Česnek místo tablety na odčervení?

Od: Datum: 24.10.14 15:58 odpovědí: 6 změna: 25.10.14 19:50
avatar

Povídala jsem si s jednou paní a přišla řeč na pejsky. Říkala mě, že nekupuje tablety na odčervení, prý má stejný účinek, když dá svému pejskovi tři dny za sebou stroužek česneku. Strčí mu ho po kouskách do salámu, aby ho zblajznul. Co si o tom myslíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 24.10.14 16:02
avatar

Dobrý den, myslím si o tom, že na tom něco je. Ale, musel by to být čerstvý český česnek a ne ta čínská "náhražka". Zajímavé je, že to pejsek sežere, nevadí mu pach česneku a nepálí ho tlama. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.14 16:06
avatar

Ne, česnek nepomůže, jen psovi zbytečně podráždí žlučník. Nezničí totiž červy, kteří jsou zalezlí v různých částech těla. Např. v srdci, v játrech, v plících. Spí tam a čekají na správný čas. Třeba porod, stres a já nevím co ještě. Lék jde do krve a ta jde do celého těla.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 24.10.14 17:25
avatar
Nevim jak pes, papouskum dávám česnek i chili papricky a jsou zdraví.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 24.10.14 19:51

Já dávám svým 8 kg fenkám každé půl stroužku týdně rozmíchaný v žloutku. Doporučuje se 3 stroužky týdně na 30 kg psa. A opravdu to funguje jako přírodní odčervovadlo. ;)

doplněno 24.10.14 19:54:

Jenom chci doplnit, že jim dávám 2 x ročně odčervovací tabletu, ale jinak jim dávám ten česnek. Česnek, aby psovi uškodil, tak by 30-ti kg pes musel sníst týdně asi 350 stroužků, což asi nesežere. :D

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bohemica*
Datum: 25.10.14 12:31
Česnek v přiměřeném množství neuškodí, ale neodčerví. Všechna vývojová stádia různých parazitů ve svalovině psa nemůže prostě zlikvidovat. Má pouze mírný vliv na dospělé parazity v zažívacím ústrojí.Česnek je ovšem významným zdrojem jiných látek, takže jeho užívání lze jen doporučit. Díky velkému obsahu vitamínů, minerálů a antibakteriálních složek je využíván jako přírodní antibiotikum. Česnek velmi významně posiluje imunitní systém celého organismu, v zimních měsících se užívá jako prevence proti nachlazení. Opravdu efektivně česnek působí proti bolesti v krku a při angíně. Jedinci bojující s vysokou hladinou cholesterolu užívají k jejímu snížení a udržení v přijatelných hranicích. Zlepšuje také cévní a oběhový systém, s čímž také souvisí podpora srdeční činnosti a regulace krevního tlaku. Často se užívá česnek především pro podporu trávení. V trávicí soustavě česnek snižuje pravděpodobnost výskytu nádorů v oblasti tlustého střeva nebo žaludku. Celkově odpuzuje veškeré parazity a v letních měsících především klíšťata. Takže česnek doporučuji v přiměřeném množství jako přírodní repelent, zdroj vitamínů (zvlášť vysoký obsah vitamínu C) a pro mnoho dalších účinků. Ovšem je třeba zároveň pravidelně odčervovat vhodnými léčivy.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.10.14 19:50
avatar

Já bych osobně svému psovi česnek nikdy nedala..

Možná kdysi dávno se to takhle dělalo, ale dneska už existují spec. tablety, které lze koupit za pár kaček v lékárně a spoléhám, že pomůžou.. U česneku se to neví..

Micka

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.