Můžou kočky mléko?

Od: Datum: 10.11.14 19:20 odpovědí: 21 změna: 04.12.14 15:40

Dobrý den, od neděle mám doma koťátko je mu zřejmě 6-7 týdnů. Chtěla jsem se zeptat jestli smí mléko? Všude jsem se dočetla, že ho nesmí dospělé kočky, ale o koťatech nic. :( A je vhodné maso od oběda když granule nechce? A ještě jsem se chtěla zeptat, doma mám ještě jednu kočičku, ale moc spolu nevychází zlepší se to? Obě jsou to venkovní kočky. :)

doplněno 12.11.14 13:40:

Včera jsem byla u veterináře a ten mi řekl, že mléko smí, pokud se jí z toho neudělá průjem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.11.14 19:34

Dobrý den, kotěti mléko nedávejte, není vhodné. Vhodné není ani maso od oběda, pokud je solené a kořeněné.

Pokud nežere granule, kupte jí konzervičku, koťata mají raději kousky masa v omáčce a paštičky, jako jsou v těch konzervičkách a paštičkách. Granulky bude žrát později, až si na ně navykne. Nechte třeba pár na tácku volně k použití přes den, ale krmte zatím konzervičkami a kapsičkami, než se rozežere.

Zatím kočky oddělte, aby bylo kotě v jiné místnosti a nebylo od staré kočky bito. Časem si zvykne. Většinou to tak je. Ale jsou i případy, že kočka, zvyklá na pohodlí a samotářka, druhou kočku nepřijme a začne dělat naschvály, močit po bytě ap. Uvidíte, jak se to bude vyvíjet, dejte tomu čas.

Ohodnoceno: 3x

Od: psik®
Datum: 10.11.14 19:41

Děkuji za odpověď :)
Kočky oddělené mám. Ještě předtím jsem měla 2 kočičky, ale jedna mi zemřela a tak jsem si pořídila novou. Byla to matka s dcerou a neměli se moc rádi. A shodou náhod toto koťátko je příbuzný té naší kočce. Kočka je koťátkova teta. :D
Tak teď opravdu nevím někdo píše, že mléko je vhodné a někdo ne. Ta velká kočka občas mléko dostane dává jí ho táta tajně, ale já jsem proti.

Datum: 10.11.14 19:50

kočky udajně po mleku dostávají průjem a dává se jim aby měli větší chuť na myši aspoň jsem to tak slyšel :)

ale voda je určitě lepší, kde by přece jen kočka v přírodě vzala mléko?:)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.11.14 19:56
Kočky nezpracuji laktózu, takže by mléko neměly dostávat vůbec, mají po něm z toho důvodu průjem a střevní potíže. Nicméně my máme kočku naučenou, ze ji muž občas trochu mléka smíchaného s vodou dopřeje. A průjem nemá. Jinak samozřejmě kočky mají pít vodu.

Datum: 10.11.14 19:56

Naše tetina měla co pamatuju dvě kočky, měly k dispozici trvale misku mléka a pak nějaké odřezky od vaření nebo to, co si samy chytily. Představa, že kočkám kupuje granule nebo že nesmí mléko, by stařenku asi dost rozesmála.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.11.14 19:57

Kočka je velmi inteligentní zvířátko a nebude jíst co jí škodí. Zejména když je to kočička venkovní a ne něco šlechtěného.. Když jí zachutná mléko,dá si mléko,když masíčko od oběda,dá si tohle. A pořád je to lepší než kupované sušenky či konzervy,kde je cca 5 % masa a zbytek pro kočku nestravitelné složky rostlinného původu. Kočka je predátor a je stavěna na maso a z masem související,což je i mlíčko.A nezapomeňte - na co ji naučíte dnes,to bude papat pořád. Ta moje od malička miluje kapsičky Fénix - Junior,která je pro koťata. Kočičce už jsou 3 roky a chce jen tohle. Pochopitelně,že jí nestačí kapsička jedna. Jo a pak ještě občas šunka od Váhaly . Pochopitelně,že mlíčko pije také - to do kávy.Já ji rozmazluji,protože přišla o jednu nožičku. Můj názor je,že o škodlivosti mléka se začalo mluvit až v nějakých cca 10 letech a že je to reklamní tah výrobců konzerv a různých srágovin pro zvířátka. Babička dávala kočičkám jen mlíčko a říkala "ony to potřebují,protože chytají myši a bez něho by byly nemocné". A oni ti naši staří asi nebyli blbci. Vždyť Mikeš také rád smetánku.

