Zlatý retrívr v bytě - zápach?

Od: Datum: 30.10.14 17:33 odpovědí: 12 změna: 07.11.14 21:28

Dobrý den,

uvažuji, že si koupím do bytu 3+1 zlatého retrívra. Měl by spát v chodbě.

Chtěla bych se zeptat, jestli ten pes hodně bude smrdět a načuchne psynou celý byt?

Nemá někdo nějakou zkušenost či jak tomu zabránit?

Děkuji vám


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.14 17:56

Chudák pes. To si pište že bude byt smrdět.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.10.14 20:43
avatar

Kdo vás nutí mít psa? Vždyť vy ho vůbec nechcete, nevím co hledáte zda modní doplněk nebo něco jiného ale jistě nehledáte kamaráda, vždyť vám už dnes vadí jeho pach a už dnes jste ho vykázala do chodby. Retrívry tu v bytech mají, byty nepáchnou a psi spí v posteli. Jeden chodí v létě denně plavat do řeky, jet s nim ve výtahu je pro silný žaludek, v jejich bytě jsem nebyla ale u nich nevoní ani páníček. Doma jsem měla jen jezevčíky, šeltii, kocoura-postelové typy, nesmrdím ani já a ani byt.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.10.14 21:04
avatar

Takhle formulovaná otázka nezní moc dobře.A kde bude, když zrovna nebude spát? Také v chodbě?V té malé ,tmavé panelákové chodbě? Pozor , pes není doplněk bytu. Ale k Vaší otázce , pes je živý tvor a jako takový má i přirozené pachy . Pokud je krmen kvalitní stravou , je pravidelně vyčesáván , nemá kožní problémy a příchodu z procházky je mu omyt podvozek ,má udržovaný pelíšek , tak nesmrdí.Ovšem jsou lidé , kterým prostě pes nevoní , a pokud mezi ně patříte , tak se raději poohlédněte po jiném doplňku do bytu .Jestli pes voní , nebo nevoní ,to přeci není rozhodující faktor pro pořízení psa.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.10.14 21:13
avatar

Každý pejskař většinou bere na vědomí, že pes doma občas smrdí, pouští chlupy a sem tam vyvede i něco jiného. Většině pejskařů to nevadí, protože by jinak si psi nepořizovali. Proč ho chcete vy?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.10.14 21:18
avatar

nojo, je to tak... já mám psa jako kamaráda a je jasné, že trochu smrdí psinou jako každý pes, hlavně když zmokne :)) ale protože to je kámoš, tak to ani nevnímám ani neřeším... s vaším přístupem bych si snad ani psa nepořízovala...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.10.14 07:42
avatar

Nevím,proč si chcete pořídit psa. Nepřipadá mi to, jako že psy máte nějak extrémě ráda, že bez nich nemůžete být. Spíš mi to připadá jako módní přívesek. Zvláště retrívr je veliký pes, i když úžasně milý. Ale psovinou tedy kapánek smrdět bude, bude nosit třeba i bláto na pacičkách. Pokud v časných ranních hodinách nevstanete k vyvenčení /i o víkendu/, můžete se dočkat lehce nějaké louže či hromádky. Je to prostě živý tvor, přijímá a vylučuje. Smrdí zvláště po dešti. I pokud byste ho udržovala v čistotě a koupala ho pravidelně, bude mít svůj charakteristický pach stále. Ale já tomu neříkám, že smrdí, tvrdím, že pes "voní pejskem". A protože mám psy ráda, věřte, že mi to vůbec není nepříjemné.

Horší je to s chlupy.Luxovat a luxovat a luxovat ...imrvére furt. Ale pokud je pes členem rodiny, udělala bych to pro něj. Jenže retrívr je ve své podstatě lovecký pes a spíš bych si ho dovedla přestavit na vesnici, na velikánské zahradě, kde se vylítá. 3+1 je pro něj jako nic.

Dcera dostala od jedné návštěvy ohromného hnědého látkového hrocha, je jako skutečný, aspoň metr a půl dlouhý. Až tam pojedu, vyfotím Vám ho. Pokaždé mě znovu fascinuje jeho skutečnost, opravdovost. Má ho v obýváku na gauči, náramně se tam hodí. Nebylo by pro Vás lepší něco podobného?

