Jaké dobré jídlo pro psa?

Od: Datum: 16.11.14 13:16 odpovědí: 21 změna: 26.11.14 10:22

Dobrý den, chtěl bych se s Vám podělit o krátkém receptu k výbornému jídlu, které dělám svému pejskovi.

Potřebné:

-dvě misky

-jakákoliv konzerva pro psy

-rohlíky (dle uvážení, já svému dospělému vlčákovi dávám 8 rohlíků)

-vidlička

-horká voda

...

Popíšu vám to přesně tak, jak to dělám já.

1) nakrájím rohlíky na kolečka

2) dám do misky třetinu velké konzervy, zaliju jí horkou vodou a rozšťouchám vidličkou. Dávejte si pozor, ať tam nedáte příliš mnoho vody.. musí z toho vzniknout hustá "kaše"

3) nakrájené rohlíčky dám do druhé misky, poté je zaliju tou "kaší", a pořádně promíchám. Promíchejte je pečlivě, ať je každé kolečko pěkně smícháno s "kaší", jinak vám váš miláček sežere jenom to maso.

Já to dávám svému psovi každý druhý den už 2 roky. ty 3/4 porce za týden mě stojí pouze cenu konzervy(já volím Pedigree, protože je tam hodně masa) a 30/40 rohlíků. takže těch 150 korun týdně mě vůbec nebolí, a když si potom všimnete, jak se na to těší a jak si pochutnal, tak vám to vykouzlí úsměv na obličeji :).

! nedoporučuji to dávat vašemu miláčkovi častěji, protože až si na to zvykne, tak přestane žrát granule a bude hladovět, dokud nedostane rohlík s konzervou. Když druhý den z toho bude mít průjem, tak mu kupte opravdu kvalitní konzervu. Myslím si, že za tu lásku, co k vám mají těch 80korun není problém.

Doufám, že to vyzkoušíte,

s pozdravem,

MrPillow ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.11.14 16:37
avatar

Já svému pejskovi dávám kvalitní granule, ale občas udělám vyjímku. Dnes jsem pečenou krkovičku opláchla vařicí vodou, nakrájela na kousíčky, přidala na kousky bramborový knedlík a naběračku kyseleho zelí. Kyselé zelí ona miluje a ikdyž snědla bleskem všechno, chvílí trvalo, než talíř vylízala do vysokého lesku. :-D Zítra zase budou kvalitní granule. Do dalšího kyselého zelí, byť jen z polívky, bez masa.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.11.14 18:33

Tady vyvstává otázka, co tazateli pes udělal, že ho krmí konzervami z odpadu a ještě přidává bezcenné sacharidy.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mrpillow*
Datum: 21.11.14 05:56

Něco si o tom prosím přečtěte, než budete dělat ukvapené závěry.

Datum: 16.11.14 18:45
avatar

no vidíte, chtěl jste se podělit a dostanete tu vynadáno... :-D já dělám našemu psu podobnou "šlichtu", ale místo rohlíků dávám granule - ochutím je psí konzervou s horkou vodou, přesně jako vy, a pes je na vrcholu blaha - suché granule mu tolik nejedou... možná zkuste místo rohlíků taky granule, samozřejmě nějaké kvalitní - psovi to bude chutnat stejně, ale bude to pro něj zdravější... zdravím vás i pejska :)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mrpillow*
Datum: 21.11.14 05:58

Dobře, děkuji za radu, a pozdrav oplácíme :).

Já mu tedy do těch granulí dávám vodu, potom na ně nadrobím ještě 2 piškoty, a pes si taky libuje.

Určitě to dnes vyzkouším :)

Od: skye*
Datum: 16.11.14 21:45
A jak jste prisel na to, ze pedigree ma hodne masa? Je to jedna z nejvetsich sragor, co pejskovi muzete dat. Schvalne se nekdy podivejte na slozeni. A rohliky pro psa jsou naprosto nevhodne, leda jeden jakoze na chut, ale osm v jedne porci? Hruza. Takze pokud si myslite, ze pro psa delate to nejlepsi, jste na velkem, hodne velkem omylu.
Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 17.11.14 07:26
avatar

Já bych pisatelce navrhla, ať si pečlivě přečte složení na konzervě. Pak ať vytáhne kuchyňskou váhu, maso z konzervy vytáhne do dřezu, opláchne vodou ze všech srágor a zváží. Kolik masa za ty peníze zůstalo? ;) 8 rohlíků x 2,50 kc = 20 kč + cena konzerva s troškou masa. Kolik granulí, střední kvality, by za tohle mohlo být? Anebo za maso s těstovinami pro psa? ;) Ať se na to dívám jak chci shovívavě, žádná dobrůtka to pro psa není. Vůbec +hej+ jako krmení pro všežravce vepře!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.11.14 07:33
avatar

No... vida.!

