo, polystyren, dřevo ale králikárna by měla taky větrat, dřevo potřebuje dýchat. Ale nejlepší by bylo ho opravdu bylo ho opravdu dát domů, protože nevíme jaká bude zima a králík opravdu nemůže být venku v mínus dvacíti stupni. A až budete kupovat králíkárnu nekupujte tu nejlacinější, našetřete si třeba 5 tis. na tu nejkvalitnější králíkárnu protože je to hodně potřebné a pro dobro tvéko králíka. Zeptej se rodičů, jestli by mohl být králík aspoň na zimu vevnitř, pokud nikdo nemá alergii na chlupy nebo něco podobného. Když už bude venku, doporučuji mít krílíkárnu co nejvíc nacpanou u domu, nebo ve verandě, aby ji trochu hřálo teplo od toho domu..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.