Agama kocincinska a voda

Od: Datum: 06.11.14 13:24 odpovědí: 1 změna: 28.11.14 16:15

chovam agamy,ale mam novacka stejne rok a pul starou mezi parem,je to holka a nekoupe se,asi strach ze samce,co s ni?mam ji vic jak mesic,oddelit ju nemohu,chce to cas?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.14 16:15
avatar

Ahoj, jak dlouho ji máš? Potřebuje nějaký čas na aklimatizování se v novém prostředí, některé agamě to trvá, chvíli, jiné déle. Není možné, že se agama koupe, když ji nevídíte, když jste pryč? Málokdy dělají terarijní zvířata zrovna to, co si jejich chovatel přeje :). Další možností je, že voda není čistá. Pak se nabízí x variant od šptného vybavení po nevyhovující světlo, málo úkrytů atd., ale píšeš, že agamy chováš, tak předpokládám, že áš základní znalosti.

Pokud by to trvalo přes měsíc, vypadalo to na stres - nové zvíře vždycky nemusí výt přijato do skupiny nebo páru. Pečlivě vysleduj, jestli ze strany samce či druhé samice nedochází ka napadání, nahánění a podobně, někteří samci se chtějí pářit tak neodbytně, že samici v podstatě uženou.

Ale osobně bych řekla, že si ještě zvykne:)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.