Oranžovočervená housenka

Od: Datum: 25.08.14 20:08 odpovědí: 5 změna: 26.08.14 08:55

Dobry den,nasel jsem v piskovisti docela velikou(asi8cm) oranzovocervenou housenku s cernymi fleky na hlave.Byla zavrtana ve dreve a kolem sebe mela udelany ukryt z pilin.Zajimalo by mne co je to zac,protoze jsem tak velikou housenku jeste nevidel.Foto prikladam.Dekuji Jiri Bezvoda

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 25.08.14 20:13

Dobrý den, už tady několikrát byla, je to hosenka Drvopleňe obecného :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.08.14 20:54

Pěkná sviňa je to. Likvidovat, ničit, hubit!

Datum: 25.08.14 21:07

sníst?

Datum: 26.08.14 00:25

Proč? Jenom si v klidu někde žere vrbové dřevo čímž zaručuje přirozený koloběh vrb - ty jsou dělané na to, aby spadly do vody a následně tam z nich vyrostly nové. Stačí ji chytit a odnést někam dál. Vyklube se z ní krásný noční motýl.

Datum: 26.08.14 08:55

Megacruiser - bohužel jí kromě vrby chutnají i jabloně a meruňky a už mi jich pár tahle potvora zlikvidovala. Ve chvíli, kdy najdu díru v kmeni a vyházené piliny, už se stromek bohužel nedá zachránit. Takže já ji tedy moc ráda nemám.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.