Outloň doma?

Od: Datum: 17.09.14 19:46 odpovědí: 14 změna: 31.07.15 16:51

Zdravím. Chtěl jsem se zeptat zda se dá někde legálně sehnat Outloň.? Nebo je to pro domácí chov zakázané?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.14 20:01

Nevím kde ho sehnat. Je dost drahý, takže se asi moc neobchoduje. Chráněný ale není, takže chovat ho můžete.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.09.14 23:10

Ach jo, snobská outloní móda ještě neskončila! Chov outloňů je v soukromých chovech možný, ale jedná se o KRITICKY OHROŽENÝ DRUH, takže budete potřebovat k chovu (držení) outloně z chovu v zajetí spoustu povolení a samozřejmě CITES. Sehnat se dá, ale v zajetí se množí dost špatně a mládě stojí cca 60-70 tis. Kč a budete na něj dost dlouho čekat. Pokud máte skutečný zájem a podmínky k držení a znalosti a v neposlední řadě i finance, napište mi zprávu a já Vám předám kontakty na několik málo chovatelů, kteří občas mládě k prodeji ze soukromých legálních chovů mají.Víte vůbec, že outloň má jedové žlázy a jedná se o zvíře s noční aktivitou?citace: Outloňovití tvoří zvláštní a jednoznačně definovanou skupinu poloopic starého světa. Jde o tvory zhruba velikosti sviště, kteří jsou typičtí nočním způsobem života. Řada druhů vlastní i na savce poměrně zvláštní způsob obrany: jedové žlázy, které ústí do jejich tlamiček. Vyskytují se v Africe a v Asii.konec citaceOutloň vypadá jako roztomilý plyšák, ale v zajetí je velmi nešastný a špatně se množí. Vy zřejmě chcete trápit jen jednoho samotou a jen a jen pro své potěšení.Všichni kdo sháníte outloně, podívejte se na přidané video, někde uprostřed uvidíte, jak moudřejší lidé věnují svůj časa peníze tomu aby vraceli upytlačené outloně zpět do pralesa, kam patří .Uvidíte jak outloň vyleze z klece a odejde na strom. Podívejte se na toto video třeba stokrát, prostě do té doby až se proberete a zjistíte, že trápit outloně samotou a kriminálem v kleci nebo výběhu jen pro vlastní sobecké potěšení nebo kšeft je zvrácené a odsouzeníhodné! Pokud vám to dojde a zastydíte se, podpořte projekt green life ...

doplněno 17.09.14 23:33:

Video je třeba dokoukat do konce!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.09.14 01:04

Omlouvám se všem ! Jen jsem se chtěl na toto téma zeptat (po přečtení dnešního článku v netu) . Prostě mě to nedalo...A peníze na pořízení takového "mazlíčka" bych raději věnoval do opravy mé staré "plečky"... Ale jen mě to zajímalo.

Od: janule2*
Datum: 22.03.15 10:51

Proč chovat v zajetí zvířata, která primárně patří do volné přírody a v zajetí jsou samozřejmě nešastná?To by mělo každého napadnout.Proč pro vlastní potěšení, že se mi zvířátko zdá sympatické, tak mu jednak zkrátím život a i ten krátký život bude mít tak nešastný, to by mi rvalo srdce.Každý, kdo si chce takové zvíře a podobné pořídit, měl by se dostatečně informovat o druhu jako takovém a už tak kriticky ohroženou populaci ještě nesnižovat. Lidé jsou sobci.

Od: vit
Datum: 23.09.14 15:50

Dobrý den,

reaguji na Vᚠpříspěvěk. Za každou informaci ohledně outloňů bych byl moc rád. Toto video jsem již viděl a zvíře bych si nikdy na černém trhu ve Vietnamu nekoupil. Moc rád bych jej ale získal z místních chovů po ČR, kde mu jistě všichni dají co mu na očích uvidí. Jsem mu schopen poskytnout výbeh o velikosti 5x10 m nejraději bych samečka a dvě samičky. Cenu 50-60 akceptuji. Pokud mi poradíte budu moc rád.

Děkuji

V.

Datum: 24.09.14 17:21

Koupit si CITESové zvířez odchytu kdekoliv a propašovat ho k nám? Máte poněkud naivní představy.

