Koupě štěňátka bez očkovacího průkazu

Od: Datum: 26.10.14 14:22 odpovědí: 8 změna: 29.10.14 17:22

Dobrý den,

chtěl bych si koupit štěňátko zlatého retrívra, však nemá ještě žádné očkování.

Zajímalo by mě zda není problém přijít k zvěrolékaři a vytvořit mu očkovací průkaz?

Co si o tom myslíte? Paní má štěňátek více a všechny prodává o 1000 Kč levněji, kvůli očkování.

Kolik by to stálo také netuším.

Jaký je vᚠnázor?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.10.14 14:33
avatar

Koupit můžete, ale je zvykem, že se štěňata odebírají po prvním očkování (ze tří) ve věku minimálně osmi týdnů. Očkovací průkaz vystaví lékař při prvním očkování. Cena není jednotná, záleží také na tom, co vše se bude aplikovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.10.14 16:24
avatar

Štěnata by měla být očkována v 6 týdnech a následně přeočkována v 9. a 12. týdnu. Od paní, která nemá štěňata naočkována bych nikdy nekoupila, svědčí to o jejím nezodpovědném přístupu, kdo ví na co všechno se ještě vykašlala...

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 26.10.14 17:20
avatar

Zřejmě se jedná o množitele. Cituji: každou koupí štěněte finančně ,,nakopnete,, množitele v jeho činnosti. Viz ,,Jak poznat množitele?,, ze stránek chovatelské stanice bišonků. Nebo Množírny zvířat.

Chtějte vidět matku a otce a prostředí ze kterého štěně pochází. Komunikujte, chtějte vědět co nejvíce. Nebude-li chovatel sdílný, bude tajit, tak pryč od něj. Ušetřená 1000 koruna se Vám mnohokrát prodraží při návštěvách zvěrolékaře a napravování komplikací zanedbané péče takových vydělávačů peněz. Nepíšu v jakých podmínkách fena žije, kolikrát za sebou zabřezne, rodí atd., to si nahledáte. Kde není poptávka, není nabídka.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mon*
Datum: 26.10.14 18:56
Pohanka - A hlavně mnozitel je Kazdy, kdo mnozí bez Pp. Ale i mezi PP chovateli se vyskytuji nezodpovedni chovatele bohužel..
Ohodnoceno: 1x
 
Od: mon*
Datum: 26.10.14 18:53
Paní je mnozitelka jak vysita. Nekupujte takové štěně, může byt později dosti nemocné. Bud kupte s PP nebo z útulku adoptujte.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.14 06:10
avatar

Štěně nekupujte! Jak už tady někteří psali, jedná se zřejmě o množitelku... Každý zodpovědný majitel nechá své štěně povinně naočkovat než půjde do nového domova.. ;)

Micka

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bohemica*
Datum: 27.10.14 21:39

Budete riskovat zdraví , možná i život štěněte. A budete za naivu (velmi kulantně řečeno). NEKUPOVAT! Nepodporovat množení psů a podnikání množižitelky!

Za "ušetřenou" tisícovku plus plánované výdaje si kupte štěně s ověřeným původem a se vším, co k tomu náleží. Nekupujte štěně jako boty nebo lednici! Požadujte minimálně kupní smlouvu!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xixi*
Datum: 29.10.14 17:22

Není problém přijít k vetovi a nechat vytvořit očkovací průkaz.

Zodopovědný chovatel nechává štěňata očkovat, odčervuje je, nechá vystavit PP a správně je socializuje. Mezitím je nabízí k prodeji, vybírá nové majitele, sepisuje rezervační smlouvy a vybírá rezervační poplatek. Po dovršení minimálně sedmi týdnů věku pak štěňata prodává na základě kupní smlouvy. To je postup chovatelských stanic, kdy kupujete psa, u něhož se dá prokázat původ, máte jistotu, že rodiče a další předci byli zdraví a nehrozí tedy dědičné choroby. Samozřejmostí je chovatelský servis, kdy se noví majitel může kdykoliv obrátit na chovatele a řešit s ním případné potíže a problémy. V tomto jediném případě se za psa oprávněně platí.

Pak je tu množitel, který chová několik až mnoho psů, kteří se mezi sebou páří hlava nehlava. Zvířata jsou chovaná v nedůstojných podmínkách, bez veterinární péče, jsou podvyživená, špinavá, nemocná. Štěňata nejsou očkována odčervená, veterináře neviděli. Množitel vám prodá štěně na benzince, někde ve městě, případně ho doveze kamkoliv. Nechce totiž, aby zájemce o štěně viděl kde štěně "vzniklo", nechce být dohledatelný atd. Samozřejmě žádná smlouva ani servis. Cena za štěně je přitom téměř totožná (někdy i vyšší) než za štěně s PP od chovatele. Štěňata mívají zdravotní i povahové problémy, přesto že jsou vydávány za čistokrevná, nikdy není jistota, co z nich vyroste. Koupí takového štěněte podporujete množitele v dalším množení.

Pokud chcete štěně zlatého retrívra, nekupujte od pochybných lidí, ale kupte si psa s průkazem původu z chovatelské stanice. Průkaz původu neznamená, že musíte chodit na výstavy a podobně. Je to prostě jistota, že máte zlatého retrívra a ne psa, který jako zlatý retrívr vypadá.

Nebo běžte do útulku a udělejte šastného některého z opuštěných psů.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.