Povaha staforda

Od: Datum: 30.10.14 19:07 odpovědí: 18 změna: 01.11.14 17:55

chtěl bych se zeptat jestly má někdo zkušenost se stafordem , přemejšlim o štěněti staforda ale nevím jestly je to dobrý nápad máme doma 8 měsíční miminko a bojím se aby mu něco neudělal internet je plný toho že jsou agresivní atd , chodím každý den do práce takže bych měl asi tak 1-2 čas sním zajít na cvičák byla by lepší fena nebo kluk kdyžtak napište vše co se týče týhle rasi zkušenosti atd díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.14 19:15

Moc lidí asi Staforda nemá ,já bych byl raději opatrný

, tady viz

-Stafordšírský bullterier je velmi statečný, nebojácný a houževnatý pes. Je spolehlivý a velice milý společník. Musíme vyvrátit zakořeněné představy veřejnosti, že jde o psa agresivního, zuřivého, nebo útočného. Tento pes je naopak velmi oddaný, dobrácký. Svou rodinu miluje, rád si hraje a zejména velice miluje děti. Ne nadarmo se v zemi původu tento pes nazývá "Baby dog". S dětmi si vydrží hrát celé hodiny a toleruje jejich malé hrubosti a neohrabanost.

http://stafordsirsky-bulterier.hafici.cz/

doplněno 30.10.14 19:30:

Jak často chodit na cvičák? Podle toho jak mu to půjde , někdo se učí rychleji , a k povaze psa Vám od PC taktéž moc neporadím , Cvičitel vám po první návštěvě poradí více . (Většina psů se na cvičák těší )

Ohodnoceno: 2x

Od: staford
Datum: 30.10.14 19:22

takže bych se nemusel bát že by mi potrhal dítě? měl sem od mala psi NO a pár kříženců a vše bylo ok nikdy na dítě jentak nezautočil ale i ták mám strach že by jí mohl kousnout nebo něco eště sem se chtěl zeptat myslíte že jednou týdně nebo jednou za 14dní sním chodit na cvičák by stačilo? jinak díky za odpověd

Datum: 30.10.14 19:46
Ať už stafordšírský bulterier nebo americký stafordšírský teriér, nejsou sami o sobě nijak agresivní ani k lidem a ani k dětem. Stafordšírský bulterier mi přijde rodině ještě více oddanější. Sousedi si pořídili fenku a je to zlatíčko. Předtím měli právě amstafa.
Pokud už pořizovat, tak s PP, aby byl zdravý a neměl povahové vady.
Více než u kteréhokoliv jiného plemene, je třeba mít zvládnutou důslednou výchovu.
S malým dítětem bych se bála, že na psa nebudu mít tolik času.
Navíc bych se asi bála nějaké "nehody". Soused svého psa zlobil a tahal za ocas. Pes vrčel, ale páníček ho zlobil dál tak dlouho, až se pes ohnal. Když se ožene oříšek, máte sotva obtištěné zuby. Od staforda měl do týdne pořádně vybarvenou modřinu.
Ten pes má opravdu obrovskou sílu a mohl by ublížit i nevědomě.
Platí pravidlo nikdy s dítětem nenechávat bez dozoru a dítě od malička učit co smí a co ne a pejsek musí mít pelíšek, kde bude jeho výsostné území a kam za ním páníček ani dítě nemůže.
Vy psa možná zvládnete, ale co partnerka, která bude se psem doma více než Vy? Má zkušenosti s výchovou psů? Dokáže mu být autoritou i ona?
Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.10.14 19:46
Dobrý den, myslíte AST nebo SBT?

