Nevím jak použít bandáže na koně

Od: Datum: 11.09.14 20:38 odpovědí: 3 změna: 14.09.14 20:52

Chtěla bych si koupit bandáže na koně, ale nevím jestli je můžu používat jen tak na vyjíždky.Jestli je můžu používat na vyjíždky , tak bych chtěla vědět jaké,Děkuji za každou odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bohemica*
Datum: 11.09.14 22:23

Jak bandáže? A jak to máme vědět? Bandáže se používají buďto na zpevnění šlach nohou nebo na odvádění potu nebo na ochranu před možným zraněním atd. Nevím z jakého důvodu chcete používat bandáže, takže ani nevím co poradit. Chcete si koupit bandáže a používat je na koně? Alespoň tak nějak jsem pochopila otázku

Na vyjížďky v podstatě žádné bandáže u zdravého koně nejsou třeba, ale samozřejmě je používat můžete. Jaké? To záleží na tom, proč je vlatně chcete nebo potřebujete používat.

Některébandáže jsou jen na parádu (např. u drezurních koní) , ale to asi není váš případ a některé mají svůj smysl. Pokud neumíte specifikovat problém koníka, tak si ani nevyberete vhodné bandáže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.14 17:41

Já bych je chtěla používat na parádu.

Od: pb®
Datum: 14.09.14 20:52
To není rozumné rozhodnutí. Špatně nasazené bandáže mohou napáchat hodně neplechy. Na holeni nemá kůň žádné svaly, jen šlachy na kosti, to vše obalené kůží. Když se bandáže hodně utáhnou, dře se šlacha o kost. Když se v terénu dostane pod bandáž kamínek nebo větvička, je pěkně zaděláno na problém. Cokoliv, co chci na koně dát, musím vědět, proč to dělám a umět to použít. Takže si nech poradit od někoho, kdo bandáže umí na koně dát, na každou nohu se totiž motají jiným směrem.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.