Labrador - kvalitní literatura!

Od: Datum: 21.09.14 09:50 odpovědí: 7 změna: 23.09.14 09:32

Ahoj,
připravujeme se na naše první labradoří mimčo a ráda bych koupila kvalitní knihu o labradorech. Existuje něco takového, kde nejsou hlouposti a jedná se opravdu o kvalitní čtení? Mám zkušenosti s jinými knihami např. jorkšíři, morčata, potkani atd. a vím, že v takových knihách bývají pěkné blbosti a nepravdy, proto se chci před koupí poradit! Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.09.14 10:13
avatar

Já vám nechci brát elán, ale knihu napsal jeden člověk z nějakým přesvědčením a nějakými zkušenostmi. A druhou hnihu o tomtéž napsal někdo jiný, kdo to vidí úplně jinak. A tak knih bude několik a několik pohledů na labíka. Jeden bude vodit slepce, jiný bude doprovázet lovce a táhat z vody kačeny a další bude žít ve městě plném dopravy.. ;) Poklikejte a pohledejte si nějaké kluby, dobré chovatele, diskuze. Uvědomte si, že žádné slovo není zákon, pravidlo, vše je jen zkušenost. Vy si od každého vyberte něco, co je pro váš životní styl přínosné.

doplněno 21.09.14 10:58:

xixi, nějak se zadařilo, protože já datluju šíleně. ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: xixi*
Datum: 21.09.14 10:16

píšete rychleji než já *plac*

názor máme koukám podobný :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 21.09.14 10:15

Takovou knihu nenajdete. Každý autor píše jinak, má jiné zkušenosti, jiné možnosti, jiný přístup ke psům. To samé platí o vás jako čtenáři.

Spíš než knihu, bych si našel prověřenou chovnou stanici, našel lidi, kteří mají labradory atd. a informace si sbíral sám. Knižky můžete číst k tomu a i z nich s rozumem čerpat informace.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: montyjack
Datum: 21.09.14 10:23

Já samozřejmě takhle postupuji a na štěně se připravujem postupně, chcem si ho pořídit až na jaře. Komunikuji s chovatelskou stanicí, pročítám na internetu, ale když já jsem strašnej knihomol a prostě se mi líbí mít v knihovně vždycky knihy o tom, co mi momentálně zajímá. Ráda pročítám listuji, ale vím, že spousta chovatelských knih je psána za účelem prodeje a ten kdo jí napsal mnohdy viděl labradora tak z okna rozjetého vlaku. Proto se ptám na něco obecného a kvalitního.

Datum: 21.09.14 10:57
avatar

Mám doma několik knih o psech, o chovu, o výcviku. Ale tahle, ta předčí všechny papírové knihy: http://www.antikvariatpocta.cz/book/&id=13265 Napsal ji člověk, vychovávající psy ve městě, v Paříži. Je úžasná a já se k ní vracívám. Tělo a jeho potřeby, není zas až tak problém. Problém je výchova a její výsledek. Sežeňte a určitě kupte!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dako®
Datum: 21.09.14 11:31
avatar

Taky jsme si koupili několik příruček než jsme si pořídili fenku labradora. Dost jsme se řídili radama z příručky pro chovatele psů - Dr. Bruce Fogle, Labradorský retrívr a ještě se mi zdá dost dobrá knížka, ze které jsem čerpala dost rad, Alíku nech toho povyku, od Jody Rosengarten. Myslím, že jsme našeho miláčka vychovali dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 23.09.14 09:32

Začátečník těžko posoudí, co jsou "blbosti" a co ne. Pravdou ale je, že popisovat "šmahem" jedno plemeno není až tak jednoduché, protože čím víc určité plemeno chovatel poznává, tím víc vidí, že jsou i v rámci plemene velké rozdíly mezi jednotlivci. Každý pes je prostě individualita a osobnost bez ohledu na plemeno.

Odborné knihy ne vždy píší zkušení chovatelé . Největší problém u zahraničních autorů je v tom, že podmínky chovu

a držení v "jejich" zemi , tak jako místní zvyklosti se mohou často značně lišit od našich domácích podmínek.

Proto dávám přednost českým autorům z řad zkušených chovatelů, posuzovatelů nebo cvičitelů.

Tady máte tip na dvě knihy, které se zabývají "vaším" plemenem.

http://www.robimaus.cz/cs/psi…-vodni-psi-9788074281709.html

http://www.arara.cz/product/130858

Je dobře, že se připravujete na příchod štěněte tak zodpovědně. Doufám, že jste si také tak pečlivě vybrali chovatelskou stanici odkud si štěňátko kupujete. Labradoři jsou v současnosti velmi populární, módní plemeno a to s sebou nese bohužel i mnoho negativních stránek okolo jejich chovu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.