Jak naučit štěně spát na svém pelechu

Od: Datum: 02.11.14 22:40 odpovědí: 24 změna: 07.11.14 17:29

Dobrý den mám doma 5 týdeního Americkýho staforda , potřeboval bych radu jak ho naučit spát na jeho pelíšku níž bych v něm musel sedět já :D , spí jen když si sednu a dám si ho na sebe jinak celou dobu histericky knučí dokud ho nevemu k sobě a teprv usne má někdo nějakou radu jak ho to naučit aby věděl kde má své místo děkuji za rady fakt nemám ponětí jak ho ktomu naučit


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 02.11.14 22:48
avatar

Dobrý den, obrňte se trpělivostí, pejska učte, že je to jeho pelíšek jako povel. Nejlíp "na místo" ukázat, nebo donést a dát pamlsek, pochválit - a zůstaň.

Pak to nejtěžší - být důsledný, ani jednou mu nepolevit, pokud bude chtít být třeba v posteli, nebo na křesle - zase odnést a znovu a znovu. Uděláte vyjímku a vše je zkaženo :)

doplněno 03.11.14 01:08:

Mléko a piškoty nemají naprosto žádnou výživovou hodnotu pro štěníka, mrkněte na net, je spousta krmení speciálně pro štěňata, nejlépe asi granule, jsou různe speciálně pro štěňata, dospělé, zeptejte se ve zverimexu, určitě poradí.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: 9602
Datum: 02.11.14 22:55

jo to je dost dobrej nápad děkuji ale ted ste mi nahnala strach zrovna spí umě na křesle hned ho odnesu na pelech ! děkuju

Od: ria®
Datum: 03.11.14 01:11
avatar

Labradorovi jsme jako štěňátku dávali 3x denně malé porcičky, po půl roce ráno a večer, teď už má jen večer, ale během dne toho zblajzne mraky, je to chodící popelnice :))

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 9602
Datum: 03.11.14 01:15

tak zítra hned zajdu do zverimexu a poptám se děkuju :)

Od: mon*
Datum: 03.11.14 15:29

ria - Ve zverimexu většinou poradí shity jako je Royal Canin, Hills, Purina ... to nebrat, to není správné krmivo pro psy a navíc šíleně drahé, na to že to má tak nízkou kvalitu..

Tazateli - Nebo můžete ještě zkusit BARF..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.14 23:35
avatar

sice jsem doma psa neměl, jen venku v kotci, ale pelech by měl mít tam, kde by cítil přítomnost blízkého člověka (páníčka), né někde vystrčený na chodbě, taky pozor na zóny, pokud tam nějaká je, nebude tam chtít být

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.14 23:58
avatar

Máte doma psí miminko, kteremu je smutno a chce cítit něčí blizkost. Vždyť i malé dítě kolikrát usne, az když u něho sedi máma. Ale i u pejska platí důslednost, abyste nebyl pak ten, kdo bude muset poslouchat. A nepomohlo by dat steneti něco mekkeho do pelisku, co by vonelo po vás? Aby se k tomu mohlo pritulit...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 03.11.14 00:07

To jste si vybral špatnou rasu. Tohle jsou typičtí posteloví psi. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 9602
Datum: 03.11.14 00:47

to snad né :D musí se to naučit je mu sice jen 5 týdnů takže je ještě fakt hodně malinkej ale bojim se že když mu ted dovolim spát blýzko u mě že ho to pak neodnaučím , jinak ještě bych se chtěl zeptat kolikrát deně mu podávat stravu majitel co jsem si ho odněj koupil řikal ad mu dávám zatím jen mlíko s piškotama

Datum: 03.11.14 07:46
avatar

dospělím psům se dává 1-2x denně, štěnatům asi častěji, nedávat to, co vám zbyde, lidská jídla nejsou pro psi (koření, cukr,..), ani kosti bych mu nedával, jak vám mohl doporučit mlíko a piškoty nechápu, psi nemají jiíst nic sladkého, (zvláště taky pak to, co je s čokoládou), poraďte se se zkušeným chovatelem a nebo si přečtěte nějakou příručku pro chov psů, jinak ho asi budete trápit a nevychováte ho

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 9602
Datum: 03.11.14 01:17

mám tu kočičí granule whiskas junior pro koťata myslíte že se stoho nají a nic mu to neudělá když je mu jen 5 týdnů?

Datum: 03.11.14 06:17
avatar

Já jsem si tuhle diskuzi přečetla se stoupajícím zděšením. Co to bylo za chovatele nebo za útulek, co vám dal 5týdenní štěndo, které by mělo být ještě aspoň 2 týdny u mámy a sourozenců a ještě vám navíc poradil, abyste ho krmil mlékem s piškoty a neřekl vám o chovu a výchově štěněte naprosto nic? Nic takového jako mléko s piškoty pro štěně není vhodné. Mléko štěněcí - náhražkové, už netřeba podávat, jestli je na umělé výživě, protože na to už je velký a kravské je nevhodné, bude mít akorát průjem. Kočičí granule v žádném případě nekrmte, je to naprosto nevhodné krmivo pro vaše zvíře, kterými byste ho mohl i zdravotně poškodit, je tam jiný poměr bílkovin a Whiskas značku bych nedoporučila ani pro kočku největšímu nepříteli.

