Narazy/Zvuky v noci na pude a do sten domu

Od: Datum: 29.08.14 04:14 odpovědí: 11 změna: 02.09.14 00:18

Hezky den,
Bydlime na vesnici ve vetsim novem dome. Uz jsme si zvykli na narazy ptaku do skel (mame velka okna - a budu muset rovnez resit).
Ale primarne v noci jsou slyset pomerne intenzivni jakoby narazy do strechya nekdy i do omitky stavby. Strecha je z palenych tasek. Izolace je nad stropem ve druhem patre, pak puda a tasky. Tasky jsou jen naskladane mezi tramy. A prave tam slyslim nejintezivneji zvuk, kdyz jsem v loznici, ktera nema tasky a je jakoby sice pod strechou, ale strechu ma rovnou na kterou navazuje skoseni taskove strechy. Okolo loznice prave neslysim nic, prave pouze z mist pudy a nekdy mi prijde i ze steny domu.
Klidne kazdych 5minut silny jasny rozhlehajici se zvuk po dome. Treba ted byl asi naraz velky a hned po nem mensi. Jakoby narazil ptak jednou silne a pak dopadl a mene. Ovsem v noci? Mame vykyrova okna a tam jsem nezaznamenal nic. Nadruhou stranu na pude jsem nasel mrtveho maleho ptaka. Pokud by nejake zvire vylezlo na pomerne vyssi dum, tak se necha na koncich strech okolo tasek dostat na pudu...neni tam prave ono zatepleni. Bydlime skoro u lesa, kde je zvere vazne hodne. Je zvlastni, ze zvuk je vzdy jednou a pak klid a v ramci par minut opet. Nekdy je zvuk opravdu silny, dunivy, jasny, uderny, nekdy mene. Slysim to samotejme ted v noci od 0h minimalne do ted 4 rano, ale nekdy i ve dne a to same.
Absolutne nemam tuseni co to je. Kuna nebo netopyr snad nenarazi do velkych predmetu, a dalsi moznosti nevim a hlavne v noci mi to nehraje. Co zije v noci, narazi a nebo nekde natajnaka zije na velke pude, kam se lze dostat, ale vylest minimalne 6metru po rovne stene...?
Sumarizacne, jasne, jak kdy ruzne silne narazy do primarne strechy ci vrchni casti domu fasady v noci, ale i ve dne.
Nevite nekdo prosim? Cetl jsem vlakno rovnez tady a byla to kuna, ale tam pisatel psal o krocich a dupani. Toto jsou jasne razy/narazy a ve velkem. Nekdy silne, nekdy mene, ale vzdy jen jendnou tak za 5min.
Docela bych rad vedel co to je )!
Moc dekuji!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.08.14 04:22

Kuna... ta dělá nuskutečný bordel...jako by někdo házel cihly na betonový strop :)

Ohodnoceno: 4x

Datum: 29.08.14 05:26

Kuna leze i po zdi, pokud není skleněná. Jinak

#kuna

Ohodnoceno: 2x

Od: goyer*
Datum: 29.08.14 08:33

Takze je to 100% ta potvora?

Od: ria®
Datum: 29.08.14 08:54

Může to být zvíře, ale klidně i "pracující materiál" špatně uležené dřevo dokáže dělat pěkný rány.. Mám trám v obýváku a ten než pořádně vyschnul 3x pukl - taky rány jak z děla. :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.08.14 10:08

kuna smrdí a bylo by tam i nasra.. Jinak já se zbavil kuny v kůlně tak že jsem tam časovačem pouštěl rádio a rozvěcel světlo

doplněno 29.08.14 14:49:

Ještě můžete zkusit nějaké záznamové zařízení-fotopast,kamera

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.08.14 11:53

Ja to vazne nechapu... dnes to tam cele prolezu, bohuzel mame 470metru obytene plochy a tim je i umerna puda.

Ta rana je asi jako kdyz leti ptak v plne rychlosti a narazi do palene tasky. Ovsem tento zvuk je dunivy, nekdy se opakuje vetsi a pak mensi rana hned za sebou. Je to na nekolika mistech, urcite ne z jednoho. Posloucham rany i ve dne, ale ve stejen domu, ale opet na stejne strane (tam je dilema, zda to neni od strechy kde by kuna mohla mlatit a neslo se to domem).

Mam z toho takovej divnej pocit, kdyz 100% nevim cim to je. Puvodni majitel (dum stoji 8 let) a je perfektne udelany nic nikdy takoveho nepozoroval. My jsem tam 2 mesice.

Jsou to menici se rany dle intenzity, ale nekdy tak velke, ze se to rozhleha po cele dome. Jako bych pesti uderil do tramu.

Pokud kuna leze po zdi, tak ma krasny pristup z boku strechy, kde je v podstane skvira podel celych tasek. Puda neni zaizolovana. Izolace je az po puvodou a tam jsem to nikdy neslysel, je to jednoznacne nahore a nekdy nesouce na boku domu, ale opet ve "stejne" casti domu.

Co jsem zatim zjistil. Jsou to rany na vice mistech. Jsou to pomerne silne rana a nekdy mensi. Vzdy je rana a pak klid a treba 5min a opet rana. Mensi, vetsi, stredny, hodne velka. Je to hlavne v noci (a nebo mi prijde, ze je klid), protoze i ve dne to je slyset a je to mazec.

Dnes to prolezu. Klidne tam napicham 3hacky s nejakou navnadou. Barak stoji 8 let, ten je "vypraskany". Vitr nebyl. Velke teplotni zmeny rovnez ne. Stejna mista v dome. Menici se inzita a stale dokola nekolik hodin.

Tohle musi byt kuna podle toho co tu lidi pisi... co myslite?

Datum: 29.08.14 13:39

Problém máte zřejmě vyřešen, jen mě mrzí, že primárně řešíte to, že Vám něco bouchá to střechy, ale že se ptáci už nějaku dobu zabíjejí o Vaše okna, na to jste si "zvykli". Našich malých ptáků stále ubývá v důsledku nemocí a nehod, co jsou způsobeny lidskou činností (dráty, protihlukové stěny, velká okna apod.) Zkuste to řešit rychle.

doplněno 29.08.14 14:00:

Goyer, aha, já myslela, že tak spoň půl roku... vím, že ty samolepky jsou otravné, ale asi by mi vadilo denně sbírat kolem domu malé ptačí mrtvolky...

A kuna je prý pěkná svině, držím palce, ať se jí brzo zbavíte.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.08.14 13:52

Martino, v dome bydlime mesic... dum byl vazne velmi drahy a prvni co resit opravdu nejsou samolepky na 67 oken co mame v dome. Ani ja to nechci, ale radeji dum zabezpecim pred lidma a pak az zviratama (i kdyz bych rad oboje).

Jinak problem je kuna, ne ptaci. Co jsem si od rana nastudoval je to pekna potvora a x firem, co je odrazuje tvrdi totez.

Datum: 02.09.14 00:18

Nemáte náhodou někde polykarbonát? Zimní zahradu nebo kousek střechy z něj?

67 oken? Páni!

Datum: 29.08.14 14:57

Ptaci zas tak horci nejsou... pokud Vy mate denne, my za mesic a neco pouze dva ptaci. Xkrat jsem videl ptaka narazit do skla. Oklepe se a leti dal. Nadruhou stranu jsem sehnali dve kocky. Mame totiz asi 50 vrapcaku na pozemku a nepral bych Vam videl terasu po tydnu.

Datum: 02.09.14 00:16

Ti vrabčáci, ale musí mít nějaký důvod proč k vám létají. Něčím si je tam lákáte.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.