Datum: 30.10.14 19:55

měli sme postupně 2 stafordy-americký stafordšírský terier a oba byly k dětem milionový nestalo se že by nák ůtočili na dítě když si s ním chtělo hrát radši se sebrali a šli jinam leč čert nikdy nespí a vše je o výchově psa

Datum: 30.10.14 20:06

Staford je docela náročný pes, který potřebuje systematické, trvalé, promyšlené, vedení. Mám pocit, že kdybyste svůj čas věnoval dítěti a své ženě, bylo by to mnohem užitečnější využití 2-4 hodin volného času, který máte po příchodu z práce. Omlouvám se, ale mám pod okny několik takových tatínků, kteří cvičí se psem a osamocená maminka courá s kočárkem sama. Jako kdyby ani tatínka a muže neměli. Omlouvám se, ale myslím si to. Pán má psa a paní má dítě *plac*

doplněno 30.10.14 20:13:

Navíc, naprosto jistě vím, že staford nepatří do rukou začátečníka! Ne tak toho, kdo vůbec nic o této rase neví a ani si neumí získat informace u odborníků, v klubu.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 31.10.14 23:41
Čekal jsem jestli se tazatel vymáčkne o kterého staforda má zájem, s tím že mu potřebné informace dodám, neboť jsem jednoho jednou viděl...;)
Ale vzhledem k lajdáckému přístupu k této otázce ,jsem ráčil vydedukovat, že podobně lajdácký přístup by měl i k blíže nespecifikovanému stafordovi, nemohu tedy než souhlasit s Vaším doplněním @babkazov.A plemeno neplemeno, tak Vaše myšlenka, že tatínek má mít dítě a ne psa je na medaili...

Od: mon
Datum: 31.10.14 13:00

Bull psi jsou k lidem milí a přítulní a nesmí být nikdy agresivní. Ale ke psům už se moc hezky nechovají.. Klidně si ho pořiďte, ale s PP ať máte jistotu, že to nebude nějaká nepředvídatelná směska. ;)

Od: hop®
Datum: 01.11.14 00:00

K mimču pořiďte společenštějšího a méně náročného pesana. Na stafíka nebudete mít čas, a zrovna tato (a podobné) rasy potřebují, aby se mu páníček věnoval a jasně mu určoval mantinely, pravidla "hry". Soužití psa a člověka je o vzájemném učení vztahu, o vzájemné výchově. Stafíka nebo amstafa bych si pořídil, kdybych věděl, že budu mít čas a náladu na jeho důslednou výchovu. Něco málo o psech vím, proto si uvědomuji, že zrovna tuto a podobnou rasu bych si v mých současných podmínkách prostě nepořídil. Trpěl by pes nebo já, takže nakonec i všichni okolo...

Datum: 01.11.14 00:32
@hop Nebuďte skromný, podle Vaší odpovědi( i dřívějších) o psech víte něco víc než něco málo Spíš bych řekl že máte pro psi ten správný cit.A cítíte správně,že AST,SBT, APBT nebo BT potřebují spoustu času.Oni nepotřebují výcvik a dril, jen čas(ale jenom zezačátku,pak jsou schopni prospat zbytek života)

Od: hop®
Datum: 01.11.14 02:10

@milan23 děkuji za slova uznání, trošku jste mne odhalil, mám nějaké zkušenosti. Ale není jich tolik, abych si dovolil odborně radit.
Ale:
Vámi jmenovaná "bojová" (většinou) :-D plemena, jsou jen pesani s nějakým určením, ke kterému je "pán tvorstva" vyšlechtil. BT Vám odstěhuje kredenc do prvního patra, ale vzhledově je to "prasopes" - některé lidi svým vzhledem odpuzuje, ale je to neuvěřitelný mazlík. Mohl bych povídat názory i na další "spřátelené" ráce.
ALE: při jakémkoli výcviku pejska je důležitá DŮSLEDNOST, při jakémkoli požadavku na psa. Musíme trvat na splnění příkazu, abychom byli vůdci smečky. Vůdcem psí smečky MUSI být člověk, šlechtěním zdegenerovaný pes tuto roli nezvládne. A člověk, který na splnění svých povelů netrvá také neumí být vůdcem...

Ještě k Vašim slovům - žádný pes nepotřebuje výcvik, dril. Ale každý náš kamarád pesan potřebuje znát pravidla hry, pravidla spolužití. Tato pravidla musí být jednoznačná a pochopitelná pro toho našeho pesana. Když se jako človíčci chceme pasovat do role vůdce psí smečky, musíme splńovst podmínky, aby nás ten pes uznal...

Přiznejme si, ne každý člověk může být uznávaným Alfasamcem ve smečce.

