Kožní nemoc u psa, psoriasa?

Od: Datum: 15.09.14 20:52 odpovědí: 28 změna: 08.11.14 12:59

Dobrý večer, váženi a laskaví poradci. Máme rotvajlerka, který se hned po koupi ve 2 měsících, okousával. Mysleli jsme si, že je to horkým počasím. Na veterině též doufali, že z toho vyroste. Je krásný a urostlý a může mít alergii na blechy. A i když nikdy nebyl zablešený, potkávají se. Pravidelné odčervování, stříkání Frontline Někdy je hůře, jindy lépe, bez ohledu na lékaře, léčiva a koupele. Každý den půl tablety Prednisonu. Teď už má 3 roky. Letos v dubnu tři injekce v intervalu 10 dnů proti vnitřním parasitům, a jedna. proti svědění. Krev jako vždy čistá, hluboké stěry, též čisté. Hned poté 6 koupelí a po každé řádně napančovaný Ectodexem, 50ml na 5l vody bez otřepání 15 min. A 1 tableta Prednisonu denně. Trochu lépe. V těchto dnech znovu hrozné. Musíme znovu na veterinu. A co teď. Napadlo mě, může mít pes lupénku, psoriáza. Je to možné? A v čem děláme chybu? Alergie na domácí zvířata? Projde chlévem, máme kočky, atd. Co tvaroh, kys. mléko, vepř. nebo slepičí maso? To bez kostí. Na hovězí, alergie, to by už bylo příliš. 3 měsíce jsme ty první 4 potraviny vynechali, na zkoušku. Beze změny. Má 62kg, 73cm. Potřebujeme ho. Prosím, co si o tom myslíte. Děkuji a dobrou noc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.09.14 21:05
avatar

No já tomu moc nerozumím, ale proč 6 koupelí? Po tom bych se kousala i já...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bohemica*
Datum: 15.09.14 21:56

V titulku máte na mysli zřejmě psiorázu (lupenku). Ta jde těžko léčit i u lidí.

V každém případě si myslím, že méně je někdy více a že to s "léčbou" poněkud přeháníte. Výsledky testů máte bez nálezu a přesto psa neustále něčím trápíte. Pes nemá evidentně problémy s játry atd.

Připadá mi, že největší problém (s prominutím) by pro vás byl zdravý pes.

Vezmeme si to po řadě:

Aleregie na blechy se projeví po přímém střetu s blechou, takže "potkávání" s blechami nerozvine alergii.

Preventivní stříkání Frontlinem,je nesmysl. Zrovna na Frontline jsou ty potvory rezistentní i v případě napadení psa blechami, možná právě proto, že jsou psi stříkáni "preventivně", často a ne léčebně.

Něco ordinovat bez ohledu na lékaře, je nesmysl. Vy asi bude zlý sen veterinářů.

Injekce proti vnitřním parazitům? Nějaké jste našli a poté aplikovali injekce nebo se jednalo o "léčbu" na váše přání? Běžně se pes ani nedčervuje, pouze se nechá vyšetřit pravidelně trus a v případě napadení, se zvolí prostředek

k odčervení.

Po negativních vyšetření jste provedli šest koupelí s následným "pajcováním" Ectodexem a denně Prednison. Připadá vám to normální?

Po takových zákrocích by se drbal každý!

Pokud se pes stále drbe i při tom trápení, které mu poskytujete, radím jedno: Nechte ho chvíli oddychnout. Maximálně se bude stejně drbat jako dosud.

Nechte ho dva cca týdny aby se mu trochu vzpamatovala přirozená vrstva pokožky a potom zkuste psa vykoupat

(a následně opláchnout) v roztoku Neostomozanu. Po vykoupání mu vmasírujte do srsti roztok Tea Tree Oil.

Samozřejmě předpokládám, že po těch všech vyšetření máte vyloučen demodex, stafylokok, špatnou funkci jater ap.

doplněno 15.09.14 22:53:

Např. tento odkaz a mnoho jiných:

http://www.baron.cz/pes/priro…na/bachovy-kvetove-esence/o-0

doplněno 16.09.14 09:02:

Odkaz je na doporučené Bachovy květy, homeopatickou možnost léčby. Osobně s tím zkušenosti nemám, ale rozhodně tím nemůžete psovi uškodit víc, jak dosavadní "léčbou".

