Máma a dcera

Od: Datum: 06.10.14 17:11 odpovědí: 5 změna: 05.12.14 13:00

Naše kočka měla 5 koťat. Rozdali jsme je a zbyla nám černobílá kočička, které jsou už 4 měsíce. Když se potká se svojí mámou, tak ta na ní zasyčí a sekne jí packou. Bude to tak stále nebo se ta stará smíří s tím, že je budeme mít obě?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.14 17:34
avatar

Tak na tohle pozor. Pokud nechcete o mámu přijít (máte ji dlouho, stála Vás peníze, máte k ní vztah či jakýkoliv jiný důvod), zbavte se dcery. Nám nikdy kočka, které jsme děti (většinou jedno) nechali doma, nezůstala - utekla. Ony se s dcerami prostě nemusí a jednou starší ustoupí.

Kdysi jsme z těch útěků koček-matek byli tak rozhození, že jednou padlo slovo "kočku vykastrovat, koťat se zbavit" a nikdo neprotestoval, ačkoliv jsem si moc nedovedla představit život s jednou kočkou bez občasných koťat. No, a číča je s námi dodnes

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.12.14 16:20

Neudělali jsme nic a zatím jsou obě doma. V klidu žerou z jedné misky. Pak, když se potkají, tak stará na tu mladou zasyčí a sekne packou.

Datum: 04.12.14 16:24
avatar

Vidíte, třeba budete mít výjimku Kolik je tedy mladé, 6 měsíců? U nás máma odešla vždycky těsně před tím, než dcera dospěla. Nějak v té chvíli, kdy to přestávalo být kotě a bylo vidět, jak mámu "dohání". Holt někdy máma a dcera nejdou dohromady - ani u lidí. Já když mám s mámou strávit víc než pár dní, tak je to na zabití...:-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.14 16:40
avatar

Zdravím. Jak koťata dospívají, máma se je snaží osamostatnit tím, že je od sebe odhání. Aby si našly vlastní teritorium. Tak je to v přírodě. V bytě se v dospělosti mohou a nemusí spolu snášet. Většina koček je ale schopna se vzájemně tolerovat, i když se "moc nemusí". Pokud se má každá kam uklidit do klidu a dokonce žerou z jedné misky, tak by se to mohlo zklidnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.14 13:00
avatar

V kočičí přírozenosti to chodí tak, že kočičí matky svoje koťata vypiplají, naučí je lovit a pak je natvrdo vyženou ze svého revíru. Domácí kočky mají tyto sklony taky. Některá to dělá, některá ne. Těžko říct, jestli se časem smíří anebo bude hůř.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.