Jak správně vychovat staforda? to nikdo neví

Od: Datum: 04.11.14 22:30 odpovědí: 13 změna: 08.11.14 07:00

dobrý večer
zajímalo by mě jak se správně vychovává staford (americký stafordšírský terier)
všude jsou články že se
1) pes nemá bít , někde zase je že tuhle rasu bít kvuly respektu
2) nemá se mazlit aby si pak nedělal co chce on , má se mazlit aby cejtil lásku
máte ho vychovávat pevnou rukou ale jak když ho člověk nesmí potrestat asi těžko potrestám dospělího staforda když mě kousne tak že se otočím zády a budu trucovat , nemá se mu povolovat postel ani gauč třeba já mám štěně amstafa kterej bezemě nechce ani spát když mu dám pelech vedle postele tak řve jak šílenec dokud ho nevemu k sobě do postele mám ho dva dny proto čtu všechny možný články ale všichni si proti řečí fakt už nevím jak ho tedy správně vychovat mám doma 9 měsíční dceru a nerad bych udělal ve výchově dceru aby mi jí kousl , to mám pořád v hlavě aby jí nekousl když budu třeba v práci , může mi prosimvás někdo poradit bez hloupích připomínek že jsem si ho neměl brát atd jak ho správně vychovat jak ho správně potrestat a taky naučit spát bezemě? :D díky všem co mi dají minutku a pomůžou mi do budoucna

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.11.14 22:44

Na výchovu psů existují i placené psí školky. Pokud si nejste sám jistý výchovou, zkuste tady toto. Jinak vaše štěně je ještě hodně malé, divím se, že ho vzali od mámy. A zkusil jste už něco, co vám tady bylo raděno minule? Kde to štěně spí? Jinak - psa bít - to byste snad ani neměl. Vytrestat to ano, dát pocítit, že jste pán, ale mlátit ho jako psa nikoliv. To se nedělá. Zjednat si respekt lze i jinak. Je mi jasné, že když máte doma malé dítě, že máte strach. No, dítě by nemělo nikdy být se psem samotné. Ani se psem, co si o něm myslíte, že nikdy nekousne. Malé dítě totiž většinou bude psa otravovat, ten se možná bude bránit. Pokud to není pes vycvičený na canisterapii. Nezkoušel jste dát štěněti do pelíšku něco měkkého, k čemu by se mohlo přitulit? Hlavně to musí být měkké. Totiž tomu vašemu hafanovi je strašně smutno po mámě... tak snad nějaká měkká hračka by mu ji mohla nahradit. Do postele nebrat - to si pes hnedka zvykne.

Ohodnoceno: 3x

Od: 9602
Datum: 04.11.14 22:54

né psa bych právě mlátit nechtěl není to moje parketa tohle odsuzuji hlavně to moje štěně je ještě škvrně takže vše co provede napravím bez nákýho kárání , ano nakonec jsem zašel na veterinu a paní mi dala granule jmenují se hills puppy
no popravdě fakt nevím jak ho do budoucna trestat jak je to správné aby to pochopil myslím že nákým fyzickým trestem (bitím) nic neviřeším , no spinká pořád semnou ale dostaly sme tabletu na odčervení takže dnes kakal nějaký červi takže dnes nejspíš ponocuji a budu ho učit spát v pelíšku zkoušel sem mu pelíšek vycpat měkkým polštářem a dát mu i plyšáka ale stejně nic pořád knourá dokonce fakt histericky že vzbudí celej barák takže ho musím vzít a dát ho k sobě do postele a přesně to dělá i přes den když chce kemě na klín zrovna tu vedle mě zase spí :D, jinak mohl byhc se zeptat jak je ta psí školka cenově dostupná? , přeci jenom máme miminko a v dnešní době platy stojí za prd

Datum: 04.11.14 23:01

Cenovou dostupnost školky pro pejsky nevím, to je kus od kusu, podle toho, kdo ji provozuje. Ale pro vás by asi vhodná byla, jestliže nemáte s výchovou psů vůbec žádnou zkušenost. Když štěně něco provede, klidně ho vytahejte za kůži na krku. Jakoby trošku potřást, ona to tak dělávala i jeho mama. Tam ho to nebolí, ale je to protivné. S tím učením na pelíšek - no chtělo by to důslednost. Když k vám z pelechu přijde, tak ho tam vrátit zpátky, pochválit, pohladit. Psi jsou učenliví, ale ta důslednost je důležitá. Totéž u dětí, to je tak dost podobné.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.11.14 23:00
Za 1. Nemáte staforda ale křížence.Jelikož nevíte s čím, těžko doporučit jestli bít či nebít.Pro jistotu nebít.
Za 2.Pořád mazlit všichni a všude.
Dospělého staforda není třeba trestat,on sám ví co a jak.
Postel a gauč se nemá povolovat jen proto,že ho z ní pak nedostanete( mají zvláštní schopnost v tu chvíli ,,ztěžknout" tak na 100kg)-ještě jsem nepřišel na to jak to dělají, ale opravdu to umí.
doplněno 04.11.14 23:18: Ale dost srandy.Musíte každý den mezi lidi a psi(2-6 měsíců je to nejdůležitější)
Tito psi jsou spokojení se svým postavením, proto řeči o boji o hierarchii ve smečce nejsou na místě.Nejsou psem jednoho pána,starat se o ně může celá rodina(včetně babiček,strýčků,sousedů atd)Ale mějte na paměti, že nejspíš nemáte čistokrevného AST, proto důslednost a ostražitost dvojnásobná.