Ještě mě napadlo, po opětovném přečtení vašeho dotazu, že udaná váha a výška vašeho psa nasvědčuje o tom, že se nejedná o čistokrevného psa. Standard rotvajlera povoluje u zvláště velkých jedinců maximální výšku 68cm a cca 50kg hmotnost. Váš pes tyto hraniční údaje výrazně překračuje, takže se jedná o nečistokrevného psa (tedy bez PP-rodokmenu) a pokud nemáte doklad o původu, můžete se obávat v podstatě čehokoliv.

Pes může pocházet z nějakého křížení, z příbuzenské plemenitby, po zdravotně neprověřených rodičích atd. atd.

Vy zřejmě budete typickou ukázkou lidí, kteří chtěli ušetřit nějaký peníz za čistokrevné štěně s PP z chovatelské stanice, pořídili jste si nečistokrevného bezpapoše, vyrostla vám nemocná obludka do které neustále investujete peníze

za léčení a to ještě s nejistými výsledky a všelijakou prognózou.

Příště si raději rovnou pořiďte psa čistokrevného (tedy s PP), při výběru CHS se poraďte s někým zkušeným.

Ušetříte si tím pravděpodobně náklady za léčbu psa po zdravotně neprověřených rodičích a neověřitelného původu.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: stir
Datum: 16.09.14 21:17

Dobrý den. Promiňťe, dříve to nešlo. Právě. Všechny ty koupele nám doporučil lékař. Stálo nás to příšerné peníze, a Ectodex je pouze na lékařský předpis. Frontlimem letos stříkaný jednou, podle návodu. Loni 2 krát, byla dlouho klíšťata. Právě že mi ta "léčba" našeho psa, sakra, nepřipadá normální. Spíš dojení peněženky. Proto Váš prosím o Váš názor. Neostomozanem po důkladném vyčistění na jaře stříkáme kurník. Tak to bude jiný prostředek? A pak Tea Free Oil. Dobře. Nechám si napsat výsledky demodex, stafylokok atd. na papír, domu. Ať to mám černé na bílém, že jsou tyto nemoce vyloučeny. Díky za povzbuzení, že to není normální. K tomu 2. odkazu. Všichni psi co byli kdy u nás, byli s tetováním. Počínaje jezevčíkem, kterého obdivovali všichni myslivci až tak, že mi ho neodstřelili, když utekl i na tři noci (vzpomímám s úsměve). Utíkal na lišky, nebo hlídal jezevčí díru. Tetování měla i ta toulavá ovčačka, kterou jsme neodehnali. Někdo ji vyhodil, protože se strašně bála střílení. Jsme proti, rozšiřovat chovy, když jsou plné útulky. Standartní velikost a váhu jsme překročili u všech plemen, včetně boxera ze špičkového chovu, krajského hlavního poradce,. 65 cm a 43 kg. Úžasný, hluboký hrudník, a pas štíhlý a vysoký. Hlavní chod hovězí maso, pak sardinky (jak vyhazovaly děti i dospělí neotevřené svačinky do koše) s těstovinami, tvaroh... Na cvičáku mu říkali pan profesor. Chodil se mnou, Zkoušky ZVV1. Do chovu. Tolerance výšky. Nevyužili ani jednou, když jsme viděli, jak dopadli i někteří psi s papíry! Děkuji Vám, a budu chtít ty výsledky do rukou. Dobrou noc.

Od: cipera*
Datum: 16.09.14 22:17

Zaplatili jste si laboratoř, tak chtějte výpis výsledků. Od toho se potom můžete/me odrazit.

Neostomozanem samozřejmě můžete stříkat i kurníky, ale přečtěte si příbalový leták, k čemu je primárně tento prostředek určen. Na "čmelíky" funguje bezvadně, ale na ektoparazity jako takové také. Ve vašem případě bych opravdu nechala psa chvíli oddechnout. Dejte mu dva-tři týdny čas aby se mu dostala pokožka do jeho přirozeného (možná nezdravého) stavu a potom bych radila změnit veterináře a nechat psa znovu vyšetřit jinde. Výsledky a léčebné postupy si vezměte s sebou k jinému vetovi.

S tím Neostomozanem zatím raději počkejte .

A omlouvám se za příkřejší kritiku psa, ale stále dokola řeším potíže nepoučitelných majitelů "čistokrevných " psů bez PP, kteří nelogicky ušetřili nějakou tu vindru při pořízení štěněte, ale následně logicky dají tisíce za jeho léčení.

