Psí toaleta

Od: Datum: 14.10.14 23:55 odpovědí: 11 změna: 19.10.14 11:32

Je možné, že by se psí štěňátko naučilo na umělou toaletu?
Nebo to je jen reklamní trik?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.10.14 01:26
avatar
Zdravím, samozřejmě že se pejsek naučit dá. Menší plemena dokonce chodí do kočičích toalet. Například kamarádi co mají jorksiry-dva mají kočičí toalety a tři ty psí trávníky-všichni pejsci se to naučili ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.14 05:55

Naše čivavy chodí na "kočičí záchod". Když na to není počasí, nemusí vůbec ven.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.14 07:49
avatar

Naučíte na psí toaletu stejně tak jako na noviny, na hadr. ;) Svá štěňata jsem předávala novým majitelům, byla zvyklá na noviny na starém plechu do trouby. Nikde jinde nečurala. Ale to byla štěňata malé rasy, 8 týdnů stará. Čurala na noviny už víc jak týden. ;) Vůbec si nedovedu představit, jak se wecko z obrázku udržuje. Já vím, že moč proteče do dolní misky, ale to zelené, to přece musí po krátkém čase strašlivě páchnout. Jak se to pere? Mnohem lepší je chodit s pejskem ven a všelijakým náhradám se vyhnout. Snad jen maličké čivavky by mohly mít vyjímku, aby nebyly vystaveny rozmarům přírody. Ale znám jich mnoho, které chodí pouze ven. I pár těch, které chodí na plínu nebo na kočkolit. Ale jiné rasy bez pardonu ven!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.10.14 08:02
avatar

Že musí mít kočka toaletu s kočkolitem pochopím, tu prostě na vodítko nevezmu, abych s ní došla ven..

Ale proč pejskaři pořizují psí toalety nikdy nepochopím. Pokud je to z nedostatku času na venčení nebo nedej bože lenosti, tak zastávám ten názor, že by si takový člověk pejska pořizovat neměl. Ale je nová doba..tak co už..

Na psí toaletu se štěně naučí, ale spousta pejskařů má zkušenosti, že pokud to chtěla pejska později odnaučit a naučit ho chodit ven, měli s tím více starostí než kdyby štěně učili ven chodit rovnou.

Také jsme našeho pejska jako štěně učili na noviny na chodbě na linu u dveří.. holomek si tehdy vždycky mezi novinama našel škvírečku, kde nebyly a vyčůral se tam.. Noviny neměl rád.. Učili jsme ho to jen proto, abychom ho naučili chodit ke dveřím, když se mu chce na wc.. Jakmile jsme ho viděli, popadli jsme ho a utíkali s ním ven. Stejně tak jako po každém hraní, jídle a spinkání.. Venku hlasitě chválit, případně odměnit pamlskem a doma nekárat.

doplněno 15.10.14 08:36:

No, já myslím, že i "pes" co má břicho 10cm nad zemí, může bez obav chodit na záchod ven kdykoliv.. Právě na záchod.. Náš pes je také choulostivý.. hlavně tedy na záda. Takže ač jsem proti estetickému oblékání, jeho oblékáme proto, aby byl v teple.. Když je venku nečas, vyčůrat, vykakat a domů.. Zabere to tak 10 minut maximálně.. Za tu dobu to peskovi se zdravím vážně nic neudělá. Nemusí to být přece venčení na půl hodiny..

Ale je to věc každé domácnosti..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.14 08:29

Pokud má "pes" břicho 10 cm nad zemí, potom stačí 10 cm prosolené břečky, aby v tom tahal břicho. A to mu na zdraví moc nepřidá. Samozřejmě, že má i "pes" chodit ven, jak jen to jde, ale proč na záchod?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.14 09:13
avatar

Jo někteří se to asi naučí, ale hrozí, že se psi časem začnou venčit v bytě kdekoliv, protože to mají dovolené, pak sem píší nešťastní majitelé, co s tím mají dělat. Psa trestají, ten neví co se to najednou děje a jsou ve stresu jak psi, tak páníčci. Nejlepší je naučit psa chodit od začátku ven, pravda, je to prvních pár měsíců nepohodlné a náročné, ale rozhodně se to vyplatí. Mám kolem sebe jak čivavy, tak pinče, jezevčíky, kteří se venčí zásadně venku ať je jakkoliv. Dostanou svetr, vyběhnou ven, vyvenčí se a mažou domů.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: toustik
Datum: 17.10.14 14:40

Určitě se to naučit dá.

Když jsme si pořizovali štěně, na záchůdek se nám ho naučilo chodit poměrně rychle. Pak už jsme mu záchůdek nechváli jen po dobu, co jsme byli v práci, jinak schovávali a často venčili. Takže jsme pak neměli ani problém, když jsme po půl roce dali záchůdek pryč úplně.

Údržba není nijak náročná, několikrát za den vysprchovat. Počítejte ale s tím, že to moc nevoní.

Pokud máte možnost, chodit s psíkem často ven, tak ho učte hned raději venku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 18.10.14 16:00
Je to pitomost s každým psem se musí ven bez rozdílu rasy, takže i s civavou. Ten kdo nechce ať si pořídí kočku. Nevím proc by čivava mela chodit na záchod doma, stejně jako Kazdy pes se potřebuje vybehat a projít se, pak se nemůžeme divit, ze jsou tak ustekane a strašne, když by se přeci civavince stalo bebinko.. nechápu. Proste Kazdy pes se musí vychovávat, cvičit a chodit s nim ven.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.14 16:44

A proč se nechodí ven s kočkou?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.14 23:40
avatar
Toaleta přece není o chození ven, co se týče procházek. Čivava klidně může vykonávat potřebu doma na toaletu a běhat může s klidem chodit ven, podle mého s tím toto nemá souvislost.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.14 11:32
avatar

Mě se ty umělé psí toalety nelíbí.. Když jsme měli doma štěně, tak jsme mu dali noviny a vždycky jsme ho učili venčit venku.. Vždyť ta umělá tráva v tom wecku musí strašně smrdět. *blee*

Micka

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.