Alergie vs bezsrsté morče

Od: Datum: 30.08.14 09:29 odpovědí: 6 změna: 30.08.14 11:06

Dobrý den,

chtěla bych si pořídit znovu po deseti letech morče, osmáka degu, činčilu nebo králíka. Ale měla jsem před deseti a 15 lety alergii, když jsme měli morče a naposledy před 10 lety jsem ho musela dát po půl roce pryč. Projevovala se tak, že jsem měla po chování s morčetem červenou vyrážku svědivou. Mám alergii na roztoče a prach. Tedy před 3 lety mi ji zjistili. Chtěla bych se zeptat někoho, kdo má vlastní zkušenost nebo o tom něco ví, jestli je možné, když bych si pořídila morče bezsrsté "skinny", jestli by ta alergie nebyla. Navíc to moje astma způsobovala refluxní choroba jícnu. Ale tu už nemám. Jsem 2 roky po operaci a astma už nemám. Chtěla jsem jít znovu na testy alergie, ale je to strašně drahé. Jen jeden test na morčečí srst stojí 620 Kč. A pak je ještě test na morčečí trus a ten stojí také tolik. Navíc nevím, jestli jsem tu alergii neměla ještě z něčeho jiného u morčete, na co se testy nedělají, protože před 6 lety mi nezjistili alergii na morče.

Děkuju za Vaše názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 30.08.14 09:33
avatar

Dobrý den, např. alergie na psa není většinou na jeho srst, ale na jeho sliny. Pokud sliní i morče, tak by to mohl být stejný problém a bylo by jedno, jestli je ochlupené nebo holé. Zdravím!

doplněno 30.08.14 09:57:

nikc - ta kamarádka by Vám nemohla to morčátko půjčit třeba na víkend? Přeci ví, že se umíte o morče postarat, tak by to šlo.

doplněno 30.08.14 10:01:

http://hobby.idnes.cz/nahate-…126_134549_hobby-mazlicci_mce

doplněno 30.08.14 10:38:

No, ono je to pro alergika těžké pořídit si zvířátko. Snad jedině akvárium, ale ty rybky nejsou mazlivé, je to jen pro oko a nelze se jich dotýkat. A to je u jiných zvířátek pro člověka to dost podstatné. Možná si to lidé ani neuvědomují, ale když si chtějí pořídit zvířátko, tak jim chybí ty doteky. Ale, to myslím obecně a ne na Vás.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: nikc®
Datum: 30.08.14 09:47

Zdravím. Na psa alergii asi nemám, ale psa si nemůžu dovolit. Ale ten osmák degu má jinou srst než morče, třeba by mi nevadil. To je otázka. Na něj se testy asi nedělají. A po půl roce dávat zvířátko pryč se mi moc nechce. Kdo by ho chtěl? Někdo má alergii už po půl hodině s morčetem. Já až po delší době, tak to ani vyzkoušet u kamarádky nemůžu. Ta má morče skinny.

Od: nikc®
Datum: 30.08.14 10:03

Je to spíš kolegyně z práce než kamarádka. Ona nebydlí ve měste jako já. Bydlí docela daleko. Ale zeptat bych se jí mohla. Ale to morče je její a je zvyklé na ní.

Od: nikc®
Datum: 30.08.14 10:14

Díky za odkaz. Abych pravdu řekla, to morče skinny se mi nelíbí. Líbí se mi jen se srstí morčata a zvířata obecně. Ale je stejně inteligentní jako se srstí morče. Dokonce jsem někde četla, že víc inteligentní. Morčata mají různou povahu. Pamatuju na jedno morče a bylo to typické domácí morče a to bylo inteligentní, vnímalo každé slovo, který jsme mu řekli a poslouchalo rádo zprávy v televizi. V půl osmé večer pískal, že chce jít na zprávy, když zrovna máma nemohla. Byl to strašný mazel a nevydržel být sám. Přitom měl samičku, sestru. Ale ta moc komunikativní nebyla.

doplněno 30.08.14 19:41:

Byla jsem u té kamarádky a to skinny morče je stejně roztomilé jako se srstí.

Datum: 30.08.14 11:01
avatar

Lidé dost často nejsou alergičtí přímo na zvíře, ale na věci okolo - mohl být problém třeba se senem, ve kterém hlodavci bydlí, se slinami a dalšími výměšky, to už tu zaznělo; doma jsme se třeba s alergikem usnesli na rybičkách a pak se zjistilo, že vadí krmení. Zvíře zkrátka není nikdy "čisté". Coby obstojné řešení bych viděla pořídit si zvíře, kterému nevadí změna majitele - takže nejspíš nějakého z hloupějších hlodavců - aby snadno zvládl případné odloučení. A prostě to zkusit

(A nebo, jak jste na tom s peřím? Papoušci umí být velmi chytří. Ale mazlíci to holt nejsou.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 30.08.14 11:06

Na peří mám taky alergii:

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.