Pokud vám ale takhle neprosperoval každý pes (přerostl) , tak asi děláte asi někde chybu ve výživě.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: stir
Datum: 17.09.14 09:06

Dobrý den.

Přijdete k dětskému lékaři, kterého vidíte poprvé.. Řekne Vám, že tohle dítě mu vůbec není sympatické. Pojedete o 50 km. dále, aby jste měli jistotu, že ho nezmrzačí?

Přijdete k vetu, kterého znáte, jste skoro přátele. Máte mnohaletou zkušenost, i rodina, že umí. Zeptá se Vás, proč jste si pořídili zrovna tohle plemeno, které on fakt nemusí! Půjdete o kilometr vedle? Díky

Datum: 16.09.14 00:11
avatar

To co popisujete je spíš týráním zvířat. Uvědomte si, že pokud psa týráte tak ohromným množstvím chemie, je skoro zázrak, že ještě žije. Tablety, postřiky, intenzivní koupání, děláte si srandu? To není špinavé auto, to je živý tvor. Přečtěte si, jaké mají složení ty tablety, co obsahují ty postřiky. A hlavně jak často je bezpečné je používat. Nebo víte co? Ten Váš příspěvek si vytiskněte a dejte ho přečíst veterináři - pokud ho neklepne, asi Vás pořádně seřve.

Jen podle mého odhadu, aniž bych psa viděl - bude mít v háji z té chemie játra, ledviny a pravděpodobně celé zažívání. To se potom projevuje svěděním kůže - každý kožní problém má původ v játrech. Nemusí mít hned lupénku, klidně může mít i podobně úporný ekzém. Přes narušenou pokožku se mu potom do těla dostávají další chemikálie a stav se stále zhoršuje. Uvědomte si, že to jak pes vypadá "na povrchu" je přesným obrazem toho, jak vypadá "uvnitř". Jestli mu chcete pomoct, přestaňte ho v první žadě zabíjet chemií. Nechte ho, aby se mu zahojila poškozená kůže. Nedávejte mu v žádném případě mléko a mléčné výrobky. Krmte ho alespoň nějakou dobu pouze kvalitním červeným masem + by měl žrát takové věci, jako jsou třeba živí potkani. Na takové přirozené a pro něj zdravé stravě by se z toho dostal ihned. Granule jsou nanic - neobsahují maso, jen rozemletý živočišný odpad a jedovaté konzervanty a dochucovadla, pes má potom málo železa v krvi a hlavně z toho důvodu se mu poškozují játra. Pes je totíž masožravec - z rostlinné stravy (granulí) nezíská jeho krátký trávící trakt dostatek živin a potom defakto stále hladoví.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: stir
Datum: 16.09.14 21:33

Dobrý večer. Vím, že jste vážený rádce. Máte ode mne bod. Dotaz je napsán tak debilně, že odpověď musí být taková jaká je. A prosím, přečtěte si odpověď výše .Děkuji.

Od: xixi*
Datum: 16.09.14 20:01

Rádci předemnou už to napsali, není co dodat.

Já osobně bych vysadil všechny ty léky, injekce, koupele. Upravil bych stravu tak, abych se vyhnul případným alergiím (granule bez kuřecí složky, nesmí obsahovat ani kuřecí tuk, kuře je nejčastější alergen), granule s jedním druhem masa, pokud barfujete, tak začít jedním druhem masa bez příloh. Takto bych ho nechal regenerovat nejméně měsíc.

A pak by se vidělo co dál. Taky může být problém psychického rázu, z okousávání se mohl vzniknout zlozvyk.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: stir
Datum: 16.09.14 21:41

Dobrý večer. Děkuji i od Vás mokrým hadrem přes hlavu. I Vám třetí bod, a prosím, přečtěte výše. Děkuji a dobrou noc.

