Co teď - blechy

Od: Datum: 11.10.14 08:42 odpovědí: 7 změna: 11.10.14 19:33
Psala jsem, ze jsem si domu přinesla zablesenou fen ku, vykoupala jsem je (mam totiž 2) v Neostomozanu a nakapala jsem jim den poté effipro spot on. A doma jsem to taky vytrela Neostomosanem. A včera jsem s nemá byla na louce a Te co mam dyl jsem našla blechu na pacce. Co teď?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 11.10.14 09:04
avatar

Dobrý den, já jsem používal proti blechám u pejska Diffusil Forte a měl jsem dobré výsledky.

Vy budete asi muset odblešit oba pejsky zároveň (a jejich pelíšky) a také zřejmě opakovaně.

Zdravím!

doplněno 11.10.14 09:08:

Jedna blecha - žádná blecha. Patrně to byla blecha odolnější, ale ostatní již nežijí. Výsledek se zřejmě dostaví později, ale stejně se mohou zase nějaké blešky objevit - to je příroda.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mon*
Datum: 11.10.14 09:05
Odbleseny byly ale včera jsem našla ještě jednu blechu.
Datum: 11.10.14 10:34
avatar

Je docela možné. že ji chytla po cestě. Všude je spousta veverek, ježků, myší, krtků a z nich vypadávají blechy po desítkách. ;) Jednou jsem odešla s odblešenou, ještě mokrou čubinkou na louku a když jsme se vracely, seděla jí na nose blecha velká jako slon. Evidentně úplně nová. S nikým jsme se nepotkaly. *placd* Teď je sezona na blechy. Ten spot by měl fungovat. Ale pokapejte i tu druhou, ať si to nepředávají!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mon*
Datum: 11.10.14 15:45

Taky si říkám jestli ji nechytla po cestě. A samozřejmě, že jsem ošetřila přípravkem obě. :) A to musím znovu vše vyprat, když jsem na nich našla tu blechu? No v pondělí ještě si zajedu k vetovi pro tabletu Comfortis..

Od: mon*
Datum: 11.10.14 16:04

A jak je to s těma blechama oni se drží jen na svém hostiteli, nebo i dospělci skáčou mimo?

Od: pb®
Datum: 11.10.14 19:15
Effipro, tedy pouze fipronil, je asi tou nejhorší látkou, kterou můžete použít. Pěkně bych se veterináři za takovou radu poděkovala, byly to jen vyhozené peníze. Nemá repelentní účinek, takže na psa půjdou blechy dál a zabíjí jen dospělce, tedy nevyhubíte vajíčka a larvy v prostředí. Až uplyne doba, kdy se bude moct použít další spot-on, použijte nějaký účinný, ne jen samotný fipronil, ten bych si schovala jen pro případ zablešení laktujících fen a novorozených štěňat. Nebo obojek, ale jestli se smí kombinovat se spot-onem nevím.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 11.10.14 19:33

No právě, taky jsem si říkala, příště už si budu dávat opravdu pozor. Až do teď jsem se v těch účinných látkách a obchodních názvech neorientovala, protože jsem ty přípravky nepoužívala. Ale teď už vím a příště už budu chtít jen to co opravdu účinkuje.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.