Co udělat aby se kočka bála aut

Od: Datum: 08.11.14 19:59 odpovědí: 4 změna: 09.11.14 00:42

Dobrý den, máme doma roční kočičku a mám jí nadevšechno ráda, jenže je problém, že se vůbec nebojí aut. Vždycky když je na silnici a jede auto, odběhne až když je auto půl metru od ní. Strašně se bojím, že jí něco přejede a nevím co mám dělat. Sice u nás v ulici tolik aut nejezdí, ale stejně už tady někdo asi před týdnem přejel kočku. Prosím o radu, jak jí naučit, aby nechodila na silnici, nebo zařídit, aby se bála aut? :( Máme v ulici nejméně 20 koček a ŽÁDNÁ se aut prostě nebojí a klidně si i usnou na silnici.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: janap*
Datum: 08.11.14 23:34

Kočku asi těžko vycvičíte aby se bála aut. Nejde nějak zabránit přístup na silnici? Moje kamarádka do ulice pořídila značku Pozor kočky (červený trojúhelník). Není to žádná oficiální značka, ale je to vtipné a soudný řidič třeba zpomalí a jede opatrně. Alespoň něco.

Také mi kdysi přejeli kočku na chalupě.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kockaa
Datum: 09.11.14 00:01
Děkuji za odpověď, kočce bohužel nemůžu nějak zamezit přilstup na silnici, je napůl venkovní a běhá si kde chce. A s tou značkou by to nepomohlo, už v ulici máme značku pozor děti a ty auta tam jezdí pomalu, ale vždycky tak nějak předpokládají že ty kočky uhnou, jenže vždycky uhnou až když je to auto pár centimetrů od nich. A ten řidič prostě nezastaví, protože si myslí že kočky utečou :(
Datum: 09.11.14 00:03
avatar

Kočka by musela mít pobyt na silnici spojený s nějakým nepříjemným zážitkem - třeba: pokud bude na silnici, zahvízdáte jí u hlavy píšťalkou, (tohle kočky opravdu nerady) a zaženete ji. Takhle jsem odnaučil našeho kočičáka lízt do postelí. Ale musíte být dost důsledná.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: luha*
Datum: 09.11.14 00:42

Z projíždějícího auta vylít na číču kyblík vody (auto může jet samozřejmě krokem). Musí se ale použít pro kočku cizí lidi a různá auta.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.