Datum: 17.09.14 08:32
avatar

Já se vrátím k titulku vašeho dotazu. Já jsem psoriatička nějakých skoro 40let a vím, jak psorka vypadá. Podle toho jak popisujete, psovi kůže nešupinatí, nemá zarudlá pole. On se jen drbe. Nechci tvrdit blud, ale psorku mají pouze lidé. Nedá se vyléčit, je to chyba v systému. *plac* Asi 3 týdny řešíme drbání, sice u jorka 9let, ale je to taky pes. Nevykoupaná, vykoupaná, odblešená, odčervená, bez zarudlé pokožky. A drbe se jako pes všude a stále. Už jsem si začala zoufat.. Nakonec, teda za pěkně dlouho *zed* mi došlo, že jsem dostala 2kg luxusních granulí, krůta, kuře, kachna, skoro žádné obilniny a ona se na ně vrhla jako šílená. A celé to její drbání začalo asi po čtyřech dnech od otevření sáčku. V sobotu mi to došlo a vrátili jsme se k ověřeným granulím. Dnes je středa a podrbe se jen spíše ze zvyku. ;) To vaše veliké psisko bude mít problém s alergenem ve žrádle. Něco, co mu nedělá dobře ve žrádle je. To je jisté. Budete to muset najít. Vet i vy jste spíše léčili kůži. Musíte najít podstatu a důsledky na kůži přestanou. Vím, dobrá rada nad zlato, ale jinak to nepůjde.

doplněno 17.09.14 11:11:

Tvrdí se, že psorku nemají jen čistokrevní Indiáni a Eskymáci. Co je na tom pravdy jsem se už nedozvěděla. Je docela možné, že Eskymáka ještě nikdo neviděl svlečeného, nahatého. :-D Tuto chorobu nesou geny a je dědičná nepravidelně. Jestli ten váš halama psorku má, tak to ho velice, velice lituji. Protože kromě kůže postihuje i klouby jako psoriatická artritida. Pohlaďte ho za mně.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: stir
Datum: 17.09.14 09:45

Dobrý den. Děkuji za laskavou odpověď k titulku.

Psovi se dělají jakoby lupy. Ať je sedře, nebo se k nim nedostane, udělají se mu krusty. Pod nima červená kůže..

U sousedů to mají "čistokrevné" děti, tak mě to jen tak napadlo. A jestli i pes už může mít tuhle reakci na "přešlechtěnost".

Zabránilo by se psoriaze v pokračování, kdyby bylo dítě třeba s někým z dalekého východu?

Trochu radosti mi udělalo aspoň to, že máte svoji jorinku v pořádku. Slunce v duši (jak říká pán Zakopčaník).

Od: stir
Datum: 18.09.14 17:34

Pozdrav z hnízda. Pejska mi to nevzalo, tak přííště.

Od: stir
Datum: 18.09.14 17:42

Pejsek

Datum: 18.09.14 18:57
avatar

No, co říkám. Halama. Parádní halama.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 18.09.14 20:03
avatar

Stir, máme psa z útulku, který si z ničeho nic začal kousat chlupy na noze, až měl holé místo a téměř mozol. Veterinář napsal mast, jemně zafáčoval a nasadil koženou botku, či kozačku a nasadi léky. Asi po měsíci, když pes neměl možnost místo kousat, tak přestal. Po měsíci léčby se místo hojilo a zarůstalo chlupy. Pak už jsem nemazala místo mastí, ani nefáčovala, léky dobral, ale u kozačky jsem odstřihla spodní část a jinak botu nechala. Nyní po několika měsících, jsme psa vykoupali, botu jsem sundala a pes ani neví, že se kousal. Veterinář mi vysvětlil, že to pes dělá jen tak z blbosti, nebo se nudí. Možná to není Váš případ, ale co kdyby? Pokud chcete napíši Vám pak název na léky a mast. - pt

Ohodnoceno: 1x
 
Od: stir
Datum: 18.09.14 21:50

Dobrý večer. Rodina měla poradu. Už se vážně začínáme přiklánět k názorům, že to může být zlozvyk,

který byl nevhodně léčeny. A z toho ty strupy. Teď jsme to vydrželi, díky vám všem s nervama a nikam nejeli. Více ho

zaměstnali a není to horší. Můžete mi prosím napsat název toho léku a masti? Teď k lékaři nepojedeme, musím se

i já z některých rad poradců trochu uklidnit, a na návštěvu obzvláště. Halamovi všechno milé od rádců řečeno,

a pohlazený. Šel raději ven.

Pak tedy Tea Free Oil už taky ne.

Díky, a dnes už asi jen dobrou noc.

Od: pt®
Datum: 18.09.14 22:08
avatar

Stir, víte náš pes si to místo na noze stále kousal, trhal chupy až měl místo krvavé, ke všemu na noze, takže když jsme šli venčit, do rány se mu prášilo, proto dostal mast a antibiotika, což u Vašeho psa nebude potřeba

Mast 15 gramů - Bactroban

Léky 375 mg - Amoksiklav

Nám řekl veterinář, že chodí do ordinace, ještě asi tři psy s tím samým "psychickým" problémem. Prý je to z nudy, pes potřebuje činnost.

