Kočka loví myši a nosí mi je

Od: Datum: 09.11.14 16:02 odpovědí: 17 změna: 19.11.14 20:41

Ahoj, co mám dělat když kočka loví myši a ptáky a dává mi je před dvěře :/ Chápu, že pro ni je to čest, ale je to fakt docela nechutný vidět to každý ráno :/

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.11.14 16:10

Je to jednoduché - kočka je šelma, takže lov má v genech. Těžko ji to odnaučíte. Nicméně ze své letité zkušenosti s kočkami vím, že každá má občas období, kdy se prostě takhle předvádí. Po čase ji to přestane bavit.

Ohodnoceno: 0x

Od: isteron
Datum: 09.11.14 16:11

Dobrá mačka, snaží sa a loví. Treba ju pochváliť. Vždy je lepšie mať chytenú myš pred dverami, ako rozlezené myši po dvore a byte, ktoré nikto nechytá !

Datum: 09.11.14 16:13

Kočka mi to na chatě dělala taky. Koupila jsem jí obojek s bezpečnostním uzávěrem, (aby se někde nechytla a neuškrtila, dá se to rozepnout, když se zachytí) a na to jí dala dvě rolničky. Jedna nestačila, naučila se chodit tak, aby to necinkalo. Pak měla s ptáky utrum.

Pečlivě ji též odčervujte a odblešujte, od myší mi kočka donesla škrkavky, tasemnice i blechy.

Je to holt lovec, jak bylo řečeno výše.

doplněno 09.11.14 16:36:

Já jsem té naší vysvětlila, že ptáky prostě žrát nebude, to že trpět nebudu a že ruskou šlechtičnu nemůže ponížit naprosto nic a nějak to rozchodila, i když dělala zezačátku zpruzené ksichty, ale během dvou dnů si zvykla.

doplněno 10.11.14 14:58:

S tím vypouštěním živých myší doma jsem se též setkala. Ale kočce to docela funguje, že? Páníček se snaží a nenechá to jen tak. Řešila jsem to vypůjčením cizí kočky u sousedů, samozřejmě tak, aby se doma nesetkaly a neservaly. :)

Ohodnoceno: 2x

Od: vikina*
Datum: 09.11.14 16:25

To stěma rolničkama je super :D (i když jestli by se necítila ponížená) ale myslím, že by to ta naše nesnesla. Asi se stím budu muset smířit, ale je to fakt hnusný :(

Datum: 09.11.14 21:56

Jo, rolnička pro kočku, to je bezva nápad. *ee* Ovšem ještě lepší je uvázat psovi na ocas pixlu od paštiky, že jo? Teda koukám, že nejen chlapům vydrží pubertální nápady vcelku dost dlouho...

Ohodnoceno: 5x

Datum: 09.11.14 16:25

Do modrého vyhledávacího okénka zadejte - kočka loví - Tak se dostanete do archivu s mnoha otázkami a odpověďmi. ;)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.11.14 16:26

Děkuju, kouknu se :)

Datum: 09.11.14 21:32

Má Vás ráda, nosí Vám jídlo.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 09.11.14 22:15

Třeba se na mě zlobte, ale některé rady zde mě připadají jako nějaká zvrácenost. Přirozenost kočky je, že loví. To se nám nelíbí, tak jí dáme na krk rolničku *zed*. Možná by také pomohlo jí vytlouct zuby kladivem *ee*.

Lidi zlatí, už začněte respektovat to, že tady na tom světě nejsme proto, abychom všechno živé převychovávali k obrazu svému.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 10.11.14 12:44

jj, moc toho nenaděláte, protože kočky jsou pořád ještě šelmy. Kdo má kočku, ten obvykle mívá i vaše zážitky.

Ještě lepší situace ovšem nastane, když vás kočka začne vychovávat a začne vás učit myši lovit. Přinese vám živou myš a pustí ji do bytu, vám rovnou před nosem, tak abyste to dobře viděli. A vy s klením kmitáte a hubíte myš, zatímco kočka v úplném klidu sedí a dívá se, jak vám to jde.

