Sladkovodní rybky

Od: Datum: 03.11.14 18:26 odpovědí: 6 změna: 04.11.14 12:25

prosím napíšete mi nějaké sladkovodní rybky do akvárka které nepotřebují vzduchování a přitápění.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: momo®
Datum: 03.11.14 18:53
avatar

Dobrý den. Záleží jestli chcete akvarijní rybky, ty většinou potřebují topení i vzduchování, nebo můžete mít v akvárku rybky, které žijí v našich vodách. To se pak kromě pstruhů hodí téměř všechny druhy. Akvárium nesmí být rybkami přeplácané a bohužel rybky dost rostou a pak se musí pustit a zase tam dát maličké rybky. Je ale zajímavé sledovat jak se naše ryby chovají, jak přijímají potravu, jak se schovávají nebo jak pronásleduje jeden druh jiné rybky. Malé rybičky různých druhů se dají sehnat na podzimních výlovech rybníků. M.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lipa®
Datum: 04.11.14 11:00
Paví očka, Danie, Black molly, mecovky atd.. ale vzduchovat to chce vzdy. Jinak se kazi voda a stojata hladina utvoří skraloup..
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 03.11.14 18:58
avatar

Dobrý den, vzduchování, ani topítko do půlky zimy nepoužívám, ale bez filtru se u většiny ryb neobejdete, nepořizujte si rybku jen z hecu, zjišťěte si o nich něco, jinak jí utýráte.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bruk600*
Datum: 03.11.14 19:38

Rájovci, Kardinálky čínské, Danio pruhované

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.14 11:25
avatar

Jako dítě jsem měla akvárko a v něm rybky, živorodky, říkalo se jim mečovky (červené a samci měli ocas-meč), rostliny a spoustu malých šnečků. Množilo se to šíleně ale když malé nedlovíte, sežerou je. Neměla jsem žádné filtry, vzduchování, topení jen krmítko na nítěnky, suché krmení jsem sypala na hladinu, pokud bylo na dně už moc výkalů, použila jsem hadičku a odsála je. Akvárium se čistilo celé (jak často to už vážně nevím), vylovit ryby, vyprat písek, znovu osázet. Asi to nebylo správně ale šlo to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lipa®
Datum: 04.11.14 12:25
Tak jistě, da se to, ale akvárium je komplex. Kus prirody v nádrži. Menit celou vodu je reseni krajní. Nesvedci to ani rybam ani rostlinkam. Dostatecne velke akvárium je zaruka radosti a krásy. Obecne plati, že cim menší nádrž, tim více starosti. Velká se udržuje sama.. To uz si muze tazatel dát zavojnatku do koule nebo bojovnici pestrou do mini krabicky a cekat, kdy prijde jejich konec. Vzduchovani, osvetleni, rostliny, jsou základ spokojeneho pestitele. Topení už neni tak nutne. Záleží na druhu ryb a jenich odchovu. Ale to uz se vzdaluju od dotazu..
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.