Vhodný pes

Od: Datum: 08.09.14 17:42 odpovědí: 17 změna: 17.09.14 16:35

Dobrý den jaký pes je dobrý povahově a vhodný na chov? Může to být i jedez z těchto? : Čivava, Německý ovčák, Border kolie, Yorkšírský teriér. Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.09.14 17:49

Jestli chcete chovat na maso, raději ovčáka nebo tu kolii, budou mít daleko větší výtěžnost.

Přečtěte si po sobě tu otázku, a pokuste se lépe zformulovat, o co vám jde.

Ohodnoceno: 2x

Od: bhkl*
Datum: 08.09.14 17:59

pardon málo jsem se vajádřila myslela jsem chov jako chov štěňat

Datum: 08.09.14 18:09

Papírový a uchovněný.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 08.09.14 18:14

myslela jsem spíš plemeno ale i tak děkuji

Datum: 08.09.14 18:19

Tak snad máte představu, kolik máte místa, času, financí na stravu a veterinární záležitosti. Ta odpověď o papírech a uchovnění je naprosto správná. Podle té otázky je zřejmé, že vám ani tak nejde o rasu, jako o prodej štěňat, jinými slovy o množírnu.

doplněno 08.09.14 18:33:

Micinko, jak už bylo napsáno, průkaz původu je nutnou, nikoli však dostatečnou podmínkou pro založení chovu.

Datum: 08.09.14 18:20

Z uvedených plemen čivavu nebo yorkshira. Vlčáci jsou nepatrně větší a ve vrhu mají hodně štěňat. Obecně bych si ale chov psů důkladně rozmyslel. Chovných stanic je nadbytek a v poslední době je zde velký problém s tzv. množírnami, kde jsou psi chováni v otřesných podmínkách; leč láce je mocná čarodějka, občané na množírny slyší a tito šmejdi tak poškozují "chovatelský trh" ještě více. *zed*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.09.14 18:24

Podle dotazu je úplně jasné, kterou rasu. Žádnou. Zkuste rybičky.

Datum: 09.09.14 19:55

...raděj ani ty rybičky.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.09.14 18:23

děkuji za odpovědi

Datum: 08.09.14 18:26

Na chov bych brala psa samozřejmě s průkazem původu. A jako milého a povahové příjemného psa bych doporučila Labradorského retrívra. Lepšího psa jsem nikdy neviděla :) Ale pozor! Musí mít PP jako kterýkoli pes.

Micka

Ohodnoceno: 1x

Od: mon
Datum: 08.09.14 20:02

Jákýkoli, který je uchovněný a zdravý. Ale podle tvého dotazu soudím, že toho moc o psech ještě nevíš..

Datum: 08.09.14 20:36

Čivava, Německý ovčák, Border kolie, Yorkšírský teriér

To jsou tak naprosto rozdílné typy psů ! To vypadá že chcete nenáročného psa , který má hodně a dobře prodejných štěnať. Prosím nerozšiřijte řady množitelů ! Pokud byste chtěla být dobrou chovatelkou s dobrou chovnou stanicí , tak se takhle blbě nemůžet ptát.Uvědomte si , že pokud fena a štěnata mají dostat kvalitní péči ( výživovou , lékařskou ale i výchovnou) nemúže a ani nebude fenka žádné zlaté prasátko ! Na štěňatech vydělávají jen ti , kteří ničí fenu dvěma vrhy do roka , nedopřejí kvalitní stravu a žádného psa ani veterinář neviděl, a o kvalitě života feny ani nemluvím.

Ohodnoceno: 5x

Od: patriciep9
Datum: 10.09.14 16:44

Malý německý pinč je povahově hodnej a chání takže řeknu toto : měli sem fenku a táta otvíral branku fenka byla doma u mně a začala štěkat a fnučet tě vycítí ale na chov nevim zkus yojkšíra :) nebo jezevčíky to nevim

Datum: 10.09.14 22:32

Ve vašem tápání vám poradím snadno: Zabývat se chovem psů jakéhokoliv plemene psa obnáší vyřízení mnoha administrativních záležitostí, Znalosti chovatelského řádu, alespoň základní vhled do problematiky a ještě více zkušeností

a praktických i teoretických znalostí, nehledě na vhodné podmínky k chovu.

Začněte se vzdělávat v oboru kynologie a potom tady přestanete klást nesmyslné otázky.

A nemáte zač!

Od: ruze®
Datum: 10.09.14 23:53

No,jen doufám,že nebydlíte v bytě,to by vás sousedi brzy vynesli v zubech! :--))

Od: mon
Datum: 17.09.14 16:35

ruze -Proč? Já v zimě odchovala 4 štěňata Parson Russell teriéra a sousedi si nestěžovali..

Od: anony
Datum: 15.09.14 19:15

Máme německého ovčáka a jsme s ním velmi spokojeni.. jinak povahu máte u každého psa jinou (i když je to stejná rasa)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.