Zabití husy

Od: Datum: 13.10.14 12:49 odpovědí: 2 změna: 13.10.14 13:09

Zdravím,chtěl bych se zeptat jak správně zabít a vykuchat husu.Děkuji za pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.14 13:05
avatar

Husy zařízneme za hlavou a jejich krev zachycujeme do hrnečku a mícháním zabraňujeme jejímu srážení. Srazí-li se přesto, pak ji před úpravou kvedlačkou rozkvedláme nebo rozšleháme vidličkou. Protože kachní nebo husí krev se rychle kazí, upravujeme ji co nejdříve.

Zabitou drůbež oškubáme a vykucháme.Sádelnatou husu musíme nechat před kucháním důkladně prochladnout, nejlépe v chladničce.

Po zabití a oškubání nejdřív drůbež osekáme. (Osekaná drůbež je drůbež zbavená většinou nepouživatelných částí). Nejdříve odsekneme hlavu těsně u krku, pak odsekneme nohy pod dolním stehenním kloubem, u větší drůbeže i křídla v kloubu. Potom rozřízneme kůži po celé délce krku, a to na hřbetní straně, uvolníme ji a shrneme z krku až k tělu. Chřtán neboli hrtan a jícen s voletem odtrhneme od kůže a jícnový otvor podvážeme, aby nevytékaly zbytky z volete. Pak odřízneme krk těsně u těla. Kůži kolem řitního kroužku obřízneme, pak jej povytáhneme a podvážeme. Malý váček uložený přímo pod řitním kroužkem odstraníme. Potom opatrně rozřízneme břicho, a to od řiti směrem k prsní kosti. Musíme být opatrní, abychom nezasáhli střeva. Pak uvolníme vole, strčíme prst do krčního otvoru a uvolníme jím srdce, jícen a chřtán (průdušnice), které vsuneme dovnitř. Břišním otvorem vsuneme ruku do tělní dutiny a opatrně přetrháme blány, které přidržují vnitřnosti k tělní straně. Nahmatáme uzavřený konec jícnu a opatrně vyjmeme všechny vnitřnosti i se srdcem a s játry. Po vyjmutí položíme vnitřnosti na papír a oddělíme od nich játra a žaludek. V játrech vyhledáme žluč a opatrně ji vyřízneme i s nazelenalým kouskem jater, tj. místem, na které žluč přiléhá. Žaludek nařízneme v místě duhově zbarveném a celý vnitřek i se zbytky potravy vyloupneme. Nedá-li se sliznice vyloupnout, seškrábeme ji. Srdce odřízneme, vytlačíme z něho krev a osušíme je. Nezapomeneme také odstranit plíce, které jsou uloženy v hlubších rýhách mezi žebry, popř. Blánu z volete a zbytky krve.U krmné drůbeže opatrně se střev sejmeme střevní sádlo, které zvlášť vyškvaříme.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.10.14 13:09

Diky moc

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.