Chov křepelek

Od: ® odpovědí: 6 změna:
avatar lidus

Vážení rádcové, sice jsem si cosi o chovu nastudovala a zavrhla to ale nemáte někdo zkušenost, že máte křepelky volně se slepicemi? Mám možnost na jaře dostat křepelky od kamaráda z líhně a ne, že bych až tak stála o křepelčí vejce ale chtěla bych je pro radost vnučce. Díky.

6 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar denny276
Zdravim, no nám krepelky, když jsme je měli volně, ulitly:-D takže potom jsme je chovali fakt už jen v kleci ;)

Dobry večer mame krepelky chovame v byte ,snaska pravydelna krmime smesi pro krepelky manzel udělal volieru z palet a kraličiho pletiva , mame je vcelku ochočené jsou tiché štebetaji pro sebe kohout občas "zpívá" o proti alexandrovy tiše venkovní chov zkušenost nemám , ale znama chová v kralikarne tam jsou plache daji se sehnat i "ozdobné " kalifornskou jsem vyděla na živo a na přesrok ji plánujeme.

 


2x

Křepelky jsme měli. Už nikdy více. Křepelky seženete jen japonské nosné nebo masné. Křepelky snáší při teplotách kolem 18 st. Pod nenesou. Když je méně než 10 st + tak jen sedí a nehýbou se. Když je méně uhynou. Jsou dost lítací. Křepelky nejsou radost, ale děsná starost. U slepic být nemůžou. Vymyslete vnučce něco jiného.


Děkuji vám, je to přesně tak jak jsem se dočetla, křepelky tedy zavrhnu. Raděj se podívám po nějakých hezkých barevných slepičkách, kohouta by vnučka chtěla moc ale to nikdy, už tak mě na chalupě ráno budí zvony kostela. My nejsme chovatelé ale magoři, všechna zvířata máme pro radost vnučce. V létě tam jsme a v zimě mají automaty co jedeme 1x za týden doplnit.

Pokud chcete něco méně obvyklého,pořiďte divokou kachnu( dají se naučit na přivolání,pochování, neuletí-krom podzima, to je musíte zastříhnout).Bohužel jsou k mání až kolem června, což není moc aktuální

 


2x

Křepelky se jakž takž dají chovat v teple, pod lampou a v uzavřeném prostředí. Musí se jim dost svítit a i tak moc nenesou

a vůbec...jsou velmi choulostivé.

Po několika měsících náročného chovu jsem se dočkala několik týdnů snůšky, potom ty potvory začaly přepeřovat a zase nenesly, no hrůza!

Zrušila jsem chov, už je nechci ani vidět!

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]