Holá místa na srsti psa

Od: Datum: 05.10.14 09:41 odpovědí: 3 změna: 05.10.14 13:39

Dobrý den, potřebuji poradit. Mám 10 let starého psa a objevila se mu na srsti holá místa.Nevíte prosím o co se může jednat? Posílám foto. DěkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.10.14 10:08
avatar

Je pes venku nebo v bytě? Nemá blechy? Teď je na ty potvory skákavé sezóna. *cert* Podle fotky to má zarudlé, může se jednat o podráždění nebo začátek zánětu. Může to být alergie, mohl vlézt, sednout do kopřiv, mohlo ho něco štínout, mohl se zapařit, když přišel domů mokrý. Psi si vylízávají podrážděná místa ostrým jazykem a tím přispějí k ještě většímu problému. Nemá cenu jít k vetovi, čímkoliv namazat, protože neuhlídáte, slíže si to. Já, za svoji osobu, bych ho vykoupala, podbříšek bych navíc umyla antibakteriálním mýdlem, převlíkla bych mu pelech, na místo, kde lehává bych dala starou cíchu. Žádné chlupatiny. A hlídala ho ať to nelíže. Případně bych mu dala límec, aby se k tomu nedostal. A po čase bych viděla.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: karlicek6
Datum: 05.10.14 10:23

Děkuji za vaši odpověď. Pes je venku v kotci. Nejprve se mu holé místo udělalo na levé pacce a po nějaké době mu zase srst narostla a holé místo se mu vytvořilo jinde. Mažu mu to masti BEPANTHEN. Děkuji.

Od: bohemica*
Datum: 05.10.14 13:39

Hádat na dálku co psovi může být a v čem spočívá příčina vypadávání srsti by bylo nezodpovědné. Ani veterinář bez důkladného vyšetření (třeba i laboratorního vyšetření krve, trusu, mikroskopickým stěrem pokožky) by nestanovil diagnózu ihned.

Je samozřejmě třeba vyloučit veškeré parazity

a jejich působení na psa a jeho okolí. Pes ale může trpět špatnou funkcí jater, ledvin, štítné žlázy, análních žlázek, alergiemi, kvasinkami... prostě možných příčin může být mnoho.

Důkladné odčervení, odstranění případných vnějších parazitů, sanace prostředí ve kterém pes žije a "domácí" ošetřování běžně dostupnými prostředky může psovi ulevit. Pravděpodobně ale zmírňujete důsledky, ale neléčíte skutečné příčiny potíží.

Návštěva veterináře - specialisty na psy a malá vířata, by byla vhodná.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.