Docela jsem se tu rozkecal ale radši se férově porvu s malamutem (sice to bolí, ale pak je vyřešeno) než aby mi na každém kroku visel na nohavici nevyzpytatelnej zákeřnej daklík... :-D

Datum: 01.11.14 01:06

Dělám dobrovolníka pro útulky už od r. 2000. Zpracovávala jsem weby asi 20 útulkům, někde jsem fotila zvířata, někde dojížděla a pracovala s nimi, někde jen dělala stránky. Psů typu bull jsem přidávala nespočet, snad stovky, co mi prošli počítačem. Všichni měli jednu vlastnost - nesnesli se se druhým psem v kotci a museli být separé, což byl pro nás velký problém, protože zabrali sami celý kotec, kde můžou být 2-3 psi. Všichni, bez výjimky! Smršť jich nastala, když tito psi přišli asi před 10 lety do módy a pořídil si je kdejaký debil, co si dodává sebevědomí strach budícím psem a různí narkomani.

Když se podíváte na web bulls v nouzi, uvidíte, kolik jich je po útulcích a jak obrovský problém to je.

Asi moc nechápete, proč vám to vykládám, nejste v útulku, chcete psa do rodiny, že? Je to z toho důvodu, že u tohoto psa velmi záleží na socializaci a pokud se vám začne rvát s ostatními psy, z procházky se stane velmi osamělá záležitost, kdy ho nebudete moci pustit, aby nenapadl ostatní psy. Pokud ke rvačce dojde, je problém, když se pes zakousne a dostane křeč do čelisti. Má velice silné čelisti a jejich majitelé vědí, že při křeči musí použít páčidlo, aby jim tlamu vůbec otevřeli, pokud jsou do něčeho zakouslí. Jak se tohle řeší, když máte za ruku batole, si asi dovedete představit. Velmi často se stává, že pes tzv. přesměruje agresi a když se pere a někdo ho táhne pryč nebo ho nějak pacifikuje, zakousne se do něj, i když je to majitel nebo pes, se kterým normálně kamarádí.

Pro představu např. tady, jak blbě se řeší taková rvačka

Pokud pokouše člověka, díky síle stisku a jeho tlamě jsou to velmi vážná poranění. Naštěstí tito psi jsou málokdy agresivní na lidi. Pokud jsou, stojí to za to. Své by o tom mohla říci paní vedoucí Lokingová z útulku Cheb - jsou to její oblíbenci a specializuje se na agresivní psy, takže dost viděla a zažila.

Takže - pokud psu nechcete věnovat hodně času, nenechte se opít rohlíkem a řečmi typu, že jsou to psí chůvičky a jak je to super. Ano, jsou většinou tolerantní a milí k dětem, ale na procházce můžete mít velký problém. Navíc na to budete narážet všude s dítětem, zatím je to batole, ale na písku, u školky ap. se budou ostatní matky bát. Stejně tak mohou zakazovat jiným dětem chodit k vám domů.

Pokud jste rozhodnutá, že toho psa opravdu chcete a toto všechno jste schopná a ochotná riskovat a podstoupit, doporučuji rozhodně spíš SBT než AST.

Pokud budete chtít jiného psa, upusťte taky od jezevčíka, německého ovčáka, krysaříka a teriéra a vybírejte z chovů, kde jsou povahově stabilní rodiče a nejlépe tam, kde pes je odmala zvyklý na děti. Příjemné plemeno, vhodné k dětem, je např. kavalír king charles španěl nebo český strakatý pes.

Ať budete mít jakéhokoliv psa, nenechte se ukolébat hloupými videy z internetu, kde rodiče natáčejí, jak dítě trápí psa, leze mu do misky, šlape po něm a válí se po něm a pes to jen trpělivě snáší a myslí si, že je to roztomilé a pes je na větvi z toho, když mu mimino strká prsty do tlamy a do očí a bere granule z misky a rozprávěním fandů těhle psů o tom, jak jsou to psí chůvičky a že jejich psi jsou v pohodě. Argument, že můj pes je v pohodě a mně se to nestalo, tudíž se to stát nemůže, ten mám obzvlášť ráda!

