Lezou mi brouci do pokoje

Od: Datum: 11.10.14 00:10 odpovědí: 2 změna: 11.10.14 07:26

Zdravím, poslední asi dva týdny začali na můj pokoj útočit podivní brouci - viz přiložené fotky. Občas ho vidím jak leze po zdi, občas jsou na zemi, ale nejhorší je že to vždycky zaleze někam za skříň, pod křeslo a tam to chcípne. No a mám plnej pokoj těch chcíplejch potvor, za dva dny mám za křeslem další čtyři. Co s tím? Hledal jsem na netu že se to jmenuje svinka nebo snad stinka nebo co a že to má rádo vlhko a tmu. Vlhčí byt sice máme, ale světlo je tu normálně. Co s tím? Leze to sem oknem? (musím větrat denně). Nebo se to tu nějak množí? Podotýkám že se to týká pouze mého pokoje, do ostatních místností to neleze (bydlíme v podkroví v cihlovém domě), můj pokoj má jedinný okno do dvora do zeleně, ale je to poměrně vysoko, takže tomu něpřikládám větší váhu. Poraďte mi jak se toho zbavit, týhle havěti se štítim a nechci to tady. Díky moc!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: roza*
Datum: 11.10.14 02:26

Je to divné, že je to v podkroví a pouze u tebe. Co tam může být v okolí vlhkého? Napadá mě jedině zanesený okap listím, to zetleje a broukům se tam daří. No a nablízku je tvoje okno a je to tady. Kromě okapu tam může být zanesené třeba úžlabí. Chce to pečlivě vyčistit a spláchnout alespoň silným deštěm. Ale nedělej to sám, bacha na bezpečnost!

Také jsem viděla, kdy si mravenci udělali hnízdo přímo na střeše mezi taškami. Vůbec jim nevadil polední žár. Byl tam strom dotýkající se větvemi té střechy. Mravenci tak měli zdroj potravy nablízku.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.10.14 07:26

Máš lišty kolem podlahy? Podlaha je desková, se spárami? Koukni všude tam.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.