Březost zakrslého králíka

Od: Datum: 02.10.14 16:56 odpovědí: 1 změna: 08.10.14 20:31

Zdravím, prosím o radu, moje králíce byla dne 11.9. nakryta, se samcem spolupracovala, podle mě se spojení povedlo. Po týdnu jsem je zkoušela dát k sobě, samice utíkala. Dnes, tj. 22.den březosti začala stavět hnízdo. Někde jsem četla, že to je spíš falešná březost. Jaký na to máte názor vy? Je možné, že se jedná jen o falešnou březost a nebo každým dnem můžu očekávat přírůstky? Moc děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.10.14 20:31
avatar

Březost

Březost trvá u zakrslých králíčků od 28 do 35 dnů, zpravidla čím méně mláďat samička čeká, tím je březost delší. Samice bývají po dobu březosti náladové a přijímají více potravy, kvůli získání potřebných živin. Již po připuštění je vhodné samičce do ubykace umístit porodní budku, aby si na ni postupně zvykala a mohla si v ní začít budovat hnízdo (ze sena, chlupů a dalších materiálů, které má k dispozici).

Během těhotenství by se samička neměla zdvihat, či by s ní nemělo být jinak manipulováno, aby nedošlo k poškození mláďat. Měla by mít dostatek klidu, pohodlí a neměla by být vystavována stresovým situacím (hluku apod.). Chováte-li samečka a samičku v jedné ubykaci, je před porodem nutné samečka od samičky oddělit, aby po porodu mláďatům neublížil. Den před porodem samice obvykle přestane přijímat potravu.

Porod

Samička obvykle porodí 5 - 9 mláďat. Čím je mláďat více, tím bývají menší a rodívají se dříve. Během porodu by samička měla mít stále k dispozici dostatek čerstvé vody v napaječce, jinak porod obvykle nevyžaduje žádnou další asistenci. Probíhá nejčastěji v ranních hodinách a mláďátka se rodí slepá, holá a bez schopnosti udržet si stálou tělesnou teplotu. Samice mláďata po porodu očistí, očichá a zakryje hnízdo chlupy, které mláďata zahřívají.

Mláďata

Během prvních týdnů začíná mláďátkům postupně růst srst a kolem 12. dne prvně otevírají oči. Poté začínají postupně prozkoumávat své okolí. Mláďata pijí mateřské mléko a je velmi důležité odstranit z jejich dosahu šťavnatou stravu. V 6 - 8mi týdnech je možné začít mláďátka odstavovat od matky, v této době již nejsou mláďata závislá na mateřském mléce.(Zdroj- www. petclub.eu)

O jakou březost se jedná to vážně netuším, vy musíte vidět zda má břicho a v něm se "cosi" hýbe.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.