Nemocny pejsek

Od: odpovědí: 6 změna:

Dobrý den,chtěla bych poradit,mame 8 leteho jokširka,moc ho mame radi,ale poslednich 6 měsicu nam breči,pišti od bolesti,mysleli jsme si že je to od pateře,dostaval leky a injekce a nyni jsme byli na RTG a nic mu nenašli,po injekci opět na par nu dobry a pak opět to stejne smutne srdcervouci kvileni. Nemužem nu někdy utřit ani tlapky jak od bolesto kviči a ktomu mne již 2x kousl,omouvam ho tim že trpi,ale mame doma male ditě a bojim se aby mu neubližil,prosim poradte co dal,krev a vše ma v pořadku. Veterinař řika,že někdy se přičina nenajde a pesek se jen trapi,myslite že je rozumne ho utratit-i když by to moc nas bolelo,ale jak se trapi a již od bolesti napada tak fakt zvažujem

6 odpovědí na otázku

 

 


1x

Hned k jinému vetovi, nejlépe na nějakou kliniku. Prohlédnou ho celého, udělají sono, rtg, odběry atd. Určitě má bolesti, podle toho co píšete, tak velké. Předpokládám, že injekce byli na bolest, ty neléčí, jen mírní bolest, pejsek si pak nedává takový pozor a může si i tu prvotní příčinu bolesti i zhoršovat. Zkoušeli jste, co přesně ho bolí? Opatrně prohmatat končetiny atd? Pokud mu nemůžete utřít tlapky, nemá tam někde vraženou osinu? Hlavně to prosím rešte, už půl roku se trápí. Pokud by nepomohl jiný vet, nenechal bych pejska trápit bolestí.

 


0x
avatar ben

Dobrý den, je to těžké být moudřejší, než veterinář, ale já bych zkusil změnit toho veterináře.

Píšete, že po nějaké injekci se stav zlepší - co je to za injekci a proti čemu? Pokud by nepomohl ani jiný veterinář, tak bych volil utracení pejska, který evidentně trpí - ale, je to těžké rozhodnutí.

A, že ta příčina někde je, je jasné. A nějaké pozorování, kde přesněji pejska bolí už asi proběhlo. Jak se to celé stalo, resp. náhle nebo postupně? Zdravím!

P.S. Jak to vypadá v tlamě (zoubky)?

doplněno 15.09.14 08:12:

jjarkajj - asi je jasné, že pejsek trpí bolestí, která není trvalá, ale je jen občas a urputná. Možná je to v hlavě - počátek nějaké nemoci, nějaký záchvat, nádorové onemocnění. Ale, to je spekulace.


Diky za odovědi,veterinaře mame skvěleho a RTG taky dělali poctivě-mysleli si že je to vše od pateře když ho nejdřiv bolela tlapka a pokulhaval-je mne ho moc lito,nyni občas běhá,občas se jen třepe a nějak to třepeni pozoruji na něm častějic.Jenže nejvic zajimave je,že u lekaře je uplně zdravej,prohmatava ho a nic vubec nezaplače

A nevšimli jste si třeba, že by měl horečky? Někde sem slyšela, že klíšťové nemoci se můžou projevovat různě i bolestmi na různých částech těla... ( je to jen hrubý nápad) Ale nikdy nevíte..

 


0x

Zkusila bych nějakou vetrinární kliniku, nevím jak vašeho pejska váš veterinář vyšetřil, jak má vybavenou ordinaci...

 


0x

Věk vašeho teriéra je doba, kdy se může začít projevovat stáří a to i různými nespecifickými, blíže těžko určitelnými projevy. Pokud veterinář a laboratorní výsledky neurčili jasnou diagnózu, zkuste homeopatii.

Najděte si na netu heslo Bachovy kapky (esence, květy atd.) a vyzkoušte je.

Nejsem zrovna zastáncem těchto metod, ale pokud byl pes vyšetřen veterinářem a prodělal vyšetření a rozbory krve, může být problém v psychosomatice atd. a rozhodně vyzkoušením Bachových květů nimůžete psovi uškodit.

A třeba je prostě jenom "morous". Také jsem měla psa, kterému se naprosto v určitém věku změnila psychika, byl hrozný bolestín a prudič, fyzické příčiny vet vyloučil, tak jsme s ním zacházeli prostě jako s nemocným, ačkoliv vlastně nebyl.

doplněno 16.09.14 12:23:

baron.cz/...

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]