Krk dám na to, že neudělá louži ani hromádku a srst taky nepouští. Jo a nesmrdí! *smich* Jaga.

doplněno 04.11.14 05:33:

Byla jsem u dcery na návštěvě - a tak plním, co jsem slíbila. Tady je ten hroch. Není nádherný? /a to nemám plyšáky moc v oblibě/:

Ohodnoceno: 4x
 
Od: mon*
Datum: 31.10.14 12:57

Moje fenky teda se mnou spí v posteli o víkendu klidně do desíti. ale nevím proč by zlaťák nemohl být v bytě, pokud má normálního paníčka,který se mu věnuje. Lepší než, aby byl celý dny sám na zahradě.. Stejnak většina psů čas na zahradě bez paníčka jen prospí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mon*
Datum: 31.10.14 12:54

Pokud se psovi budete věnovat, chodit s ním na dlouhé procházky, cvičit ho a vychovávat a pečovat o něj, tak může být v bytě i německá doga a zlatý retrívr taky. Ale pokud chcete mít psa jen jako doplněk chodby, tak si pořiďte plyšáka.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.10.14 13:25
avatar

Měla jsem zlatého retrívra na předvýchovu jako budoucího vodícího psa pro slepce a musíte krom pachu normální psiny počítat i občasným zápachem análních žlázek, jejichž sekret vypouští hlavně lovečtí psi. Upozorňuji vás, že je to takový smrad, že byt větráte pak dlouhé hodiny. Psi jej uvolňují buď mimovolně, při velkém stresu nebo při zvýšeném teple v bytě.

Krom toho velmi rád venku požíral lidské výkaly, což znamenalo mu pak vyplachovat tlamu sprchou ve vaně, kde se koupeme i my a čistit jeho znečištěný kožich. Na srazu vodících psů mne ubezpečili ostatní majitelé retrívrů, že to dělají skoro všichni.

Je to zvíře velmi společenské, které zavřít do tmavé chodby na většinu dne určitě neuvítá a odvděčí se vám vytím, škrábáním na dveře, možná i okusováním nábytku a kálením a močením na podlahu.

Nemyslím, že byste to zvládla v pohodě, jak vás tak čtu. Nejlepší je někdy odolat a pejska si nepořizovat.

Pokud je máte ráda a chcete být v jejich přítomnosti, najděte si v okolí psí útulek a venčete je tam. Buď si na ně zvyknete a přijmete je i s jejich nectnostmi a psí pach vám přijde jako něco, co necítíte vůbec nebo vám bude vonět, nebo vás to dočista přejde. Je to určitě lepší řešení, než udělat peklo ze života sobě i psovi a pak se psa s tisíci nectnostmi pracně zbavovat. Není to vůbec jednoduché, svět je psy, kteří se omrzeli majitelům, dočista přecpán a nikdo je nechce ani zadarmo.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.11.14 08:48
avatar

Ach jo.. jestli Vám vadí přirozený psí pach, tak proč si psa vůbec chcete pořizovat?

Micka

doplněno 07.11.14 17:23:

Jinak ještě chci doplnit, že každý pes smrdí a bude smrdět psinou, a jelikož já jsem obrovský pejskař, tak mě to ani nesmrdí. Prostě mi to přijde jako přirozený psí pach. Vím, že to moc příjemná vůně není, ale zase se tomu nedá říkat, že je to nějaký extrémní puch. Mě to nevadí, když se člověk 2 týdny nebude mýt, tak taky bude smrdět, každé zvíře smrdí svým přirozeným pachem - králík, křeček, kůň, pták a i člověk. Jinak zlaťák je krásný pes, už vím proč ho chcete, kdo by nechtěl takového krasného psa, že.. Jenže, aby byl krásný a zdravý, tak se mu musíte věnovat. Takový pes potřebuje procházky, zaměstnat hlavu, učit se novým trikům, aby se nenudil. Protože takový pes potom není spokojený a goldeni nejsou zrovna líní plyšáci, kteří Vám budou ležet celý den na pohovce. Já mám doma podobné psí plemeno - Labradorského retrívra. Jsou to takoví bratranci. A ten můj se nesmí nudit, protože jinak dělá všude binec. Ale hrajeme spolu frisbee, učíme se triky do DogDancingu, cvičíme poslušnost na stopovačce na louce, chodíme na procházky, běháme, blbneme spolu, hrajeme různé hry - na honěnou, schovky atp. Hrajeme si s míčem. Prostě děláme všechno, aby se unavil, potom odpoledne odpočíváme, spinkáme, mazlíme se. Horší je to se školou, to musí pár hodin zůstat sám, ale po škole s ním jdeme opět na louku a hrát si. Takového psa je třeba zaměstnat fyzicky i psychicky. Takže pokud psa budete brát jako módní doplňek a nebudete se mu věnovat, tak věřte, že Vám ten pes zdemoluje celý byt.

Micka

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bhkl1
Datum: 06.11.14 15:00

Jako každý živí tvor má i pes svůj pach. Pokud psa chcete jako přítele tak vám jistě k jeho pach nebude vadit ale pokud ho chcete jen jako módní doplněk tak to bude asi jiná. Pokud ho ale chcete jen jako ozdobu na chodbu raději si kupte nějakého plyšového. Moc bych vám ale tak velkého psa do bytu nedoporučovala pokud se mu ale budete dost věnovat tak může být i v takto malém bytě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wendylka
Datum: 07.11.14 21:28
Dobrý večer,
takto jsem to nemyslela, když pejsek lehce zapáchá tak mi to nevadí.
Chtěli bychom ho vycvičit a mit z něj hodného pejska.

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.