Prostor pro kočku

Od: Datum: 30.10.14 01:18 odpovědí: 6 změna: 30.10.14 12:55

Dobrý den,

váháme nad koupí kočičky, ale nevíme, jestli máme dostatek prostoru. Všude jsme se dočetli, že kočka v bytě není problém. Je tomu tak ale i v případě, že se jedná jen o jednu místnost (cca 20 m čtverečních), větší "předsíň" s kuchyňskou linkou (cca 10 m čtverečních), záchod a koupelnu?

Děkuji,

Honza


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.14 01:27
avatar

Dobrý den, kočičku si do tohoto prostoru klidně pořídit můžete. Je důležité, aby se Vám vešlo kočičí škrabadlo, kočičí wc a nějaký pelíšek, pokud toto máte kam dát, nebude problém. Akorát počítejte s tím, že pokud pořídíte koťátko, bude cca do roka a půl neřízená střela a na menším prostoru Vám to může vadit. Ale pokud máte pevné nervy a kotě zabavíte, tak to jistě zvládnete.

doplněno 30.10.14 01:31:

Ještě doplním, nepořizujte si do těchto podmínek kotě pocházející z venku, bývají divočejší. Doporučila bych spíše klidnější plemeno jako je britská kočka, nebo peršanka, případně ragdoll. Nebo starší a klidnější kočku z útulku. Ne typickou "vesnickou".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.14 01:30
avatar

Honzo, obecně mohu říci, že ano. Ale není kočka jako kočka. Jsou kočky, kterým povalování v bytě náramně vyhovuje a jsou kočky, které si agresivně vynucují pobíhání venku. Co takhle zajít do útulku a nechat si od nich poradit, abyste si již vybral kočku, která k vám bude pasovat?

Pokud trváte na tom, si kočku koupit, vyvarujte se temperamentních plemen jako je ruská modrá kočka, siamka ap. Pohodlné a nenáročné na pohyb jsou spíš peršanky. U normální kočky evropské je to kus od kusu. Spíš se bytu přizpůsobí bez potíží ale kočka, která je v něm zvyklá.

Jestli ji budete vozit na chatu a tam vypouštět a pak se vracet do bytu, může vzniknout též velký problém, že kočka si bude močením vynucovat toulání venku, takže pokud bude jen bytová, ven ji nepouštějte. Pak ale jde o to vybrat plemeno, které tam bude šťastné, nebo již dospělou kočku z útulku, kterou tam mají povahově přečtenou a dobře vám poradí. Skvělý útulek je třeba Kočičí naděje, Devět životů, Srdcem pro kočky. Nevím, odkud jste, poradila bych konkrétněji.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.10.14 07:28
avatar

Když kočce nabídnete průlezku u okna a topení s oknem, bude celá šťastná.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kjanik112*
Datum: 30.10.14 08:36

Pokud budete mít kočku, která je stále jenom doma a klidné plemeno, nedělejte si obavy, I v malém bytě se kočka dokáže tak zabavit, že Vás svými nápady rozesměje. Například se dokáže tak schovat, že ji nebudete moci nalézt. Hned s ní hrajte hru-volejte ji, hledejte ji, a ona ani nedutá a má radost, že se tak schovala. Přejeme Vám mnoho radostí s kočkou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.14 08:56

Nic nového k prostoru. To už je zde napsáno, postačí. Spíš počítejte s padáním chlupů a očista od nich, to je fuška. Ale pokud jde o rasu, nebrat britskou modrou. To je naprosto sázka do loterie. Nějakou vysloveně klidnou, buď zcela obyčejnou, nebo ragdoll, to je ideál, hodné jsou také kartouzské modré.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.14 12:55
avatar

jestli je vaše výhlédnutá kočka úplně malé kotě, pak si na byt zvykne. Udělejte jí ale nějaké 3D zařízení, ať má po čem lézt. Nějaké visuté lávky, nějaké sedění pod stropem nebo na skříni a podobně. Kočky se rády dívají shora.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.