Počítejte s tím, že pes je pořád šelma, ať je sebehodnější a musíte mít nepřetržitě pod kontrolou dítě a psa, pokud jsou spolu. Věřte mi, že vím, o čem mluvím. Měla jsem případ zlatého retrívra, rodinného a laskavého psa, maminka zaběhla jen dolů pro dopis a když se vrátila, pes byl nastoupený na dítěti a zkoušel, jak moc mu může pokousat ruku, aniž by ho dítě nějak provokovalo. Prostě využil situace si polepšit ve smečce.

Osobně si myslím a radím zájemcům s děckem, aby chvíli počkali, až dítě bude chodit do školy a bude mít z toho rozum a psa pak pořídili k dítěti do 3.-4. třídy a výše, pokud o něj dítě jeví zájem, ale aby nepočítali s tím, že ten zájem mu vydrží a byli ochotni se o psa starat oni sami (ti rodiče). Je čas dětí a čas psů. Někdy to je těžko slučitelné. Na různé akce s dětmi často se psem vůbec nemůžete, k lékaři, na besídky, na kroužky atd. nelze se psem. Když dítě stůně, řešit, jestli ho nechat bez dozoru a vyběhnout se psem nebo ho táhnout s sebou, je problém. Pokud pes onemocní, jsou to desetitisícové částky, které potřebujete na různé operace a zákroky. Potřebujete u domku dobrý plot, aby vám pes neutíkal nebo kotec. Pokud jste v bytě, pokud pes bude trpět separační úzkostí a výt a štěkat, kdykoliv odejdete, hrozí velké nepříjemnosti se sousedy, ale i zlikvidovaný byt od psa. Ne každý akceptuje samotu a ne všude můžete psa brát s sebou.

Nechci vás odrazovat, ale dobře to zvažte, abyste psa nemusela pak dát pryč. Je to bolestivé a nesmírně obtížné pro všechny zúčastněné.

doplněno 01.11.14 01:40:

Omlouvám se za ženský rod, všimla jsem si až teď, že to píšete jako tatínek. Uvažte tedy to, co jsem psala, že by musela snášet vaše paní, která bude převážnou část dne o psa pečovat, protože vy budete v práci. Proberte s ní taky, jestli si vůbec přeje, abyste psa měli nebo je to jen váš nápad, který jí vnutíte. Ona je ta, která by měla mít rozhodující slovo, protože hlavní problém se psem a děckem v 90% připadne na ni a ji bude muset pes respektovat a ona ho bude většinou venčit, když nejste doma. Zkuste s děckem na delší návštěvě někde, kde mají psa, jestli třeba nemá alergii, polovina dětí je dnes na něco alergických.

Pak jsem též zapomněla ještě zmínit nevhodná plemena jako argentinská doga, bandog, rotvajler a řada dalších.

A poslední poznámka – pokud psa nemůžete pustit z vodítka, protože neposlouchá, pere se ap., dostatečně se nevylítá a neunaví, pak budete s ním mít velký problém, protože znuděný pes vykazuje jednu poruchu chování za druhou.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 01.11.14 09:20

Sice taky bull psy moc nemusím, ale chtěla bych vysvětlit pár věcí. Jsou to psi, kteří byli šlechtěni tak, aby nebyli nikdy agresivní vůči člověku. Bohužel byli využíváni na zápasy se psy, takže se s jinými psy nemusí. Ani ta nejlepší socializace u APBT nepovede ktomu, že si bude hrát s jakýmkoli psem, kterého potká. Jde naučit pouze ignorace.

A můžu se zeptat jakého teriéra přesně myslíte? Teriér je docela široký pojem. A rotvajler se vám nezdá jako vhodný proč?

Od: peskditeti
Datum: 01.11.14 11:31

Velice kvalitně vysvětleno, sama jsem si to ráda přečetla a nejde, než souhlasit. Ohledně miminka a psa, taky jsem měla u čerstvě narozeného dítěte psa, ale baseta. Takže první věc , která nastala při příchodu z porodnice, tak bylo seznámení psa s novým členem smečky. To je velice důležité, neodstrkovat psa od dítěte, vyvoláte okamžité napětí ve smečce, ale nechat ho, aby si dítě očichal. Mimochodem za celou dobu svého života nám baset ani jednou nevystartoval po nikom, je to moc hodný pes, neměla jsem ho přešlechtěného, ale byl z papírama a dožil se uctyhodného věku.