Pořiďte si granule pro štěňata, nejlepší, ale cenově dostupné značky jsou Calibra, Brit, K9 či Purina Proplan nebo pak dražší Royal Canin nebo Hills. Hlavně ne žádné barvené a solené granule z Tesca za pár šupů, zničil byste mu tím spolehlivě zažívání i ledviny. Je to plné solí a výživová hodnota nedostačující.

Krmte dávkou doporučenou na obalu krmiva s touto četností:

4-8 týdnů 5-6 x denně

8-16 týdnů 4-5 x denně

4-6 měsíců 3-4 x denně

6-12 měsíců 2-3 x denně

Pes musí mít vždy přístup k vodě. Pes na granulované stravě má spotřebu vody vyšší, pití vody nikterak u psa neomezujte. Po krmení nechte psa alespoň dvě hodiny v klidu. Hrozí torze (přetočení) žaludku, když bude blbnout nažraný, zvlášť u větších plemen.

Potraviny, kterým byste se měl při krmení psa vyhýbat:

Sladké pečivo z hladké bílé mouky, cibule, zelí, kapusta, česnek, lomivé kosti, cukrovinky s obsahem cukru, hlavně čokoláda a čokoládové výrobky, které jsou přímo pro psa toxické, potraviny slané (uzeniny) a kořeněné pálivým kořením, slezina (způsobuje průjem) a potraviny slazené umělým sladidlem (v zahraničí byla popsána úmrtí v souvislosti s požitím výrobků s umělým sladidlem xylitol), avokádo, hroznové víno, hrozinky.

Co můžete dávat krom granulí:

Během celého růstového období je vhodné podávat pejskům jako doplněk mléčné výrobky - tvaroh, smetanové výrobky, sýry, jogurty a žloutek jako pamlsek. Poraďte se však s veterinářem, v případě, že krmíte granulemi, jaké množství mléčných výrobků je pro vašeho psa optimální, abyste se vyhnul potížím z nadměrného podání vápníku, který už by měl být v granulované stravě pro štěňata obsažen v dostatečném množství.

Pokud podáváte granule pro štěňata po odstavu, doporučuje se zezačátku je podávat přelité masovým vývarem. Řiďte se dávkováním uvedeným na obalu. Nedávejte najednou jogurty, sýry a tvaroh. Vyberte vždy pouze jeden produkt. Žloutek podávejte jednou týdně, případně jej můžete přidat do dávky vařeného krmení, ne do granulí. Ovoce zařaďte do jídelníčku psa tak, aby ho trávil samostatně, nejméně 2 hodiny před nebo po podávání jiné stravy, nepodávejte ho s jinou potravou, aby v útrobách psa nekvasilo a nehnilo.

Další věc, kterou musíte udělat, je očkovací a odčervovací plán s veterinářem. Je nutno ho očkovat a odčervit.

6 týdnů stáří: proti parvoviróze nebo parvoviróza + psinka,
8 týdnů: parvoviróza + psinka,
12 týdnů: klasická vakcína
Do 3. měsíce vzteklina
Pamatujte, že štěně je imunní proti očkovaným chorobám až několik dní po podání poslední dávky a ne hned po první injekci. V této době po prvním očkování je nejnáchylnější k infekčním onemocněním, nemělo by se proto stýkat se psy, u nichž není znám jejich zdravotní stav a vakcinace.
Mezi očkováním a odčervením by měl být alespoň týdenní, ale lépe čtrnáctidenní rozestup. Obojí je pro organismus zátěží. Takže jedno po druhém. Odčervení na několik fází je nutné.

Co se samoty týče, pokud má být pes sám, ze začátku může i několik nocí pískat, to je normální, je to mimino, ale pokud se to má naučit, musíte vydržet. Dejte mu pelech do kuchyně nebo někam, kde má spát a kde lze ráno uklidit louže a buďte nekompromisní. Časem se to naučí a pochopí, že ráno vylézáte a dočká se vás. Rada dát mu do pelechu něco, co voní po vás, je dobré, nějaké staré triko ap. může posloužit a trošku ho uklidnit. Je možno koupit též waponizér, který se zapojí do zásuvky a odpařováním uvolňuje do vzduchu kojící hormony, které ho uklidní, to se sežene u veterináře.