Náš si kousal nohu, jiný se kouše na břiše a třetí si olizuje hubu, že má lišeje.

Je dobře, že jste psa zabavili, hodně s ním choďte ven, pořiďte mu hračky a nechejte ho od všech léků odpočinout, než mu zničíte jiný vnitřní orgán. Dejte tomu čas měsíc, raději dva a uvidíte.

"Jakoola", vám radí s žrádlem, nechejte mu jeden druh, jak Vám již radí "jakoola"

Ohodnoceno: 2x
 
Od: stir
Datum: 18.09.14 22:35

Zítra jdu pro ně. Srdečné díky. Dám vědět, jak prospívá. I když přiznám, s tím žrádlem, no. Tak aspoň bez drůbeže.

Taky ještě nespinkáte. Dobrou noc

Od: stir
Datum: 08.11.14 12:59

Dobrý den.

Děkuji Vám, a posílám vzdušnou kytičku s květy, které potěší jen Vás. Nevím, jak Vám mám vřeleji poděkovat.

Celý ten čas jsem nebyla na těchto stránkách. Teď už vidíme skoro měsíc, že pejskovi lék a mastička pomohly.

Žádné koupele, či cokoliv jiného.Je zdravý a veselý.

I Vám pevné zdraví a veselou mysl.

 

Datum: 18.09.14 20:45
avatar

Je zřejmé , že je pesan opečovávaný :) Chápu . Ale myslím si , že vás Váš veterinář vždycky moc rád vidí .( trocha ironie a podobná zkušenost).Vyžádala bych si u vašeho veta výsledky , které mu poslala laboratoř (laborka posílá výsledky se všema testovanýma hodnotama) a zkonzultovala s jiným veterinářem . Mezitím bych se vynechala veškeré koupele a léky a zaměřila se na jídlo . Žádná drůbež, žádná pšenice nebo kukuřice .Úplně nelepší by bylo krmit Barf-em a dát jeho organismu čas na regeneraci po té smršti chemikálií.A zřejmě se bude ještě nějaký čas okusovat - ze zvyku. Pesan je to krásný , tak držím palce.

doplněno 19.09.14 11:55:

Měla jsem spíš na mysli , aby drubež , kukuřici a pšenici neobsahovaly granule :) možná byste nám mohla napsat

ČÍM VLASTNĚ PSA KRMÍTE? Granulema nebo tak nějak co dům dá? Nejspíš by nám to pomohlo k nějakému logickému závěru . Ono spousta zdravotních komlikací vzniká nesprávnou nebo nevhodnou stravou . ( navedla mě k tomu vaše poznámka , že standartní velikost jste překročili u všech vašich psů)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: stir
Datum: 18.09.14 22:23

Dobrý večer. Lékař nám ty výsledky vždy četl z netu. Ale až se k němu odhodlám, budu chtít ať mi je vytiskne.

Píšete, že je možné stejné "rád vás vidím"? Co dodat.

Drůbež občas mívá, Třeba, když v útery napadl nějaký větší pták než je káně, mladou husu. Tak jsme ji trochu

povařili v kotli a měl ji i na včera. Kukuřici ještě neochutnal. Vařím k masu slevněné těstoviny, a dáváme staré pečivo.

Myslíte že nesmí lepek? Díky, a dobrou noc

Od: nicozjb*
Datum: 20.09.14 00:07

strava nevhodna , pokud alergie tak často na drubež psovy pečivo nic neda tak proč krmit zkuzte bud holistické krmivo nebo maso tet myslim maso a zeleninu barf je modni maso je maso a nevarit davat sirove urcite bych vypustila chemii ktera zatežuje organismus pokud by mnel lupenku jen by se to zhorsovalo tež ji mam nejde lecit jen potlacit priznaky stravou a kdyz beru delsi dobu leky tak se mi to zhoršuje ,mame i specialní koupaci sampony atd zkuste jineho veta konzultovat ,mam dehtový šmpon a le nevím co na to pes ,drzim palce

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stir
Datum: 23.09.14 13:55

Dobrý den, milé nicozjb. Děkuji Vám, za radu přímo ze života, ta je fakt drahá.

Těstoviny dávám na objem. Rýže má týdně též kolem dvou kilo. Kořenovou zeleninu,

brambory, brukvovitou ne. Maso ovařujeme, nebo aspoň spařujeme. Kvůli návyku, aby nezačal lovit doma,

kdyby, z vyšší moci, zůstal omezenou dobu hladový.

