Bernský se pořád drbe

Od: ® odpovědí: 4 změna:

Máme devítiletou fenku bernského.Začala se hrozně drbat. Už má i vyškrábané kolo na zádech. Nevíte co s tím? Blechy nemá. Děkuji za opovědi.

4 odpovědi na otázku

 

 


1x

To jste to nechali chudákovi dlouho. Jakmile je nějaké nestandartní chování, změny na kůži, běžte hned na veterinu. Pes neumí mluvit a páníček musí být natolik všímavý, aby hned dokázal zhodnotit, že je někde chyba. Problém někdy bývá, že změny nastávají postupně a při denním spolužití je tolik nevnímáte.

Nevíme, kde na zádech je olysalý, ale většinou se jedná o zánět análních žláz. Pes je citlivý a stále se musí drbat. Též může zapáchat. Na veterině žlázy vymačkají a dostane antibiotika, nebo i jiné prášky. I když si myslíte, že blechy nemá, může je mít, i přes antip. obojek, který přestal fungovat, nebo jiného parazita, nebo kožní nemoc. Pak se dělají stěry. Veterinář většinou již pohledem pozná, o co by se mohlo jednat a nasadí potřebnou léčbu a pejskovi se brzy uleví.

 


0x
Co.na to rikal veterinar?

 


0x
avatar megacruiser

Mohla by trpět nějakým typem ekzému, ten by ji mohl svědit a tak si to drbe. S dnešním otřesným žrádlem v podobě granulí plných konzervantů, barviv, dochucovadel a prakticky bez masa by to nebylo nic divného - pes je stavěn na získávání živin z masa, má krátký trávící trakt, rostlinnou stravu (granule) nedokáže strávit. Jestli trpí ekzémem, chybí mu železo z toho, že nežere klasické maso a taky asi má z té chemie v granulích nabouraná játra.

 


0x
avatar ria

Dobrý den, může to být alergie z jídla, nebo na cokoliv, běžte k vetovi, případně udělá odběry a hned budete vědět... :)..

náš pejsek měl alergii na aviváž, nebo prášek, ve kterém jsme mu prali deku, na které spal. Taky se drbal, po obojcích proti blechám, mastičkách apod,tak jsme na doporučení pár měsíců nic neměnili, nečistlili.. a pejsek je vpoho..

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]