Jak začít přikrmovat štěňata

Od: Datum: 25.10.14 14:21 odpovědí: 11 změna: 28.10.14 11:50

Dobrý den, mám dotaz ohledně přikrmování štěňat. Máme Jack Russell Teriéra - 9 štěňat, kterým je dnes 22 dní. Fena je zvládá dobře kojit, ale četla jsem, že od dokon. 3. týdne se už můžou začít přikrmovat (a u takového počtu štěňat mi to přijde vhodný "mamině" s tím krmením trochu pomoc) Jak bych tedy měla začít? Hned (asi prozatím namočenýma) granulema? Četla jsem, že se může dávat krupicová kaše - nevadí ale štěňatům kravské mléko? Nebo se má dělat z jiného? Jsou nějaké další možnosti? Děkuji předem za rady. Majka


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.10.14 15:48
avatar

Podávejte kvalitní štěněcí granule (puppy) s vlažnou vodou, vhodné mléko mají psíci od matky. Asi tak za deset dnů již můžete spestřit jídelníček dobře promletým hovězím masem. Uvidíte, že se budou štěňata nacpávat jak divá. Na prvních dvou měsících kvalitního krmení je postaven celý fyzický život budoucích psů. Volte vhodnou misku s vypouklinou uprostřed, aby štěňata nelezla do jídla.

doplněno 25.10.14 16:06:

Myslím za deset dnů od nynějška...

doplněno 27.10.14 17:51:

Masíčko syrové!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.10.14 07:20
avatar

Strejci, skvělá odpověď a nádherná štěňata! *palec* A já jsem vždycky přemýšlela, k čemu ten ostrůvek v misce je. Ahááá! :-D Pro tazatelku: Jesli štěňata mají málo, mají hlad, poznáte tak, že štěňata olizují matce koutky huby. Žebrají o jídlo, které by jim matka mohla vyzvrátit. ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: majkaliki*
Datum: 27.10.14 17:48

Děkuju moc za odpovědi Zkoušeli jsme ty granulky, ale přijde mi, že i po namočení do vody jsou pro štěňata pořád dost tvrdé... Máte nějakou vyzkoušenou značku? A co se týče toho masa - předpokládám správně, že má být vařené?

Od: mon*
Datum: 27.10.14 21:14

Maso syrové! ;) :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: majkaliki*
Datum: 27.10.14 18:00

Aha! Dobře, děkuju!

Od: mon*
Datum: 26.10.14 19:07
Já bych začala třeba ovesnou kasi bud s vodou nebo kozím mlikem. Pak třeba naskrabany kuřecí prsa nebo hovězí. Zelenina na jemno. A pak postupně zvykat i na kvalitní(s vysokým obsahem masa)granule, kdyby někteří budoucí majitele chtěli krmit granulama.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: majkaliki*
Datum: 27.10.14 17:50

Děkuji za odpověď Tu zeleninku i maso myslíte pravděpodobně vařené, že?

Od: mon*
Datum: 27.10.14 21:15

Nene, vše syrové, a si to zachová všechny ty vitamíny a minerály.. :) ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.14 06:58
avatar

majkaliki, nevymýšlejte nic s masem! *bum* Kvalitní štěněcí granule mají všechno! V mase i po zamražení mohou zůstat vajíčka tasemnice, svalovců a jiných parazitů, kteří se ze štěňat špatně dostávají.Mnohdy mají štěňata po mase problémy, např. nadýmání, ze kterého mohou pojít. *hej* A také krmení štěňat masem má určitá pravidla. Která nemáte čas nastudovat. Kupte kvalitní štěněcí granule! Je v nich úplně všechno, co ke zdravému životu potřebují. A když už nám nevěříte, poraďte se s veterinářem. Budou-li mít štěňata problémy, bude je řešit, za velké peníéze, veterinář. My ne!

doplněno 28.10.14 10:00:

Ta svá zvířátka máme všichni rádi a svým přepečlivým přístupem jim můžeme ublížit. Někdy méně, znamená více. ;) Štěňátkům přeju hodné lidi, ke kterýmh půjdou a krásný život. Pohlaďte je za mě.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: majkaliki*
Datum: 28.10.14 09:34

Děkuju za odpověď. Upřímně řečeno jsem byla původně přesvědčená, že si právě vystačíme jen se štěněčími granulkami, ale pak mě zmátly předchozí odpovědi, kde se zmiňují o masu a dalších příkrmech... Chtěla jsem jim postupně začít "přilepšovat" trochou tvarohu se žloutkem, jak jsme to dávali feně, když jsme si ji přivezli jako štěně domů. Jen jsem se tu chtěla zeptat na zkušenosti ostatních

Od: mon*
Datum: 28.10.14 11:50

babkazov - Ale prosimvás, maso určené pro lidskou potřebu je čisté. A já bych teda jen granulema nekrmila. Má vlastní zkušenost je ta, že jsem štěňata krmila jen granulema a fenka, kterou jsem si nechala okolo tří měsíců z nich měla stále průjem a nechtěla je žrát(třeba i 3 dny v kuse)! Takže já jen granule neuznávám. Až na BARFu se spravila. A pravidla krmení masem máte nastudovaný během 10-ti minut.

Pro zadavatelku: www.manwe.eu tam najdete vše. A nebojte se maso je to nejpřirozenější a nejlepší co štěňatům můžete dát. :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.