Vynesené slepice nechtějí snášet, budou?

Od: Datum: 18.10.14 15:08 odpovědí: 4 změna: 20.10.14 20:30
Zdravím. Již čtyři měsíce mám koupené vynesené slepičky a stále nesnášejí. Budou vůbec někdy? Mám je z drůbežárny u Slaného. Díky za rady.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: janplinto*
Datum: 18.10.14 15:20

Než si kolega ze zaměstnání pořídil vlastní líheň, také občas kupoval vynesené slepice. Většinou se po čase trochu roznesly, ale očekávat od vynesených slepic, že z nich budou snůškové šampionky, asi opravdu nemá cenu. Dal bych jim ještě čtyři měsíce a když nic, tak...na talíř. *kafe*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.14 18:01

No , já to vidím asi tak, že pokud jste koupil vynesené staré slepice, tak vejce už nemusíte vidět. Pokud máte rád slepičí polévku, tak je to nejlepší východisko, Víte vůbec, jak jsou ty slepice staré? To je otázka č. 1... Pokud jste tyto slepice koupil na na vejce, tak mysím,. že jste zásadně pochybil... Ale zkuste počíst tady :

http://www.ifauna.cz/drubez/n…da-se-poznat-vynesena-slepice

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.14 06:10
avatar

S podzimem a zimou slepice většinou odpočívají. Nemohou ze sebe chrlit vejce celý rok, organismus potřebuje oddech. A také přírodní podmínky /hlavně chladno/ dávají slepicím najevo, že do těchto podmínek není záhodno přivést nová kuřátka. A o to jim především jde - ne o náš hemenex, ale o zachování rodu. *smich*

Také si kupuji tzv. vynešené slepice, ale výhodné je pokaždé si je vzít na jaře. Kupuji je v průběhu dubna, kus za 20 korun. Když dojde k nějaké ztrátě, tolik to nevadí. Trvá to asi 3 týdny, než si slepice zvyknou na nové prostředí, na jiné krmivo, než se naučí chodit a hrabat. Ony to ty chudinky z klecí většinou neumějí. Pak začnou nést a nesou opravdu dobře. Před nástupem zimy udělám selekci - co nechat a co uvařit v papiňáku.

Ale musíte se smířit s tím, že pokud Vám slepice začnou ve větší míře snášet vejce, bude to až na jaře. Pokud je prodávali před podzimem, byli opravdu chytří, slepice toho do zimy už moc nesnese.

Jinak ty chudinky vynešené - pokaždé mi nad nimi srdce usedá. Je jim sotva rok, v drůbežárně z nich vycucali, co se dalo. Svítí jim až 20 hodin denně, aby jim prodloužili den a pipky o to víc snášely. Doma se pokaždé vzpamatují - dobré krmivo a vlídné zacházení, občas pastva na zahradě, ale přesto je na nich vidět, že neměly žádný sladký život /jsou takové strhané/. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.10.14 20:30
avatar

"Vynesené" slepice po 10ti měsících v drůbežárně, snášely od prvního dne, pouze jim asi týden trvalo než se naučily snášet do kukaní a zrovna tak se týden musely večer nahnat domů. Kupovala se jim směs a granule co na ně byly zvyklé ale postupně se naučily žrát namočenou pšenici, brambory se šrotem, namočené staré pečivo. Mám zapsané, že za rok 10 slepic sneslo 1998 vajec (+ nějaké co vnučka při sběru rozmáčkla a některá někdy snesla vejce jen v šupce). Kupovaly se téměř bez peří a dnes jsou to krasavice, bohužel už snáší velmi málo (denně od 10ti slepic 2-3 vejce) ale zabíjet je nebudeme, u nás to mají luxus na dožití. Jedna stála 35Kč, jejich vejce poznám, jsou hnědá a ostatní slepice snáší bílá.

Řekla bych, že u těch vašich je něco špatně, buď si nezvykly na přechod stravy nebo vás v té drůbežárně ošidili a slepice jsou starší než myslíte.

doplněno 20.10.14 20:42:

Můj čas na opravu vypršel *ee*, tak ještě doplním, že pravdu má asi Jaguška. My letos vynesené nebrali, báli jsme se co udělá přechod s tepla do chladna, že se nenaučí chodít el. otvíráním a že je ty staré budou týrat (na chalupě jsme víc v létě, to je pohlídáme), letos vyprodávali až v říjnu, ty staré byly koupené začátkem května.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.