Morčata-2 samci

Od: Datum: 22.10.14 10:26 odpovědí: 8 změna: 07.02.15 21:37

Mam 2 samce a chtel nejakou radu od vas. Děkuji.Horak


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 22.10.14 10:33
avatar

Dobrý den, no, tak třeba - pohlaďte je po kožíšku, krmte je, dávejte jim vodu a podobně. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.10.14 10:48
avatar

Pokud budou pohromadě, začnou se v touze po samici časem rvát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.14 17:31

my máme dva samce taky,a bez problémů spolu vydrží,máme je spolu víc jak rok.někdy si ten větší myslí,že to druhé je samice,ale vysvětlí si to mezi sebou bez větších šarvátek

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nikc®
Datum: 22.10.14 18:41

Dva samci se správně nemají mít rádi. Radši je sledujte, aby si něco neudělali. My jsme měli dva samce raději zvlášť. Pro jistotu. U morčat to není problém oddělit. Horší je to u psů. Sestra když měla dva psi, tak se rvali do krve. Ale jen někdy, když na sebe žárlili.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.14 18:47
avatar

Je dost možné, že se budou prát. Znám případy, kdy jeden samec ukousl druhému ucho, nebo ho zranil až do krve. Nicméně, neděje se tak vždy, a možná, že se nevzájem snesou. V případě soubojů kupte každému jeho vlastní klec, nebo stávající klec přepažte.

Asi nemá smysl hádající se morčata usmířovat, moje zkušenosti mi říkají, že se to nikdy nepodaří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.14 19:20
avatar

Také mám 2 samce dvouleté, jsou to bratři. Celkem se snášejí i jeden je dominantní. Krmím je senem, na okus jim dávám tvrdou patku chleba. Zeleninu žerou skoro všechnu, nejraději mají mrkev, jablko, červenou řepu, papriku a rajče. Jako doplněk stravy jim dávám granule pro králíky a směs pro morčata Avicentra Speciál. Dokáží si ve žrádle i vybírat, ale když mají hlad, tak sní vše. Při koupi sena dobře vybírejte, aby seno nebylo zatuchlé a mělo správnou vůni a barvu. Od jara do podzimu jim trhám i trávu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: machyc
Datum: 28.01.15 10:37
Okamžitě je oddělte, nám se servali, tak, že jeden druhému malem vykousl oko. A to byli od mala spolu. Ten sumisivní vždy raději ustoupil a stejně to odnesl. V obchodě nás ujistili, že jsou na sebe zvyklí a mohou být spolu. Omyl.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 07.02.15 21:37
avatar

My měli 2 morčata-holky a ,,rvaly se ,,jak psi,nebyly ale z jednoho vrhu. Sestra má 3 samice v kotci a je to ,,babička s dcerou a vnučkou,, a ty se snášejí úplně v pohodě. Je to prostě různé a těžko jejich chování změníte,pokuď spolu nevyjdou,tak je budete muset prostě oddělit do dvou kotců nebo klecí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.