Akorát hovězí játru dostává syrovou. My si pak dáme brambory s cibulkou na špeku, a kyškou.

Nevím, čím by se daly nahradit těstoviny. Může přijít doba, kdy dostane jen vařený šrot. Ale teď, čím je nahradit?

Máma dávala naší Zorince hlavně brambory, pak trochu chleba, zbytek polévky. Byla z hor.

Je tu krásně. Co máme a co nám chybí. Budeme se usmívat. Díky.

Od: stir
Datum: 23.09.14 15:05

Dobrý den. Tak jsem se dostala k netu až dnes.

Co dům dá. Nyní základ nejméně půl kilo čisté svaloviny denně. Hovězí nebo vepřové, ne slepice a perličky, jiná drůbež

ano. Žádné tuky ze smažení, žádné sladkosti z obchodu. Ryby, těstoviny, rýže, zelenina,. tvaroh, ovoce, po otelení krávy

mlezivo. A tenhle pejsek je nedožraný, jak žádný jiný.

Od: pb®
Datum: 19.09.14 10:47

Přijde mi, že pes je léčen hlavně na vnější parazity. Ale ona to může být klidně plíseň nebo zánět kůže, ten vznikne třeba jen tím že je kůže pořád drážděná lízáním. Zmiňované léky na ani jedno nepomůžou. Na plíseň antimykotika, na zánět antibiotika. Pokud se pes líže a kouše, musí se mu v tom zabránit. Chce to mu dát límec, aby nemohl kůži dál dráždit a něco, co kůži zklidní a zmírní svědění. Malý zázrak je Prurivet, ten se dá koupit jen u veterináře. Je to kombinace antibiotika, kortikoidu a antiparazitika. Než cpát do psa Prednison, který je sice taky na zmírnění svědění, dala bych psovi límec a postižená místa natřela Prurivetem. Lokálně podávané kortikoidy mají totiž mnohem méně vedlejších účinků, než při perorálním podání. Taky se vyplatí pořídit doplněk na zlepšení stavu kůže, psovi může něco chybět ve stravě. Přípravky jako Dermafit, Dermanorm atd. jsou toho plné obchody. Přidává se do stravy, natírají se tím postižená místa. Mám s tím dobré zkušenosti, kocour si jeden čas vylízával břicho úplně do krve. Nejdřív dal vet límec a Prurivet, břicho se zahojilo, ale po čase zase začal s lízáním. Tak jsem koupila Dermafit, natřela na břicho, kocour si to olízal a po pár dnech se rozlízané bříško zahojilo a teď snad dva roky bet problému.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: stir
Datum: 23.09.14 14:33

Dobrý den. Všechny rady mají smysl. Rady jsem vypsala a vybral pan doktor ( ten, co chodí k dobytku) .

Určitě dám vědět, jak se co a čím, zlepšilo. Děkuji. Přeji teplý, barevný podzim. A zdravé kamarády.

Datum: 23.09.14 15:31
avatar

Zmiňujete se o játrech. Na ty bacha! http://cs.wikipedia.org/wiki/Vitam%C3%ADn_A Vitaminem A lze předávkovat. Kdysi mně, když jsem vařila, varoval veterinář. S játry opatrně!

doplněno 04.10.14 06:52:

Stir, toto je dnes první reakce, kterou otevírám a čtu. A hned tak bezva! Potěšilo mě to. Děkuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stir
Datum: 03.10.14 21:23

Dobrý večer, milá babkazov.

Hafanek zatím na tom není hůře, než jak jsem ve skoro zoufalství, prosila o radu.

Vypadá veseleji, koupele mu nechybí, do krve se už tak nekousá. Pokud se mu polepší na stálo, nebo

dokonce bude vyléčeny, napíšu, co jsme z rad rádců vybrali. Když ne, taky.

O té játře. To je důležité vědět. V tom Vašem odkazu je psáno i o šupinatění kůže z nedostatku Ačka.

No my jsme mu ji právě proto, asi 9 krát v měsíci., v celkovém množství 3.5 kg dávali, domácí.

Nebudu dávat, sníme sami. Skoro všechno ostatní přece dostává, nebo si bere. Děkuji a přeji Štěstí.

doplněno 08.11.14 18:31: Dobrý večer, milá babkazov. Je zdravý. Pomohlo, jak napsala pt.. že stále myslíme na vnější parazity. Díky

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.