Králík má na zádech holá místa

Od: odpovědí: 5 změna:

Ahoj, chtěla bych se zeptat na něco ohledně zakrslého králíka. Má na zádech holá místa, ne úplně bez chlupů, ale často si je i trhá, přijde mi "smutný", ale těžko říct, jestli se mi to jen nezdá. Je normální, že mu v tomto období padají chlupy?
Děkuji.

5 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar jokeer

Ahoj, na internetu jsem našel, že by se mohlo jednat o parazity nebo plíseň, také by králík mohl trpět nedostatkem živin jako je zinek a měď. Doporučuji s králíkem zajít k zvěrolékaři :)

 


0x

bud je kralik v strese alebo ma parazity

 


0x

Nejčastější příčinou je plíseň rodu Trichophyton (některé její druhy jsou přenosné na lidi).
Příznaky: některá místa na srsti vylysají v kruhovitém tvaru. Prevence:vyvarovat se vlhkosti, přílišné prašnosti, kontaktu s nakaženými králíky.
Léčba: antimykotika, vakcinace.

 


0x

ahoj poud to je samička může to být normální mohla by čekat mladé ale být i nemocná a pokud sameček je asi nemocný zajt k zvěrolékaři ten poradí více :)

 


0x

Dobrý den, ano v tomto období králíkům padají chlupy, přesrsťují se do zimního kožíšku. mám doma dva a momentálně vypadají strašně. Pomůžete mu tak, že si králíčka vezmete na klín a opatrně lehkým tahem mu padající chlupy oberete. Brzy bude mít nový krásný kožíšek, to samé se pak stane na jaře...

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]