Separační úzkost u psa

Od: Datum: 09.11.14 12:04 odpovědí: 8 změna: 09.12.14 17:48

Zdravím, prosím o radu. Máme 2 a půl letého amerického stafordšírského teriéra, prošel si týráním, kdy ho zavírali na 14 dní do stodoly po tmě samotného, bez jídla, vody, jakéhokoli kontaktu. Nyní bojujeme se separační úzkostí, už nevím co mám dělat aby zvládl být sámn doma. Snažíme se ho unavit, věnovat mu čas atd. a vždy jak přijdeme domu, tak pohled stejny, poskrabané zdi, bordel, jak kdyby vybouchla atomovka. O hlasitých projevech ani nemluvím. Už nevím co proto udělat, zkoušeli jsme cvičit, interval jsme porodlužovali a nic nepomohlo. Máte prosím s tím zkušenosti? Poradil by někdo co s tím? Trvá to už rok a sousedi už začínají být podráždění. Moc děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.11.14 12:46
avatar

Vašeho psa lituji, a vás vlastně taky (a obdivuji). Nemáte před senou jednuchý úkol; já nevím, co poradit, ale zkoušeli jste se radiy se specialisty na chování psů? Jistě jste slyšeli o panu Desenském, ale odborníkem v tomto oboru je též třeba doktorka Žertová, podívejte se na její poradnu .

Držím vám i pejskovi palce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 09.11.14 13:33
avatar

Petro, také jsme měli pejska s úzkostí. Měli jsme jej od sedmi měsíců. My měli výhodu, že jsme si jej brali s sebou do práce, nikdy nemohl být sám. Když jsem doma uklízela až ven za dveře, pomalu se plazil po mokré chodbě, jen aby mně neztratil z dohledu. Když jsme jeli na nákup, jeden s ním zůstal v autě, jinak byl, jako v tranzu. Jednou jsme jeli na výlet a když jsme zastavili a vyběhl za námi z auta, jelo okolo zrovna jiné auto a psíka nám srazili před našima očima. Byl na místě mrtvý, měl dva roky. Bylo to pro mně těžké, protože ten pes mně miloval. Nevím tedy, co poradit, než to, abyste ho brali všude s sebou a nebo by ho musel vždy někdo hlídat, sám to asi nezvládne. Možná poradí další. Lituji Vašeho pejska a držím palečky. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.14 16:21
avatar

Poklikejte u stredy Gůgla, je tam více článů, ale mám pocit, že to výjde nastejno.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.11.14 16:29
avatar

Napsala jsem na toto téma článek, kde je to vysvětleno podrobně, tato metoda http://www.dejavu-clanky.estr…nky/pes/separacni-uzkost.html

Zdá se mi, že jste podle ní postupovali, ale vzdali to velmi rychle. Je možnost ještě pomoci léky, ale po pravdě, nevím, kdo s nimi umí pracovat. Výsledky a praxe dr. Žertové byly pro mne zklamáním, včetně jejich reakcí na nefunkční medikaci u některých jejich pacientů a o p. Desenském radši ani mluvit nebudu, to je opravdu mediální bublina kolem něj a nic by vám to nepřineslo, krom zklamání.

Výcvikář, který má s touto poruchou výsledky na základě výcviku, je Ivo Eichler, www.ivoeichler.cz - těž jsou za ním vidět vycvičení psi, na rozdíl od dvou výše zmíněných, obraťte se na něj, pořádá tábory a víkendové výcviky.

Je to nesmírně těžký úkol, vyžadující nezměrnou trpělivost, kdy se postupuje po krůčcích. Uděláte chybu a jste na začátku.

Pokud nic z toho nezvládáte, pak jedině psa dávat do psí školky přes den, pokud máte dostatek financí. Někteří lidé to takto řeší.

doplněno 09.11.14 17:02:

Neslyšela, budu ráda za info, o co se jedná. Zkoušeli jsme na psy s úpornou separačkou u nás v útulku (je jich tam hodně, kteří tam z tohohle důvodu končí), Bachovy kapky a Alavis calming a ještě jeden lék, bylo to k ničemu. Též jsem zkoušela pro zklidnění kojící hormony pro psy, přijde mi, že to trochu zabralo, ale na petardy a mohlo to být i tím, že pes již hluchnul.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 09.11.14 16:58
avatar

dejavu, známá měla problémy s psinou, také se separační úzkostí. Doslechla se a později koupila kapky, které psině kape na hlavičku a po dlouhé době nemá doma nic roztrhaného a ani dveře nemá ožrané a sousedi si nestěžují. Slyšela jste o těch kapičkách něco? Za chvíli bude silvestr a kapičky se budou mnohým hodit.

doplněno 10.11.14 07:49:

Petrušo, musím se sousedů zastat. Staří lidé jsou doma, se svými bolestmi a starostmi, celý den a celý den jim za zdí vyvádí pes. Bez možnosti úniku, bez možnosti změny. Řve a řve celý den v místě, kde se mají staří lidé cíti dobře, v bezpečí. Doma. Šílené!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: petrusa88
Datum: 09.11.14 18:30

Moc děkuji za rady.

Dejavu: My tol nevzdali, jen sousedi nám začínají dělat problémy. Pro ně je to krvelačná bestie, jak tvrdí na nově, jsou to už důchodci, takže moc dobrá domluva není.

Jinak zkoušeli jsme feromonový obojek na zklidnění a bylinný přípravek Phytovet Cool Down a taky nic. Známá mi etě radí ty Bachovky, ale nevím...

Datum: 11.11.14 07:47
avatar

http://www.baron.cz/pes/cdvet…l-3744-k-X000562-X001565.html Dejavu, těch Bachovych kapek je několik druhů. Má známá použila tyhle z odkazu. Stále si je pochvaluje.

doplněno 11.11.14 07:48:

http://www.baron.cz/pes/priro…na/bachovy-kvetove-esence/o-0

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.12.14 17:48
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.