Ted´ už si beru výhradně psa z ütulku a dokonce si dovolím tvrdit, že jeden náš pes z ütulku, je to vlčí špic, se taky hodí k dětem.

Takže opravdu zvažte tu módní vlnu stafiků. Kámoška si pořídila po čivavě staforda, navíc bez papíru, takže nějaký špatný chov a nestačí se divit. Známý měl k dětem staforda-fenu. Venčila se zásadně na vodítku a ještě s náhubkem, měl ji asi cca5 let, po pěti letech najednou fenka nikde, tak jsem ho ptala, kde je , páč před takovým venčitelem staforda, co si ho zabezpečí klobouk dolů. A on mi odpovědel, že vystartovala doma po cizích dětech, jejich děcka si domů dovedli kámoše po škole a blbli po celým bytě. Nic vážného se nestalo, ale utratil ji. Páč tady u těch psů, mi tvrdil, že když vystarují na člověka, tak je nepsaný zákon utratit, s tím každý majitel staforda prej musí počítat.

Navíc jestli nemáte žádnou osobní chovatelskou zkušenost psů, teda žádného psa jste nikdy neměl, tak jako prvního psa staforda vám absolutně nedoporučuji, první pes a hned staford, to je těžká sázka do loterie.

Datum: 01.11.14 17:55

Tak to asi známý neměl staforda, a navíc když byl bez PP, tak to mohla být směska bůh ví čeho.. Ale dát psa hned utratit? To jí nemohl najít nový domov u nějakého zkušeného člověka?

Od: blbost
Datum: 01.11.14 16:15

Až ted jsem měla odvahu pustit si dané video. Majitel napadeného psa , staforda na vodítku, podle všeho napadenej dalším stafordem, ale to je jedno, prostě pokud vám napadne pes psa a vy ho máte na vodítku, tak ho neodtahujte!Ukážete jeho nejvíce zranitelné místo a to krk, a bráníte mu svojí silou , když ho z rvačky odtahujete na vodítku se defacto bránit! Vlastně pomáháte , tomu psovi na volno co ho napadl...ještě další blbost, ta zde ve videu nebyla, vzít psa na ruce a dát všanc břicho...blbost. To už vím jako děcko, když jsem venčila našeho velšteriéra na vodítku, tatínek vždycky říkal, netahej , když ho napadne pes, no jo, ale v té době nebylo u nás po stafíkech ani slychu, to by mně s ním ven na procházku nepustil)),nicméně netahat za vodítko, nezvedat, pomoct jinak, tahat agresora za zadni nohy, toho bez vodítka, a napadnout mi co jde, páč nas napadnul. Majite psa na videu, i když ho měl na vodítku, tak sklamal smečku, tahala a nastavoval jeho krk a oslaboval ho v obraně, jako psa napadeného na vodítku!

Datum: 01.11.14 07:05

Chtěla jsem se vrátit a napsat v postatě to, co v posledím doplnění napsala dejavu. Pán ráno vypadne do práce a doma, s jakýmkoliv štěnětem zůstane žena a batole. Kdo jste vychovávali psa od štěněte víte, jak často se s ním musí vybíhat ven, aby mu došlo,že se čurá venku. Takže při prvním náznaku čurání, paní popadne štěně,nemá čas se obouvat, zanechá dítě na chvíli svému osudu a běží ven. Když štěně udělá louži, vytře, uklidí. Čas, který má na dítě, musí věnovat štěněti a jeho výchově. Mezi tím nakupuje, vaří, pere, žehlí a hlavně, věnuje se dítěti. Péčí o něho, učení, vzdělávání. Muž se vrátí večer z práce a co? Pohraje si s děckem, zeptá se ženy jak se měla, vyslechne ji? Ne! Půjde se psem, rotože se mu zase chce! No řekněte! Není to nesmysl? Veliký nesmysl!

Od: staford
Datum: 01.11.14 15:42

omlouvám se že píšu až ted neměl sem čas , díky všem za odpovědi jednalo se o amstafa
podle komentu si myslím že bych ho asi nezvládl je to dost aktivní a tvrdohlavej pes takže zítra jedu pro německýho ovčáka stím mám už zkušenosti a nikdy sním problém nebyl ještě jednou děkuju :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.