A já si myslel, jaké nedělám pro svého čokla dobrodiní, když mu tlačím granule Faraon.

http://www.faraonpetfood.cz/granule-pro-psy-x2s011855

Buď jsem blbý já... nebo můj čokl. *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 17.11.14 09:06

A to já svám feňulím dopřávám syrové skelety, srdíčka, hovězí ořez, dršťky, žaludky, krky a další mňamky, po kterých se mohou utlouct. ;) Myslím, že je to lepší, než cpát psovi konzervu (když už tak, aby byla opravdu s masem) a rohlíky už vůbec, ty pes nepotřebuje. ;)

doplněno 17.11.14 09:14:

Mmchd - Pedigree nevidělo maso ani z rychlíiku, za to to obsahuje různá dochucovadla, soli atd. A cpát psovi týdně 30 rohlíků, když je nepotřebuje a ani by jich tolik neměl? No.. Radím vám, radši pejskovi dopřejte syrové skelety, ořez, dršťky.. atd. bude určitě šťastnější.. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.14 15:56
avatar

Tak nevím , zda si z nás děláte srandu , nebo to snad myslíte vážně? O jakém mase to píšete? V pedigree totiž skoro žádné není. Tedy cca 4% tam bude, zbytek je kukuřice , řepa, a ochucovadla. Takže vaše krmení spočívá v bezmasé stravě .Výživová hodnota této šlichty je 0. Chápu,žejste se chtěla podělit o nápad , ale pes není vegetarián a zaslouží si být krmen kvalitní stravou s obsahem látek , které budou ku prospěchu jeho zdravotního stavu a energetické potřebě.k porovnání : pes potřebuje cca 60% masa a 40 % příloh včetně zeleniny. Vy dáváte 4% masa a 96% příloh (bez zeleniny).Doufám , že zbylé3/4 dny v týdnu krmíte velmi kvalitnímu granulemi , jelikož rohlíkovou stravou zakládáte psovi na zdravotní problémy .Zprvu jsem nechtěla reagovat, ale vzhedem k tomu , že toto je poradna , mohlo by se stát , že si toto někdo opravu vezme jako radu ke stravování psa.Tak prosím , takto nekrmit.Nikdo nevydrží být živ z rohlíků.Ani pes

doplněno 17.11.14 16:06:

Doplním ,taky přidávám svým psům občas nějaké zpestření do kvalitních granulí : třeba toto http://www.spokojenypes.cz/br…e-sport-formula-800g?id=75184, nebo toto : http://www.spokojenypes.cz/br…-true-meat-bits-400g?id=69734 , koukněte na složení.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mrpillow*
Datum: 21.11.14 06:01

Za dobrotu na žebrotu... CHTĚL JSEM SE S VÁMI JEN PODĚLIT O TO, CO DĚLÁTE SVÝM PEJSKŮM. NECHTĚL JSEM DOCÍLIT TOHO, ŽE SE TU BUDE DO MĚ NĚKDO NAVÁŽET.

ámen

Datum: 21.11.14 11:10
avatar
Toto není navážení, jen se vám tady všichni snaží vysvětlit, že to vaše "výborné jídlo" je pro psa absolutně nevhodné a akorát mu škodí
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.14 12:18

Máte pravdu, všichni jsme se tu do vás pustili zhurta. Nedivte se ale je to tu samý pejskař a bereme výživu zodpovědně a po přečtení vašeho receptu jsme málem vyskočili z kůže. Asi jste nevěděl jak velkou výživovou chybu děláte a rozhodně si nemyslím, že jste chtěl svému pejskovi uškodit. Teď už to víte a snad vám a hlavně vašemu kamarádovi to pomůže. Navíc, když si to spočítáte, tak za kvalitnější-výživnější stravu pro vašeho psího kámoše nezaplatíte ani víc peněz. Kolik může vážit váš vlčák? 30kg? Pokud koupíte kvalitnější granule z levnější kategorie např. http://www.rogz.cz/brit-premium-adult-l-15-kg/ a k tomu pár těch psích masových pochoutek, tak ještě možná ušetříte. Obecně platí že na 1kg hmotnosti psa se dává denní dávka 10-15g granulí (podle zátěže), takže 1krmná dávka je na 30kg-300g denně, takže vám ten 15kg pytel vystačí na 50dní...k tomu nějaká ta masová pochoutka, nebo nějaká masová konzerva 100g na den. Sečteno podtrženo 400kč za granule na měsíc a 4x masová pochoutka po 800g je 156kč to je 556kč za měsíc potravy vhodné pro vašeho psa. Za ty rohlíky a konzervu jste psal 150kč týdně-to je 642kč měsíčně (počítám 30dní) a to jen obden, takže pokud dáváte nějaké levné granule typu Chapi, nebo Pedgrie každý druhý den, tak je to ještě pár korun měsíčně za ty granule navíc. Takže vás ta nevhodná šlichta, kterou jste nazval "dobrým jídlem pro psa" přijde ve finále docela draho. Takže pokud jste ochoten za kamaráda utratit měsíčně nějakých 800kč, tak mu dopřejte ještě lepší granule např. http://www.rogz.cz/brit-care-…dult-large-breed-lamb-12-kg/, nebo jakékoliv jiné a budete na své dosavadní částce. Namočené chutné granule s trochou dobré pochoutky mu jistě udělá velkou radost a hlavně prospějete jeho zdraví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.14 18:11
avatar

