Výběr domácího mazlíčka na kolej

Od: Datum: 09.11.14 11:50 odpovědí: 9 změna: 13.11.14 17:41
Ahoj,
jsem student co bydlí sám na koleji s rád bych si pořídil domácího mazlíčka. Hodně mě zaujali papoušci např. Papoušiček šedokřídlý. Potřeboval bych něco tichého, ale přítulného a ochočitelného co bych mohl popřípadě nechat na víkend samotné.
Děkuju za Vaše nápady.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.11.14 11:53

Ahoj.Na kolej se bude hodit plyšák než "týrat" zvíře.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.11.14 11:55
avatar

Papoušci příšerně vřeští na dosah několika km a jsou hodně neradi sami, ze stresu ze samoty se začnou škubat až dohola. Veterina je u zvířat obrovsky finančně náročná, když se rozstůňou.
Myši smrdí a pískomilové v noci hrabou. Potkani ožírají kabely a dělají si hnízda z natrhaných skript, rozšiřují si teritorium tak, že si tlapky namočí do moči a tou tlapkají a značkují území. Atd.
Nemyslím, že je dobré si pořizovat na kolej zvíře. Navíc spolubydlící může být alergik. Jestli mohu doporučit, nedělejte to a jestli se vám stýská po zvířatech, zajděte vyvenčit občas do psího útulku v okolí nebo vypomoci do útulku kočičího. Každé zvíře potřebuje denní péči a dozor.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 09.11.14 12:02

předřečníci mají naprostou pravdu. Akorát co místo toho plyšáka nějakou slečnu? Čistotnou, která si nebude značkovat své teritorium. Odpadne Vám každodenní péče i poplatky za veterinu...

Jenom pozor nato, aby nevřeštěla víc jak ten papoušek.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: sklepmistr
Datum: 09.11.14 12:09

Právě, že slečna častokrát řve víc než papoušek, ale tak možná si to s tímzvířátkem tedy rozmyslím :)

Od: petrgr*
Datum: 09.11.14 12:06

Je znát, že máte ještě pomotané hodnoty. Zvířátko jakékoliv potřebuje společnost a není to hračka. Kupte si mluvící panenku, mohla by vám stačit ...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.11.14 12:57
Zkuste rybičky, sice nejsou na mazlení, ale i tak budete mít společnost. A víkend o samotě rybky v pohodě zvládnou.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: tonenipodstatne*
Datum: 11.11.14 11:44

Doporučuji křečka,mám sama křečka syrského zlatého. Líbí se mi,že se s ním můžu pomazlit,pohrát si s ním a přitom je naprosto nenáročný,stačí mu dát něco na hlodání,krmení a vodu...2 dny vydrží v pohodě i ve tvé nepřítomnosti. Je to milé a na péči nenáročné zvířátko.Raději bych ho ale kupovala přes chovnou stanici,než ve zverimexu. Ve zverimexu se může stát,že koupíte křečka,který je nemocný atp...Hodně štěstí při výběru zvířátka

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.14 17:16
avatar

Papoušci řvou. Doporučuji morče. Je aktivní ve dne a žije déle než křeček. Také je více komunikativní. Když mu na víkend nacpete sena a plnou napaječku vody, nebude mít problém. To že bude samo mu absolutně nevadí.

Není špatná také činčila, ale ta potřebuje velkou klec...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 13.11.14 17:41

Ptáci, tedy i papušci jsou ukřičení a nadělají okolo klece hrozný binec.

Já bych doporučovala skinny morčátko. Zrovna o koupení jednoho uvažuji jako dárek pro vnučku. Před časem jsem jí darovala nunu potkánka, naučila se o něj starat, ale tato zvířata se bohužel moc vysokého věku nedožívají. Morčátko je inteligentní, snadno se ochočí, má velký rejstřík vyjadřovacích projevů a za mazlíka se zvláště vyšlechtěná plemena opravdu hodí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.