Od: mon
Datum: 10.11.14 21:02
Musím se smát. A kdo dává divokym kočkám mliko, když ho tak potřebují? Souhlasím, ze lepší je syrova strava než Granule, ale dávat kočce mliko, aby nebyla nemocná? To už je moc. A když kočce za chutná jed na krysy, Da si jed na krysy.. :(
Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.11.14 20:05

Naše kočka mléko nepila, pákrát si lízla a nechala ho být. Udělal se z něj tuhý jogurt a ten snědla.

Datum: 10.11.14 20:14
Zdravím. Vaše koťátko je ještě malé a mléko by mít mělo. Pravdou je, že kravské špatně tráví. Dříve kočičky opravdu měli mléka plnou misku a majitelé neměli tušení jestli kočka vypuštěná ven má průjem nebo ne. Kdysi jsme měli stejný problém a řešili jsme ho kravským mlékem (jiné ani nebylo) naředěným vodou. Zároveň mělo k dispozici čistou vodu. Ale jen do doby než kotě přešlo na kočičí stravu... Je to jen taková stará vzpomínka, ale třeba pomůže. ;) M

Datum: 10.11.14 20:53
Kravské ne! Kozí občas. Maso syrové, určitě ne od obeda. Když granule, tak určitě kvalitní s masem na prvním místě bez obili, určitě ne granule z marketu, to je svinstvo.

Datum: 10.11.14 21:33

Máme na chalupě 2 kočičky, starou a její kotě a obě s chutí pijí vlažné krabicové kravské mléko. Navíc jim do toho mléka nalámu bílou housku nebo rohlík a to vše sežerou a misku vylížou dočista ! Tak je krmíme už od malinka, když už jim mateřské mléko nestačilo. Samozřejmě dostávají maso z kuřecích korpusů a všechny masové zbytky z našeho jídla. Myši chytají také, ale z počátku jim sežraly pouze hlavu a teď už je nežerou vůbec, jen je přinášejí na chodníček před chalupu.

Od: psik®
Datum: 12.11.14 13:55

Tak jsem tomu našemu koťátku včera dala mlíčko a teď když jsem si dívala tak má řídká hovínka.
Tak teda nevím

Od: kutululu
Datum: 12.11.14 14:43

Já mám zkušenost, že když jsem svým kočičkám občas dala mléko, tak z toho pokaždé měly průjem. Samozřejmě už je to nostalgie, kočka = mléko, možná jednou za čas jako pamlsek trošičku mléka nalít, ale počítat s tím, že se z toho po... *haha*

Datum: 13.11.14 13:35

psik - Tak mlíko prostě nedávejte. ;) K čemu, když ho nepotřebuje.. radši mu dopřejte nějaké to maso (nejlépe syrové). ;)

Datum: 13.11.14 17:30

Kotě postupem času přestane trávit mléko aniž by mělo trávicí problémy. Prostě u savců je to tak, že mléko se konzumuje jen jako "mateřská" potrava, později "kojenec" přechází na přirozenou stravu a jeho tělo přestane vyrábět enzymy, které pomáhají mléko trávit a zvíře trpí zažívacími problémy. Kočka je šelma a měla by tedy být krmena hlavně masem (s nějakou přílohou). Občas můžete kočce nabídnout zakysanou smetanu, sýr, jogurt atd.