naši "mladí" kupovali svým psům mimo jiné taky tzv. salámy pro psy. Jsou docela levné a myslím, že je v nich i dost masa. V chladnu vydrží dlouho a žraly to i kočky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.14 19:31
avatar
Tak také doufám, že je to vtip, protoze jinak si vašeho miláčka dlouho neužijete :/ a Pedigree ani za trest
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.11.14 12:13

To je skutečně totálně nevhodný recept, ale obávám se, že to majitel vlčáka myslí vážně. To je dost smutné...že by to měl ze seriálu "Komisař Rex", kde se zdá, že pes je živen výhradně houskama se salámem? :-D Já vím, tohle není s smíchu ale k pláči. Toto je opravdu děs, takže začátečníci-nezkoušet a pejsky krmit kvalitnější stravou s obsahem masa a zeleniny. Tzv. prémiové, či superprémiové kategorie nejlépe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: loffi
Datum: 26.11.14 10:22

Podle kritéria premiové - superpremiové bych se neřídil, protože není ničím stanoveno co mají obsahovat premiové granule a co superpremiové. Výrobce si může na obal napsat třeba ultrapremiové a ve složení může být samej šrot. Důležité je číst složení, kde musí převládat maso.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 20.11.14 15:04

Příbuzný lékař má názor, to co mixují dvounohým tvorům za sajrajty pro čtyřnohé to bude ještě daleko horší

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.14 18:33
avatar

Jak už psali jiní, granule ze supermarketů nejsou tím pravým pro psy. Kvalitní a výživnější granule koupíte ve specializovaných prodejnách, ale zapomeňte na cenu 300 Kč za 10 kg. Věřím, že se vaší mňamkou hafanovi zavděčíte, ale nic mu tím nedáte.

doplněno 25.11.14 22:45: janek: Taste of the Wild jsem včera objednal našemu oslovy, tak uvidím jak mu bude chutnat :-D
Ohodnoceno: 0x
 
Od: janek*
Datum: 25.11.14 21:04

Ono ani ve specializovaných prodejnách ty granule nestojí za moc, my to kupujeme podle složení (aktuálně čuby žerou jehněčí verzi Taste of the Wild) a vždycky koukám na složení, jak ho výrobce neuvádí, nebrat. Kupujeme po netu, jinde se neseženou (nebo možná ano - např. veterina - ale za nehoráznou cenu).

Na netu mne vyjde kilo cca 130-140Kč. A je v tom maso, ne obilí, můj pes není králík.

Ve zverimexech to co nazývají "prémiové" a prodávají velmi draho není žádná výhra (podle složení), a stejně jako to ze supermarketů, to psům chutná hlavně proto, že je to samé umělé ochucovadlo (nakonec fastfood je taky líp ochucený než mrkev, jinak by to neprodali). :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.14 09:53
avatar

Já svému psovi raději uvařím maso nebo nesolený kuřecí vývar a bude mnohem šťastnější než z tohohle. Pes není požírač rohlíku, ale je to masožravec! Samozřejmě ten můj taky někdy dostane kousek tvrdého rohlíku, ale nebudu mu spát osm!

A pokud si myslíte, že Pedigree je masité krmivo, tak s Vámi rozhodně nesouhlasím, jelikož Pedigree je obilný blaf složený z všelijakých hnusů co výrobcům padlo pod ruku a vůbec nebrali ohled na kvalitu. Však se na to jenom podívejte! Vypadá to "maso" v konzervě jako opravdové maso (kuřecí, hovězí...)? Já si to nemyslím... a pokud mi nevěříte, otočte konzervu a přečtěte si složení. ;) (Doporučuji!)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.