Jak naučit psa pohybovat se bez vodítka

Od: Datum: 19.10.14 14:10 odpovědí: 9 změna: 26.10.14 06:51

Dobrý den, chtěla bych se zeptat máme 3/4 ročního pejska Německého ovčáka a chtěli bychom ho naučit, aby se nás držel i když je bez vodítka, aby jsme se prostě nebáli ho pustit na volno a jít na naši zahradu která není oplocená, aby nám neodběhl nikam daleko. Měli jsme před tím taky pejska německého ovčáka a s tím jsme se nebáli nikam jít na volno všude se nás držel a nikam se nám nevzdálil. Prosím nechte si pro sebe blbé odpovědi typu že ( každý pes je jinný, že si ho prostě musíme dobře vycvičit) Ale jak? vím určitě, že to naučit jde, ale nemáte prosím nějaké zkušenosti jak ho to naučit? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.10.14 14:54
avatar

To je to, co nechcete slyšet. Každý pes je jiný. Jeden se drží pána a druhý stále musí zjišťovat, co je za zatáčkou, za obzorem. U svých lidí se drží fenka, ale pes je z 99% tulák. Píšete, že jste měli psa. Ten, kterého jste měli, ten už měl roky a vy si ani neuvědomujete, jaký byl, když byl mladý. :-D Tohoto mlaďocha naučíte chodit u nohy jen dlouhým, soustavným a důsledným cvičením poslušnost. Ale zdrhne, sotva se chvilku nebudete dívat. Píšu to takhle, protože se takhle ptáte. Kdybyste věděl, jak to chodí, bylo by vám to jasné.

Ohodnoceno: 6x
 
Od: myse®
Datum: 20.10.14 12:07
avatar

psa musíte zvykat od malinka, od štěňátka... Váš pes nikdy nebyl venku bez vodítka?

tak to budete muset vyzkoušet... nejdříve psa unavte procházkou nebo "proběžkou" a pak zůstaňte na zahradě a pusťe ho z vodítka. Trénujte přivolání - za dobrůtku (piškotek). Prozatím se mu musíte stále věnovat, pokud nebude na vodítku, zaměstnávat ho míčkem, trénováním poslušnosti atd. Později si budete moci dělat svou práci a pes bude pobíhat volně...
Pokud na přivolání nereaguje, používejte stopovací vodítko (10m) a držte ho nebo uvažte ke stromu. A trénujte přivolání...

Přijde mi nějak podivné, že jste tohle ještě nedělali, když máte psa už víc jak půl roku...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: anony
Datum: 24.10.14 20:39

S tou stopovačkou jsme to zkoušeli. Jo na stopovačce to vždycky příjde, ale jakmile ho pustím tak mu to přivolání moc nejde, ale když jsme s hračkama tak ho máme na volno spíš bych chtěla abych třeba někdy mohla jít někam na procházku si sním zaběhat bez vodítka abych se nebála, že mi uteče :) A strašně rád si z nás dělá srandu :D chodíme i na cvičák a tam poslouchá jak beránek tam nám říkali, že je opravdu poslušný, ale to přivolání budeme muset dopilovat. Každopádně děkuji za odpověď :)

Od: pb®
Datum: 20.10.14 12:57

Nejsem pejskař ale vím, že přivolání patří mezi ty nejdůležitější cviky, co by měl pes umět. A taky vidím, že lidi si pořídí malé štěňátko, jdou s ním ven bez vodítka a to pinďátko se jich drží. Takže podle mě nejdřív naučit chodit bez vodítka a až potom s vodítkem. Jsou i psi, co nikdy vodítko nepoznali a přesto neutíkají. Jestli nevíte jak, není od věci jít se psem na cvičák. Nejspíš doporučí stopovačku a pamlsek do ruky a pečlivě nacvičit přivolání a až to bude stoprocentní, pak odepnout psa z vodítka.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mon*
Datum: 22.10.14 15:32

pb -Tak malé štěndo vás bude pronásledovat. Ale je potřeba psa učit i na vodítku, protože třeba já se svou fenkou, když byla štěňátko chodila na volno a teď jí je rok a je to pošuk, kterej by ve městě na volno být nemohl, protože se honí za každým lístečkem co prolítne kolem. :D Ale na louce, v lese, na poli, na cestě kde je klid chodí na volno.(už odmalička). Trošku nechápu lidi, kteří své štěně nikdy nepustí z vodítka a pak se diví. Ale samozřejmě je třeba mít přivolání od kohokoli a čehokoli a pomoct si například stopkou. Jinak je to nezodpovědnost.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.10.14 17:10
avatar

Tak jak píší ostatní, hlavně mít přivolání. Jinak psík v tomto věku by měl být co nejvíc na volno. Vyražte s ním někam na louku kde to moc nezná a je tam klid (žádní pohyb jiných psů a lidí) klidně ho pusťte, nemusíte mít obavy, že uteče. Bude vás následovat, má to v genech :) A aby si vás hlídal, tak se mu sem tam, pokud uznáte, že odešel dál, než se vám líbí, schovejte za strom, do trávy a nenápadně ho pozorujte... Nevolejte, nemlaskejte ať si vás najde sám (pochopitelně volat budete v případě, že propadne panice a začne utíkat) nos na to má :) Jinak ho to nenaučíte.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.10.14 19:57
avatar

Psa musíte učit už od štěňátka.. Samozřejmě, pohybovat se na volno lze naučit i dospělého psa, ale už to nepůjde tak lehce jako s miminem.. Tady je už třeba mít trpělivost a pořídit si stopovačku (kterou Vy už prý máte). První krok je psa naučit přivolání a k tomuto se právě využívá stopovačka.. Psa vemte na nějakou louku, nebo na tu Vaši zahradu a tam trénujte přivolání. Pokud na každé Vaše slůvko přiběhne, tak ho zkuste odpojit ze stopovačky a přivolávat ho dál.. Ale tady musí pes už opravdu umět dobře "ke mně" jinak to nejde. Vím o čem mluvím, psa taky vodím na stopovačce..

Micka

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.14 20:21
avatar

Svatá pravda.!

Nastoupil jsem do práce (ostraha), kde byl starší (11.Let) NO, který v podstatě na jakékoli příkazy nereagoval,

jelikož ho to nikdy nikdo nenaučil. Podle toho, jak byl zablešený a nevyčesaný jsem usoudil, že se ho spíš všichni báli, než by mu poskytli péči.

Tak jsem se mu začal intenzivně věnovat, po čas svých nočních a po půl roce tak starý pes funguje, jako hodinky.

To, že má každý pes to své "image" je pravda. Ovšem na Vás je, to jeho "image" umravnit. A to, k obrazu svému.

Ten pes už dnes jen slyší zvuk mého přijíždějícího auta a v kotci kvílí štěstím, že si pro něj přijel jeho PÁN.!

Nechce to násilí... Chce to jen spoustu práce.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.10.14 06:51
avatar

2kedar, jojojo! Přesně tak to je.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.