Štěňátko špice- kdy se zvedají uši?

Od: Datum: 04.10.14 17:55 odpovědí: 8 změna: 28.10.14 19:48

Ahoj, Dobrý den,

Mám doma štěně německého středního špice, je mu necelých 10 měsíců a pořád se mu nezvedají ouška :/ Nevíte, kdy by se přibližně u těchto psů měly zvedat uši? Velmi mě to znepokojuje, když je pejskovi už 10 měsíců, je to v pořádku?

Děkuji za odpověď :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.10.14 23:12

Plemena psů, které podle standardu mají mít vztyčené uši, mohou mít přechodně potíže během dentice- výměny mléčných zubů za trvalý chrup. V téměř deseti měsících jsou nepostavené uši zřejmě trvalý stav. Problém může být v genetice, špatné výživě atd. Máte čistokrevné štěně- tedy psa s rodokmenem (PP)? Pokud máte nečistokrevného psa (tedy psa bez PP- průkazu původu) není zaručeno nic :(

Ohodnoceno: 0x

Od: spic11
Datum: 28.10.14 19:48

Nᚠpejsek je čistokrevný špic. Když se raduje nebo ho někdo nebo něco rozruší, tak uši nahoru dává, ale jinak je má dole skoro pořád. Právě proto se ptám ...

Datum: 05.10.14 14:07

pokud se nezvednou tak je nechte natupírovat jako u boxerů jen mě to napadlo takže ...

Datum: 05.10.14 16:59

klarahahnova: "Natupírování" máte na mysli zřejmě asi kupíraci uší. Tento chirurgický estetický zákrok je od r.1992 v ČR Zákonem na ochranu zvířat proti týrání striktně zakázán. A ani tehdy, kdy se ještě (v historii) prováděl se neprováděla kupírace uší u žádného z plemen špiců.

Tato plemena nemívají problémy s držením uší (říká se, že "špicuje" uši, tzn. že uši má nastražené, natažené...) takže u tazatele se zřejmě jedná o nějakého křížence a ne o čistokrevného špice.

Vylepování ušních boltců u desetiměsíčního psa už těžko pomůže.

Od: arwiŽ
Datum: 05.10.14 14:22

Pomáhá uši smotat do ruličky a omotat lepící páskou a pár dní nechat..No nevím,jestli už na to není pozdě.Uši kupírovat je zákonem zakázáno.Při výměně zubů a stravě s málo vápníkem uši přechodně spadnou,ale to se týká pejsků,kterým už ouška stála.

Datum: 05.10.14 18:29

Dobrý večer, nechte mu čas, ještě ze zvednout můžou. My měli taky problém, jedno mu stálo jedno ne, veterinář se mi smál, ucho jsem podlepovali lepenkou a nic, nakonec se postavilo :) do roka je to ještě ok .

Datum: 05.10.14 18:32

Když se nepostaví, tak to berte jak to je, můj veterinář taky říkal, že má Jacka Russela a naopak, že mu stojí uši i když by je měl mít ohnuté, kupírování je naprosto zbytečné týrání psa (nehledě na to je to ZAKÁZANÉ), pokud nemáte čistokrevného a nechcete tím pádem výstavy apod. tak to nechte být. Mějte pejska rádi, tak jak je.

Datum: 05.10.14 18:50

Naše šeltie měla mít špičky uší dolů a dožila se z ušima navrch 12 let, měli jsme Nička rádi tak jak byl i když nám radili co mu chudákovi máme dělat (kolíky na prádlo, vosk, žvýkačka a dokonce operace), nešlo o tisícovku ale mě píchání uší na naušnice bolelo, tak proč zbytečně trápit zvíře. Pokud zamýšlíte chodit s psíkem na výstavy, řešte to u veterináře, pokud to má být jen kamarád, nechte mu uši jak má. Nebudete ho mít raději když bude mít uši podle nějakého předpisu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.