Nevím co je mému morčeti

Od: Datum: 04.09.14 18:08 odpovědí: 10 změna: 04.09.14 22:48

Dobrý den chtěla bych se poradit než půjdu v sobotu k veterináři, jelikož jsem nedočkavá a chtěla bych slyšet vaše názory a zkušenosti. Moje morče Bubla je asi 4 den nemocný. Špatně se mu dýchá připadá mi jako kdyby měl škytavku, bříško má podle mého pod tlakem a nosánek má občas mokrý od rýmy. Už tak moc nepije, vždy měl velmi rád jídlo ale ted ho k tomu musím občas nutit abych aspon věděla že něco sní. Hovínka má občas měkká více než obvykle. Nic neobvykleho nedostal poslední4 dny žere jen seno, trávu, větve. vitamínové granule, jablka, bazalku,medunku. Bubla často spinkal ted pořád jenkouká aklepe se nebo spíš vypadá že máš kytavku. Děkuju za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 04.09.14 18:13

Dobrý den, nevím, co Bublu trápí, ale možná Vy. Proč čekáte na sobotu? Co když se Bubla soboty nedožije? Je mu čtyři dny evidentně zle, zítra je pátek a v sobotu je snad ještě ke všemu veterina za příplatek. Jděte už zítra! Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.09.14 19:42
Dodavate morceti vitamin C? Morcata si ho neumi vytvorit a je nezbytne jim ho dodavat nejen v ovoci, ale treba i rozpusteny ve vode. Protoze me prijde jako mozne nasledky avitaminozy.

Datum: 04.09.14 20:18

Pokud dáváte morčeti dobrou stravu jako jsou jablka a mrkev a hlavně čerstovou trávu, jako například pampeliškové listy, tak morče nikdy nepotřebuje žádne rozpustné C, což je stejně samá chemie. Tím ho zabijete dřív než kdyby žádné céčko neměl (je to totiž samá chemie)

Datum: 04.09.14 20:12

Ahoj, už jsme měli dvě morčata a přesně takové příznaky měl a pak asi do týdne zemřelo (na stáří). Nechci tě strašit ani jsi totiž neuvedla kolik je tvém u morčeti let, ale pokud je mu víc jak 4, tak už mu asi ani veterinář nepmůže, je už staré.

Datum: 04.09.14 20:41
Morce se doziva 6 - 8 (klidne i 10) let, ve 4 rozhodne stare neni.
doplněno 04.09.14 21:09: Ach jo, rukama mi morcat proslo minimalne 200 ;) chovnych i nechovnych.
doplněno 04.09.14 21:25: @vickey Samozrejme nejen proslo. Ale o mne tahle otazka neni. Odpoved jsem poskytla dle nejlepsiho vedomi, svedomi i dlouholete praxe. Je li Vas nazor ci zkusenosti jine, mate na ne plne pravo.

Datum: 04.09.14 20:47

:D tak to jste asi ještě žádné morče neměl. Jen proto, že je to napsáno na wikipedii neznamená, že je to pravda, pro příště.

Datum: 04.09.14 21:10

Jenom prošlo že?

doplněno 04.09.14 22:28:

Já se s váma nehádam ani nechci. A beru každý má svůj názor.

Od: welcaa*
Datum: 04.09.14 21:57

Volala jsem svému veterináři který mi řekl že to má nejspíše z potravy a doporučil mi lék jmenem TYMPANOL dává se lžička denně. Můj veterinář je mimo prahu proto jsem hned letěla do nejblížší veteriny jelikož v lékárnách ho nemají. Po hodince se Bubla zlepšil jdou vidět viditelné výsledky. Také jsem našla supér stránku kde jsou popsány nemoce a Bublík měl lynatost. Která me hodně viděsila ale jsem ráda že se má Bublík lépe. Všeje ok. =) Pro info

Plynatost (tympatie)

Jedná se o velmi závažný problém. V žaludku a ve střevech dochází k vytvoření nadměrného množství plynů zejména po zkrmení většího množství mokré či zapařené trávy, jetele, vojtěšky, určité druhy zelí, kedluben...
Morče má zvětšené a bolestivé břicho, zrychleně dýchá, žaludek a střeva jsou velmi napjatá. Pro morče je to velmi bolestivé. Někdy končí i smrtí. Záchrana morčíka záleží na včasné návštěvě vetrináře.
V tomto případě je nutné navštívit veterináře!
Poté je nutné dodržet dietu pouze seno, voda, zrní. Během léčby žádné zelené krmení. Po ukončení léčby můžeme opět pomalu navykat na předešlou stravu.

Datum: 04.09.14 22:27

Kdyby se něco změnilo, tak dej vědět, jinak ať se morčeti daří. A ještě se zeptam kolik, že mu je?

Od: welcaa*
Datum: 04.09.14 22:48

No zas začal intenzivěji dýchat ale není to tak hrozné jako na začátku. 13.8. mu bylo 1 rok.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.