Pes se neustále převaluje

Od: Datum: 02.11.14 20:17 odpovědí: 4 změna: 04.11.14 13:29

začalo to asi 2týdyny z5 ale poslední dobou se to dosti stupnuje pes se začne převalovat a docela u toho vidávat divné zvuky to by nebylo nic divného hraje si , ale ihned po tom se začne agresivně olizovat a kousat na zádech asi 5cm od ocasu na obou stranach , kdyžjsem ho tam podrbal lízal mi ruku , Blechy určitě nemá takže neím čím by to mohlo být


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.14 20:23
avatar

Svědí ho záda - může to být alergie na potravu, dermatitida, hormonální záležitost... ale též ucpané anální žlázky. Poraďte se s veterinářem. Po vyčištění žlázek to brzy přejde, pokud je to toto. Pokud má blechy, najdete v kůži krom blech bleší trus, drobné černé tečky.

doplněno 02.11.14 21:03:

Pokud se to stupňuje a pes se u toho i vykusuje, naopak to řešit musíte. I to, že vám líže ruku, svědčí o tom, že ho to bolí a trápí. Pravděpodobně to budou ty žlázky. Vyprázdní je veterinář zkušeným hmatem během pár vteřin, návštěvu neodkládejte, psu se velmi uleví. Naopak, zanedbáním si může vykoledovat pěkný problém, končící až anální píštělí, pokud se ucpané žlázky provalí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.11.14 20:25
avatar

Asi ho svědí záda a chce se podrbat... Moje teta má taky psa a ten se válí taky po zemi, aby se poškrábal. Přitom cení zuby.. a vůbec to neřeší. ;) Myslím, že to řešit nemusít, ale můj pes to např. nedělá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.14 07:51
avatar

Já bych tohle řešila u veterináře. V pokožce na zádech, zvláště pak nad ocasem, se mohou projevovat střevní cizopasníci, ucpané žlázky, svrab, hormonální změny. Běžte na veterinu!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bohemica*
Datum: 04.11.14 13:29

Příčin může být mnoho, mnohé zde byly popsány, může se jednat i o onemocnění jater ap. Prostě k veterináři budete muset se psem zajít v každém případě!

Navíc válení psa může způsobit to, čemu lidé říkají torze nebo-li přetočení žaludku. Některá plemena jsou na to obzvlášť vnímavá a v takovém případě, když k torzi dojde, může pes bez včasné veterinární pomoci za krátkou dobu i uhynout.

Válení se na zádech je jednou z mnoha předpokládaných příčin tohoto problému a k preventivním opatření patří i zabránění psovi válení se na zádech (sudy ap.) zvláště po krmení atd.

Vy ale musíte primárně odstranit příčinu válení a to může jen veterinář.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.