Dnes je takový otlouní boom, že poptávka několikanásobně převyšuje nabídku. Ještě nedávno málokdokdo věděl, že vůbec outloň existuje nebo ho znal akorát coby heslo z křížovek (" lori" )

Chovatelů u nás mnoho není, v podstatě

se dá legálně chovat (z důvodů způsobilosti CITESu A...) asi jen outloň malý. Ostatní druhy outloňů se nedaří množit, těžko se hledají nepříbuzní jedinci, kteří splňují podmínky CITESu A. Výměny nebo importy nejsou možné ani

v rámci zemí EU zmiňuji se pouze o uměle odchovaných jedincích) , takže je to skutečně složité.

Mám značné pochybnosti o tom, že se Vám podaří dát dohromady samečka a dvě samičky, protože to je sen všech dlouholetých chovatelů.

Nechcete se raději pokusit o chov mnohem dostupnějších a v mnohých ohledech i vhodnějších drápkatých opiček?

Bližší informace získáte zde:

http://www.farmapython.cz/page.php?parametr=ofirme

také MVDR. Hynar vám snad poradí: http://zoo.veterinarninemocnice.cz/

Datum: 24.09.14 17:59

Dobrý den,

děkuji za Vaši rychlou odpověď. Asi jsem se špatně vyjádřil - je mi jasné, že zvíře nejde ,,pašovat´´ ani bych mu to neudělal.

Vy máte osobní zkušenosti s chovem? Věřím že je jednou seženu a za každou informaci ohledně chovu bych byl moc rád. Na internetu a v dostupné litarutuře toho moc bohužel není...

Mohu požádat o radu kde nějakou ,,stopu´´ najít? jak k chovatelům tak jaké nejlepší podmínky potřebuje?

Děkuji

Datum: 24.09.14 18:43

Mohu Vám poskytnout nějajké kontakty na své známé- soukromé chovatele různých exotů nebo na majitele malých soukromých ZOO, ale otloně skutečně snad nikdo z nich nerozmnožuje, ovšem nějaké rady by určitě měli.

Toto je třeba docela zajímavý článek:

http://www.vietnamtravel.cz/i…-obchod-trpaslici-opicky.html

Napište mi sem na soukromé zprávy, pošlu Vám to.

Datum: 24.09.14 18:49

Dobrý den,

to by jste byla moc hodná. Článek si půjdu hned přečíst...

Můj email : viteknasel@gmail.com

Od: evgeny
Datum: 21.10.14 02:42

Dobry den,

všiml jsem si, že mate kontakt na zname, kteři chovaji Outloně. Momentalně sbíram informace a připravuju pro opičku zazemi. Budu taky mit i chovatele, ktery na ni bude dohližet a od ktereho se postupně naučim jak s opičkou jednat. Taky zbiram informace, na anglickych i ruskych strankach, takže už o nich toho velmi hodně znam..ale bohužel to jsou jenom teoreticke znalosti :( Chtel bych 2 opičky,aby se citily že maji jeden druheho a aby se meli lepe. Pokud ještě stale disponujete kontaktem a myslite si že bych ho měl ziskat tak mi ho , prosím, pošlete. Byl bych Vam za to moc vděčny, a nezustal bych dlužny.

S úctou Evgeny

Datum: 21.10.14 11:18

Dobrý den,

outloně se snažím sehnat už dlouho a je to nerealne. Znám jen jednoho prodejce z Indonesie. Ten ale neumí doložit původ a jedná se asi o nelegální odchyt - a tedy nemožné dostat zvíře do ČR.

Datum: 24.09.14 21:02

Chudáček malej... ruce a nohy bych těm zmetkům zpřerážela!*bum**bum*

Ohodnoceno: 2x

Od: veronikam
Datum: 25.02.15 14:09
Dobry den, chtela jsem poprosit jestli by jste mi mohla na ty chovatele poslat kontakt. A myslíte že se daji sehnat dva nebo je to velká obtížné?
Děkuji Ver.

Od: doris123
Datum: 31.07.15 16:51
Rozumim o co vam jde ale chtela bych se zeptat jestli je opravdu nutnost vytrhavat zoubky.. kdyz jsem to slysela bylo mi jich opravdu lito ze se jim trhaji zuby ale kdyz ho ma nekdo od malicka prece si musi zvyknout na majitele (nevim jestli to tak je ale logicky vetsina zvirat to tak ma) a taky prece nemam doma papouska abych ho trapila kdyz patri do pralesu.. kdyz mazlickovi date lasku a peci neverim ze ho budete tyrat..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.