Čím přikrmit srny, v zimě v krmelci?

Od: Datum: 27.09.14 09:08 odpovědí: 4 změna: 29.09.14 09:37
avatar

Máme u domu takový remízek (vzrostlé smrky, duby, lípy atd). a v zimě k nám chodí srny, zajíci a bažanti. Postavili jsme jim letos krmelec v blízkosti vzrostných smrků, tam kde chodí nejvíce. Máme pro ně nasušené seno, to víme, ale co více jim můžeme dávat?

Mám nasušený suchý chleba, ten můžu dávat taky? Samozřejmě do krmelce, do krmítka-pod střechu. Poraďte, co ještě z domácích zdrojů. A taky se srnám dává lízat sůl, jak ji mám zpracovat, nebo upravit, nebo do čeho ji nasypat, aby ji mohli lízat?

Děkuji za info.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 27.09.14 09:53
avatar

Dobrý den, myslím, že hodně informací je v tomto článku viz odkaz. Zdravím!

http://www.priroda.cz/clanky.php?detail=2544

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ria®
Datum: 27.09.14 10:10
avatar

My už sušíme chlebík, pak mají kostku soli, a slunečnici, nebo jiné zní.. kdyby bylo seno, bylo by to nejlepší, ale to nemáme k dispozici :).. Jinak pokud srnky nemají papání připravené, stepují nám před dveřmi, dokud jim někdo nejde něco dát :))

- tak jsme si je rozmazlili. .:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 27.09.14 15:28
Solný liz se kupuje v obchodě s krmivami. Je to taková kostka, bílá je jen sůl, červená pak s přidanými minerály. Pokud není, může se hodit hrst kuchyňské soli do sena, ale ta kostka je lepší. Přidávat se může i jádro- oves, ječmen, kukuřice. Granule ale ty už jsou dražší. Srny by asi nepohrdly řepnými řízky a vojtěškovými granulemi, ale obojí se musí namočit a pak v dost krátké době zkrmit. Možno je i přidat krmnou řepu a mrkev. Každopádně vše doporučuju kupovat ze statku, jde o tzv. statková krmiva a je to nejlevnější.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.09.14 09:37

Nejdříve se podívejte na toto (cca 15 min.)

http://www.ceskatelevize.cz/i…e-myslivosti/212563231120006/

Ono je lepší nepřikrmovat vůbec než špatně.

Zák. 449/2001 Sb. o myslivosti přikazuje každému uživateli honitby zvěř v době nouze přikrmovat. K nám k chatě taky chodí srnky, ale zdejším myslivcům se do toho nepletu, protože přikrmování je docela věda a jako myslivec vím, že bych zvěři spíše ublížila.

Jinak ze zkušeností jsem přesvědčená, že žádná zvěř (když nejsou úplně extrémní zimy s extrémní sněhovou pokrývkou) u nás hlady netrpí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.