Ztráta psí známky

Od: Datum: 19.09.14 21:43 odpovědí: 13 změna: 24.09.14 16:08

Dobrý den. Dnes mi pejsek v lese na houbách ztratil známku, bydlím v Praze, jenže pejsek je registrovaný někde v olomouckém kraji a není možné s osobou co ho registrovala se sejít, Co dělat? Očkovací průkaz mám, pejsek ještě není ani načipovaný. Stáří 5 let... díky za radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.09.14 21:57

Asi jsem natvrdlej. O jakou psí známku jde? Evidenční z obecního úřadu? Pes by měl být registrovaný v místě, kde se zdržuje jeho páníček. Tedy v Praze, ne? Pokud se jedná o tu známku, kterou nám dává veterinář, aby bylo na první pohled vidět, že pes je očkovanej, tak ti snad nepotřebujete, ne? Máte očkovací průkaz.

doplněno 19.09.14 22:00:

Pokud jde jen o to, aby byl pes v případě zaběhnutí identifikovatelný, tak mu nechejte udělat známku jinou. S údaji dle uvážení a potřeby.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.09.14 21:58
avatar

Neděje se nic. Náš pes známku nenosí, když nás zastaví strážníci, tak jim stačí nahlásit jen jméno majitele. A na úřadě známku vystaví novou, snad by to šlo vyřídit i telefonicky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.09.14 22:11
avatar

A byl by moc veliký problém, pokud pes patří vám, zajít na městký úřad v Praze a nechat psa zaregistrovat na vaše jméno? Tam vám psa zapíšou a i známku vydají.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: petakamenak
Datum: 19.09.14 22:55

Jde o to, že bydlíme v praze, ale trvalé bydliště máme na moravě a pejsek je zaregistrovaný na babičku od bývalího přítele mé přítelkyně v olomouckém kraji a styky s nimi nejsou, psíka si pořizovali spolu s bývalím a proto ho nechal napsat na svou babičku. Takže co ted? díky

Datum: 19.09.14 23:15

Máte 2 možnosti:

A) neřešit to, protože známka fakt není povinná. Psi "občanku" ještě nemají. Známka z Moravy je Vám v Praze stejně k ničemu. Kdyby se pes ztratil, maximálně se dostane informace k lidem, se kterými se nestýkáte.

B) přihlásit psa v místě trvalého bydliště

Poplatek za psa se platí ročně, takže přijdete maximálně o 3 měsíce poplatku (pokud je vůbec zaplacen).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petakamenak
Datum: 19.09.14 23:20

děkuju...

Datum: 20.09.14 09:57
avatar

Moji psi známku nikdy nenosili. Měla jsem ji doma, v šuplíku, u očkovacího průkazu a průkazu původu. Nikdo mě nikdy nekontroloval, nikdy ji po mně nikdo nechtěl. A kdyby chtěl, ukážu nebo přinesu mu ji ukázat kdykoliv a kamkoliv. ;) Ale nosili oválný plíšek, který se tvářil jako známka a na něm raznicí vyražené číslo mého telefonu. To pro případ, že by se některý z nich zaběhl. Dnes má čip a to už není vůbec co řešit. Čip může mít a hlášený může být kdekoliv. U evidence čipu stačí váš telefon. Alespoň k něčemu čip je dobrý.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: petakamenak
Datum: 22.09.14 15:54

děkuju

Od: bohemica*
Datum: 20.09.14 14:13

Majitel psa přihlásí na úřad ve svém trvalém bydlišti.Přesné místní podmínky (termín ohlašovací povinnosti , výšku poplatku atd. ) si vyhledejte ve vaší místní vyhlášce. Pokud jste majitelkou psa, neprodleně splňte svoji povinnost a psa přihlšte, můžete se vyhnout potížím, když budete tvrdit, že psa jste se ujali nebo ho dostali teprve nedávno.

Poplatek za psa je různě vysoký podle velikosti města, typu bydlení a soc.postavení majitele, např.důchodci mají slevy atd. Poplatek většinou lze hradit i čvrtletně nebo pololetně. Na úřadě buďto obdržíte známku nebo budete vyzváni abyste psa nechali čipovat. Některá města osvobozují od poplatku (např.jeden rok) když majitel nechá psa čipovat.

U veterináře dejte do pořádku údaje v očkovacím průkazu a údaje, které uvedete při čipování tak, aby byly ve shodě. Nezapomeňte trvat na tom aby veterinář po provedeném čipování psa zaregistroval do některého registru.

Doufám, že je pejsek v pořádku, že se ve skutečnosti neztratil on, ale jen odběhl a ztratil známku. Stejně mu nebyla

k ničemu a byla neplatná nebo s neplatnými údaji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petakamenak
Datum: 22.09.14 15:57

díky moc

Datum: 22.09.14 16:46
avatar

Náš pes taky jednou ztratil známku. Bez problému a poplatků jsme dostali další.

Micka

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.14 18:32
avatar

Takyto nějak nechápu, jak můžete mít psa a nevíte, kde je registrovaný, snad za něj platíte? Pokud ne, přihlašte si ho tam kde bydlíte a dostanete známku novou.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ruze®
Datum: 24.09.14 16:08
avatar

Víte jak? Spousta psů je ve městech registrovaných na vesnicích u babiček,strýčků,tetiček v důchodu,protože tam mají důchodci poplatek mnohem menší,než ve městě a bývá zvykem,že poplatek na vesnicích se platí jen jednou,ikdyž je na nějakou babičku nahlášeno více psů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.