Co je to za hmyz?

Od: Datum: 29.10.14 20:26 odpovědí: 6 změna: 02.11.14 18:55

Dobrý den,

potřebuji poradit. Mohl by mi někdo říct, co je toto za "hmyz" viz. foto? Vypada to jako vetsi klíště, ale je to mnohem hbitější, ale placaté jako klíště. Velikost cca. 5 mm. Navíc mi to lezlo po vlasech ... :(

http://postimg.org/image/li2sin4mz/

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.14 20:31

jedná se o kloše jeleního

doplněno 29.10.14 20:43:

Ne, přestože se mu lidově přezdívá létající veš, vajíčka do vlasů neklade. Obtěžuje převážně dobytek, takže se vyskytuje např. v Praze na Xaverově a v přilehlých lesích, kde je hřebčín.

doplněno 29.10.14 20:45:

Kloš je z hlediska člověka nepříjemný parazit, který útočí především v lese. Poměrně obtížně se odstraňuje a jde těžko rozmáčknout. Nejlepším způsobem, jak kloše zabít, je promnout ho mezi prsty. Přes výše řečené napadá kloš člověka spíše omylem, neboť nejde o jeho klasického hostitele. Není známo, že by kloš, na rozdíl od klíštěte, přenášel nějaké závažné choroby. Nicméně bakterie Bartonella schoenbuchensis dokáže způsobit dlouhotrvající svědění v místě bodnutí. Projevuje se obvykle po několika hodinách až třech dnech jako červená svědivá skvrna/vyrážka a může trvat i mnoho týdnů než zmizí.

Zbytky klošů byly nalezeny na mumii Ötziho.

Ohodnoceno: 4x

Od: otoman
Datum: 29.10.14 20:36

Určitě? Je možné k němu přijít ve městě? Jen mám obavy aby to nebylo něco jako vši ...

Datum: 29.10.14 20:37

jen doplním, že jde o tvora pro člověka neškodného, nicméně neskutečně protivného. Když se Vám dostane na kůži, příšerně lechtá a díky své placatosti se nedá vzít mezi prsty. Dostat ho například z vlasů je horor. Vyskytuje se prakticky všude, i když ve městě vzácně.

doplněno 29.10.14 20:45:

Ne, množit se na Vás určitě nebude

Ohodnoceno: 2x

Od: otoman
Datum: 29.10.14 20:41

Takže se nemusím obávat, že by mi např. nakladl vajíčka do vlasů jako vši?

Od: al
Datum: 02.11.14 18:52

Je to kloš jelení.běžně se vyskytuje v lese.Podle názvu asi víte na čem se krmí,někdy se splete a využije naši hlavu.Nikdy ale nekousne.Se psem je to jiné,chutnají mu.pááááááá

Ohodnoceno: 0x

Od: al
Datum: 02.11.14 18:55

Ještě jsem zapoměla napsat,že tento hmyz má křídla,která mu po dosednutí zpravidla upadnou a pak leze jen v srsti,ve vlasech,pod tričkem...ne,není to tak hrozné,když víš co to je.pááááá.Vajíčka neklade----snad.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.