Prosím, kupte nebo půjčte si v knihovně nějaké knížky o chovu a výchově psa, protože nemáte ani základní znalosti a mohl byste z neznalosti způsobit sobě i jemu velké problémy. Určitě vám to pomůže.

doplněno 03.11.14 06:26:

Tady ještě něco víc o základní péči o štěně http://www.utulek-decin.estra…na/zakladni-pece-o-stene.html

Ohodnoceno: 10x
 
Datum: 03.11.14 12:18
avatar

Dajavu krásně jste to napsala, nechápu jak si někdo může pořídit zvíře, psa a nic o tom nevědět, nemá pro ně žrádlo a krmil by ho granulema pro kočky. Ten kdo toto štěně prodal, nebyl chovatel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 03.11.14 15:24

dejavu, lidus - To štěně nepochází od chovatele ,ale od množitele, kde toho fenky asi nezažijou moc dobrýho.. :( :/ Zadavateli: Příště už budete snad poučen a buď koupíte štěně s PP (od zodpovědného chovatele) nebo adoptujete z útulku.Teď se pejskovi věnujte a mějete ho rád. Kočičíma a už vůbec ne Whiskas, nebo Pedigree a podobnýma hnusama ho nekrmte! To štěně mělo být ještě u mámy... ! Když si kupujte živého tvora, tak si o něm něco snad zjistím ne? Kvalitní granule: Acana bezobilná, Essentials, Wolfsblut, Orijen, Barking Heads, Brit Care.. hlavně at to má nap rpvním místě maso a skoro žádný, nebo žádný obilí!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 03.11.14 15:27

dejavu - Granule, které doporučujete jsou také shity, obsahují různé věci, které do psích granulí nepatří.. Podívejet se na můj příspěvek, ketré patří k těm kvalitním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milan23*
Datum: 03.11.14 07:23
Neustále ho odnášejte na pelech s povelem místo,pokaždé když vydrží pár vteřin nebo minut ho pochvalte.
Na noc je dobré dát mu do pelechu PET lahev s teplou vodou,bude mít pocit že je se sourozenci.
Je zbytečné na něj křičet.U takto malého štěněte to nemá význam.Okřiknutí a nahněvanost páníčka je pro tyto psi nejvyšším trestem.
Nepočítejte ale, že gauč nebo postel uhájíte věčně.Je však třeba,aby pochopil, že postel je za odměnu, ne samozřejmost.S pokusy zavrtat se do polštářů a dělat,,já tu nejsem" se budete potýkat celý jeho život.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: 9602
Datum: 03.11.14 12:56

děkuju za rady (y)

Od: mon*
Datum: 03.11.14 15:20

Stafordi jsou psi, kteří chcou být co nejblíže páíčkovi, takže s tím asni nic moc nenaděláte. Ale teď čtu pětitýdenní, hezké no, vždyť je to mimino, které se má ještě tulit k mámě..

A to máte opravdu 5 týdnů staré štěně?! To má být ještě aspoň dva týdny u mámy! Nechci tady nějak hanit bezpapíráky, sama mám dva, ale koupí tohoto štěnda jste podpořil nějakého množitele a zaplatil mu dovolenou.. Teď se modlete, aby vám z pejska vyrostl zdravý pes a hlavně, aby to nebyl nějaký nervák s blbou povahou..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.14 15:44
avatar

když jsme si přinesli štěně, dala jsem mu jeho pelíšek na křeslo vedle mé postele, abych mu tam mohla dát ruku, a on pak krásně usnul... pak ten pelíšek můžete přenést někam dál od vás, ale teď je ještě maličký, nechala bych si ho u sebe - ovšem do postele bych mu nedovolila, ať je ve svém pelíšku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.14 16:11
avatar

Tak si říkám, jestli to není stejný tazatel http://www.poradte.cz/zvirata…ite-nejake-stene-do-bytu.html Vlastně stejně připravený a poučený.

Ohodnoceno: 2x
 

 

Datum: 04.11.14 17:29
avatar

Kde se u Vás vzalo 5-i týdenní štěně? Takové štěndo musí být ještě u maminky.

Micka

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 9602
Datum: 04.11.14 22:37

díky všem za rady pečlivě to čtu ale fakt nestíhám odepisovat nato že je to štěně 5týdení tak je strašně živý :D
řeknu vám kde sem vzal 5 týdení štěně pán co mi ho prodal řikal že máma štěnat je odmítá krmit a on na to nestačí a že ho doma nechce tak sem se ho ujmul dokonce mi pán řekl že ho mám krmit mlékem a piškoty ale radši jsem skočil na kliniku a tam mi paní řekla že vžádném případě a dala mi granule pro štěnata v jeho věku

Od: mon*
Datum: 05.11.14 12:41

A jakou značku? Doufám že ne Hills, Proplan, Royal Canin a podobné. To je spíš směs obilí než krmivo pro psa, podívejet se co jsem uvedla za granule a mezi nimi vyberte..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.14 17:29
avatar

Já si na 90% myslím, že to ProPlan, Royal Canin nebo Hills určitě bude. Jediné slušné krmivo, který můj vet prodává je Brit Care. :-P

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.