Od: 9602
Datum: 05.11.14 00:57

vím přesně co je to za rasu jeho otec je čistokrevný amstif a jeho máma je pitbul X amstif
zkouším to sním asi 2 hodiny dávám ho do pelechu a chválím a hned co ho pustím vyletí jak namydlený bleska zas vysí na křesle je strašně tvrdohlavej a nebo možná tak malej že to ještě nechápe

Od: mon
Datum: 05.11.14 12:44

A až bude větší tak se nedivte, že vám bude vyjíždět po psech, i sebelepší socializací z astxpit neuděláte milovníka psů. Jde naučit pouze ignorace.

Od: pb®
Datum: 05.11.14 06:42
Dítě ani psa nebo jiné zvíře nerozmazlíte tím, že mu budete projevovat lásku hlazením a mazlením. Rozmazlení je o nenastavení jasných pravidel. Pokud nevíte jak psa vychovat, běžte na cvičák, ať to stojí co chce. D malým dítětem si nemůžete dovolit mít doma nevychovaného a tedy neovladatelného psa. Tzv. bojová plemena mají špatnou pověst právě proto, že si je někdy pořizují lidé, kteří je neumí nebo nechtějí vycvičit. Problém je taky ve vrlikosti a síle čelistí. Když po mně vystartuje čivava, lehce ji odkopnu a v nejhorším případě budu muset na pár stehů. Když po mně vystartuje tzv. bojové plemeno, v nejlepším případě mně dají na chirurgii do pořádku, v nejhorším skončím v krematoriu.

Datum: 05.11.14 12:42

Pes se nebije! Vychovávejte ho laskavě, ale velmi důsledně, to co jednou zakážete nesmíte nikdy už povolit. Jinak si pes bude dělat co chce.. A klidně se sním mazlete jak dlouho budete chtít, tihle psi to přímo vyžadují a tulí se ke svému pánovi..

Datum: 05.11.14 12:46

Na FB je spousta skupin co se zabývá Výchovou, výcvikem psů.. a pak vám ještě poradí jaký je dobrý cvičák ve vašem okolí.

Datum: 05.11.14 16:32

Máte štěně a prakticky ze dne na den chcete, aby se něco naučilo. Zkuste týden učit svou devítiměsíční dcerku chodit na nočník - a ono to nepůjde. Je to prostě dítě. Stejně jako je štěně štěně. Nechápe, proč po všech nocích, kdy jste byli spolu, musí najednou spát na zemi. A tak štěká, dokud si nevyštěká to, co chce ono - a Vy ho vezmete k sobě. Tak jste štěně naučil, že když bude chvíli štěkat, bude po jeho, což je velká chyba.

Musíte to prostě vydržet a štěndo musí vidět, že mu štěkání nepomůže. Čeká Vás pár krušných nocí, ale naučí se to. Stejně, jako se dítě nakonec naučí spát samo v pokojíčku.

Rozhodně psa nebijte - třeba jen plácnout novinami, pokud je to zasloužené, a hodně se mazlete, jako s každým maloškem. Nevím, kde jste vzal, že s amstafem se nesmíte mazlit, ale je to pěkná blbost.

Rozhodně začněte s psíkem chodit na cvičák, bezodkladně! Tam Vám poradí a pomůžou, dokáží i odhadnout povahu psa. Jinak Vám z něj vyroste nebezepečné nevychované zvíře.

Od: dobrmanindian
Datum: 05.11.14 22:59

Kdyz chces mit dobre vycviceneho psa musis se k nemu chovat jako k diteti jinak mas naproblemu zadelano.to ze si ho vzal do postele je taky hotovo jelikoz to bude stale vyzadovat i kdyz semnou spi dobman a nahac a pinc ale to je jen o tom kdyz to dovolim mel by si chodit nekam na cvicak,nemlat ho a berho co nejvic mezi deti hraj si snim musis se naucit intonasci hlasu atd ale to by ti vse na cvicaku rekli,netez ma dva stafordiky a jsou to jsk pudlove jo jak jsem napsal jak se budes chovat k nemu tak on k tobe klidne se ozvi

Datum: 06.11.14 14:25

U plemen psů typu bull platí více než u jiných základní pravidlo výchovy a to je důslednost a správná socializace.

Štěně není třeba trestat fyzickými tresty, ale důsledné trvání na vykonání příkazu je naprostá nezbytnost.

Když štěně už dnes dosáhne většinou svého, co bude až z něj vyroste dominantní dospělý jedinec? Bude přinejmenším obtížný pro vás i pro okolí.

Datum: 08.11.14 07:00

Nechci se k výchově vyjadřovat, protože by to bylo nadlouho. Já bych jen chtěla říci, že je zvrácené bít tvora, který nás miluje a kterého milujeme my. Vymýšlet tresty jen proto, že jsme nedokázali tvorovi vysvětlit náš záměr toho, co pokládáme za důležité. *hej*

Ohodnoceno: 1x

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.