Datum: 10.11.14 14:20

No to snad ne *smich**smich*.

doplněno 10.11.14 15:28:

Mindo, tak to je hustý *smich*, jsou to holt potvůrky mazané.

Souhlasím s těmi, kdož rolničky a podobné ptákoviny odsuzují - chudák kočka, to je jak přivázat psovi na ocas kastrol. Je hnus, co všechno lidi vymyslí, když se jim něco nelíbí. Lovit je kočičí přirozenost. Kdo se s tím nechce smířit, ať si pořídí plyšáka.

Datum: 10.11.14 15:19

Hlásím se k těm, kterým přijde trhlé dávat kočkám nějaké rolničky atd. Kdysi to jedna naše kočka nosila, ale naučila se chodit tiše i s rolničkou a ověšovat jako Vánoční stromeček jsme jí tedy nechtěli. Lov je kočičí přirozenost a taková cinkající kočka z toho podle mě musí být i dost frustrovaná (všechno jí uteče). Majitelé koček, kteří je pouštějí ven, musí s tímto prostě počítat. Je dobré udělat ptáčkům budky a krmítka tam, kde se kočky nedostano. Tak to máme my, "kompenzujeme" tak občasný úlovek. Lov myší je přímo užitečná věc, lepší než nějaké jedy.

Datum: 19.11.14 20:41

Jasně, souhlasím je to možná trochu hloupé ponižovat takhle kočku. Respektuju, že kočka je lovec. Člověk stále bude zasahovat do přírody, ale zas když se zamyslím, jak je kočka spokojená u radiátoru s dobrým masem a je šťastná dává nám lásku a mi jí, tak je to zase něco jinýho :)

Datum: 10.11.14 15:22

ale to jo, Martino - naše to dělala přesně takhle, jenom jsem nepochopila, že mě vlastně učí lovit! já jí nadávala do lenochů, že přinese myš a je líná jí chytit, když jí uteče, a ona nás zatím učila lovit! :-D

tarantel - taky bych jí rolničku nedala, i když občas loví i ptáky, je to její lovecká přirozenost a běh přírody je takový...

Datum: 11.11.14 13:02

Kočka loví myši, hraboše, křečky,potkany, ptáky, je to přece normální, nechápu jak se kočce vysvětluje, že toto ano a toto ne, buď je to lovec a nebo gaučák. I když náš gaučák když je na chalupě, loví myši i ptactvo, vždycky jsou naše kočky pochválené, nikdy jim úlovek nebereme, venkovní kočky úlovek většinou sežerou, domácí kocour si pohraje ale nežere ho.

Od: mysolovec
Datum: 11.11.14 13:58

Máme dva utulkáče, psi.

Jeden loví myši, takže nám nenápadně i zlikvidoval doma křečky. Lovil i z vodítka i na volno , pes myšolovec, ani nemluvím co dokáže ...))na polu. Na zahradě loví taky, je to utulkáč, který se delší dobu musel sám o sebe postarat ještě bránit , byl následně týrán ...Skončil u nás.

A co dělá?)) Když uloví myš donese ji našemu prvnímu pejskovi,taky z ůtulku, nebo mně...a to nespí venku, stačí chvilka a má ji..myšku...je to vlčí špic, z adopce týraních psů, jednu noženku má deformovanou, zažil si své...ale myšky loví a předkládá , jak kočka.

Jinak tady u těch pů z ütulku a vyslověne tohoto druhu jsem si všimla mimořádnou touhu přežití, dokáží pořád být mimořádně oddaný člověku--- dokážou se uživit z ničeho, což mě udivil , když jsem ho adoptovala, tak prošel zahradu na podzim , vyhrábl si topinanambury, pak ulovil myš a následně se mně bál...dneska je to sice beta samec ve smečcce, ale milovanej))

Datum: 11.11.14 17:18

Také mám fenku z útulku, která loví myši, křečky, potkany, krtky...také kořist donese a chce být pochválena:). Zahradu zbaví krtků za jedno odpoledne, asi jí budu pronajímat:))

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.