Datum: 13.11.14 18:10

já mám kocoura z utulku , byll malý , hubený. Po odčervení jsem pomalu začla s krmením abych ho trochu vykrmila. Je vykastrovaný , mám ho necelý rok a váží téměř pět kg. Je krásný šedivo bílý , pulku obličeje má bílou a druhou světle hnědou a to ho dělá zajímavého. A ted k tomu co žere. Hlavní strava je kapsička Felix - všechny druhy, tři denně, někdy méně. Miluje sýr a dobré mlíčko. My kupujeme od farmářů , tak má denně tak jedno deci víc ne.Vodu má denně čistou , ale málokdy se napije. Taky miluje file nebo makrelu, v létě běhal na zahradě na chatě a ted jsme už doma a na chatu pouze o víkendu.Kočka je velmi chytré zvířátko a budete v ní mít dobrého kamaráda. ...

Od: kasandra23
Datum: 26.11.14 19:36

Myslím si, že mám již dost zkušeností s krmením koček, neboť moje čičinka má již 12 a půl roku. Je pravda, že čím ji začnete krmit od malinka, na to si zvykne. Tak je dobré ji krmit jen tím, co je pro kočku dobré, aby byla dlouho zdravá. Mojí kočičce kupuji konzervy, které obsahují hodně masa (SHINY), jsou pochopitelněji dražší, ale jsou kvalitní. Když jsem jí koupila třeba whiskas nebo frieskies, tak vylízala jen šťávu a ráno jsem v misce našla jen vyschlé kousky nějaké pórovité nakrájené hmoty. Je to hnus, co výrobci dávají do levných kočičích kapsiček. Moje micka pozná, co je dobré. Jednou za týden dostane 80gr syrového kuřecího, krůtího nebo vepřového masa, samozřejmě nesoleného a jednou za 14 dní jí kupuji šunku, tak 2 kolečka a to nejvyšší kvalitu. I když kočky nemají jíst solené, tak má aspoň jednou začas změnu. Také jí dávám už od malička smetanu a to asi 2dcl dvakrát týdně. A nikdy neměla průjem. Někdy to vypije čerstvé a někdy si to nechá na druhý den, až to trošku zkysne. V létě chodí na balkon kdy se jí zlíbí a v zimě jen občas. Kočka by neměla jíst to, co jí člověk, neboť sůl působí na její ledviny a to je pro kočku špatné. Také se jí věnuji, aby se nenudila a měla nějaký pohyb. Hraji si s ní půl hod.až hodinu a honíme se i po bytě. Možná mi někdo napíše, že kočku rozmazluji. Ano, protože jí miluji. Člověk, který se nestará o to, aby se jeho zvířátko mělo dobře a bylo zdravé, tak by si neměl zvířátko nikdy pořizovat!

Datum: 26.11.14 21:51

zkuste ještě rozmíchat do misky syrové vajíčko, některé kočky to mají rády. Měla jsem kocourka, který vypil 1 vajíčko denně, jiné kočky mají rády mléko, jiné ne, ale řekla bych, že všechny žerou syrové maso.

Datum: 30.11.14 09:33

Žádná kočka mléko nesmí, obvzlášť to kravské, jelikož obsahuje laktózu (mléčný cukr), který kočky nedokážou strávit a většina koček z toho dostane průjem. Být Vámi, tak to rozhodně nebudu na čičině testovat. Slyšela jsem, že mléko u koček rovněž snižuje imunitu, takže to je další mínus proč ho nedávat.

Já své kočce kupuji sem tam mléko speciální kočičí. Někdy ho koupím ve zverimexu, DM drogerii nebo Rossmannu, ale to fakt jenom málokdy. A pokud už to mléko chcete dávat, tak jedině kozí, protože to kočce neublíží.

A co se týče seznamování - ony si zvyknou ;)

Od: ruze®
Datum: 02.12.14 13:48

Naše Máša pije vodu,kravské mléko bych jí nedala! Kupuji jí občas na přilepšenou ,,kočičí mléko,, z DM 250 ml za 20,- má ho na 2-3 x a nikdy jí z něho nic nebylo.

Od: zomb02*
Datum: 04.12.14 15:40

Z vlastní zkušenosti vím, že když dám své kočce mléko, má potom průjem, ale mléko ze zverimexu jim prý neuškodí. Pokud nechce jíst granule, nezvykejte jí jen na maso, musíte jí naučit jíst granule, aby nebyla rozmazlená, navíc pro kočky není okořeněné maso nejvhodnější.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.