Agresivita vůči dítěti

Od: Datum: 28.10.14 15:32 odpovědí: 7 změna: 29.10.14 18:59

Dobrý den, máme doma 5ti letého křížence vlčáka s "něčím" (nejspíš s jezevčíkem). Zároveň máme doma 10ti měsíční dvojčátka. Zná je odmalička, nikdy s ním nebyl problém. Až na to, že když děti pláčou, tak pes vyje a není k utišení. Zkoušeli jsme ho hladit, utěšovat, ale většinou vleze pod postel a vyje dál. Asi mu to vadí. Děti lezou a pomalu zkouší chodit. Dosud mu nevadilo, když k němu přilezly, ale dnes odpoledne, když se holčička opřela o jeho pelíšek (křeslo), tak na ní zavrčel a pak "vystartoval" - vycenil zuby. Naštěstí jí nekousnul. Máme strach, aby se to znovu neopakovalo. Může nám někdo poradit, co s tím? Pes samozřejmě dostal "sodu", ale máme strach, aby se to neobrátilo proti dětem. Děkuji Lenka


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.10.14 16:41
avatar

Pokud není pes vyložené typu klidase vhodného na canisterapii, tak male děti mu budou vadit. On ví, ze z hlediska smečky jsou děti na spodní příčce, tak se podle toho chová. Dava jim najevo, kdo je tady pan a at už příště na něho nic nezkouseji. Vzhledem k tomu, ze pes jen varoval, ale nekousl, tak snad to půjde se sžít. ALE musíte držet děti od psa a NIKDY je nesmite nechat samotné se psem bez dozoru. A pes samozřejmé musí vědět, ze vrcet a nafat na decka taky nesmí. Možná, jak děti po vyrostou, bude vše lepší. Minimálně proto, ze ho přestanou otravovat. Pes není hracka.jo a vas pes byl u vas dříve než děti, tak muže i žárlit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.10.14 14:01
avatar

Souhlasím s eulalií. Vy dva se proboha zamyslete, prož zadavatelku takhle strašíte. Navíc takovou absurdní historkou. Co tak čtu a pozoruju, 90% psů má "problém" s tím, když děti začnou lézt nebo běhat. Pro ně je to nepředvídatelný tvor v jejich očích a nevědí, co očekávat. To neznamená, že máte doma agresivní bestii, spíš průměrného psa. To, že vyjel, absolutně neznamená, že děti pokouše. Prostě to chce předvídat situace - když pes spí na pelechu, nemůže se mu o něj někdo opírat, nebo do něj lézt a nedejbože sahat na spícího psa. Je to prostě zvíře a jako zvíře se chová, Vy musíte být chytřejší než on a takovým situacím předcházet. Dávat psovi následně sodu k ničemu nepovede, akorát si spojí to, že dítě v jeho blízosti = trest a potom budete mít vážně problém. Duševně zdravý pes dítě bezdůvodně nenapadne, maximálně takto zavrčí a vycení zuby, což je signál pro Vás, že máte předcházet takovýmto situacím, nic víc v tom nehledejte. Pokud by opět zavrčel, spíše se na něj podívejte stylem, jestli se úplně nezbláznil a třeba se mu vysmějte, obraťte situaci tak, že pes získá pocit, že se nemá absolutně čeho obávat. Píšete, že byl na nervy už z plačících dětí, takže bude trochu nerváček ale to neznamená, že bude zlý. Za pozitivní chování k dětem hodně chvalte a odměňujte. Imho každá šelma, pokud jí někdo náhle vyruší z hlubokého spánku, zareaguje podobně. To, že jste ho utěšovali když dítě plakalo bylo v podstatě špatně, pes získá utěšováním pocit že skutečně má důvod k obavám. Spíše jste ho měli převádět na jinou činnost, něčím zaujmout aby to přestal vnímat, což se u dvojčat ale dělá asi celkem dost špatně. To jen pro příště, kdyby zase vyl třeba kvůli něčemu jinému. Hodně štěstí přeji.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mon*
Datum: 29.10.14 17:33

tarantel - Já jí nestraším. Jenom říkám, že jezevčíci jsou hajzlíci. I když sice tazatelky pes není jezevčík, ale směska možná s jezevčíkem..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 28.10.14 17:56

Přesně jak psala eulalie. A pokud je v něm jezevčík ,tak se není čemu divit. Jezevčíci jsou doceloa hajzlíci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.14 21:04
avatar

Nehci strašit, ale pes je pro malé děti velké riziko. Souhlasím s tím, že ani ten nejhodnější pes by neměl zůstat s malým dítětem bez dozoru - pes je potenciálně velmi nebezpečné zvíře, kterému může z nějakého důvodu "přeskočit" a na bezbranné děti zaútočí. Stačí aby dítě nechtěně třeba psovi způsobilo větší bolest a může to skončit fatálně.

Dále raději nečtěte, pokud jste slabší povahy - znám třeba případ, kdy jinak zcela hodný pes zvyklý na děti najednou ukousnul dítěti ucho. Naštěstí jeho otec byl tak duchapřítomný, že i když měl psa rád, ihned ho usmrtil, ucho vytáhnul, rychle se dostal do nemocnice a tam dítěti ucho ještě přišili.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xx*
Datum: 29.10.14 18:01

říká se, že člověk je jediný tvor, který dává svá mláďata všanc šelmě ( přeneseně psu )

něco na tom bude, občas to v tv vídáme.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: plojharka
Datum: 29.10.14 18:59

Dobrý večer. Všem moc děkujeme za odpovědi a rady. Určitě je vyzkoušíme. Už jsme také podstoupili řešení, abychom tuto událost co nejvíce eliminovali. Psovi jsme křeslo přesunuli tak, aby k němu děti tolik nemohly a aby se tam cítil v bezpečí. Tak snad to pomůže ke zklidnění situace.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.