Anální žlázky

Od: Datum: 25.08.14 11:27 odpovědí: 8 změna: 25.08.14 18:44

Dobrý den,

Můj 2letý pejsek má ucpané žlázky. Poznala jsem to podle sáňkování. Šla jsem k vet. kde mu je samozřejmě uvolnila s dodatkem, že jim tam teď budu smrdět celý den. ;) Proto je mi trapné, tam jít znovu. Zkoušela jsem to doma ale mám z toho strach nevím jak velkou silou zmáčknout - nešlo mi to. Proto prosím o radu zda-li na to nemáte někdo nějaký figl? Ráda bych se to naučila zvládat sama, když na veterině budu smrdět ;) Děkuji.

Samozřejmě sem si to zkoušela vygooglovat ale teorie je lehčí než praxe :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.08.14 11:42

Myslím si, že lepší vyslechnout blbé poznámky od veterináře než ublížit doma psovi neodborným zákrokem. Veterináře odešlete do patřičných mezí, za výkon platíte a základy slušnosti by měl zvládat nebo běžte k jinému veterináři.

Ohodnoceno: 4x

Od: kate*
Datum: 25.08.14 11:43

Super, díky za radu ;)

Datum: 25.08.14 11:49

Není to tak složité, chce to jen trochu zručnosti . Brzy získáte potřebnou praxi. Přiložila jsem nějaká názorná videa, podle kterých i naprostý laik si osvojí potřebný postup.

A veterinář si má takové nevhodné poznámky nechat pro sebe, Vy jste klient, jeho služby si platíte a tento "zákrok" patří

k běžným úkonům ve veterinární ošetřovně.

Ohodnoceno: 1x

Od: ben®
Datum: 25.08.14 11:52

Dobrý den, máte divného veterináře - toto by si vůbec neměl dovolit. Určitě už k němu nechoďte ani s žížalou. Tento zákrok je pro dobrého veterináře otázka minuty a bez keců.

Dokonce, jsem byl veterinářem i varován, abych se o to doma nepokoušel a zašel k němu.

Určitě změňte veterináře a toho původního "doporučte". Zdravím!

doplněno 25.08.14 12:29:

kate - sestra by si měla dovolit méně, než doktorka, ale občas je to naopak. Tento poznatek má jistě více lidí i u "lidského" doktora - zřejmě mají některé sestry velký pocit důležitosti a je dobré je vrátit zpět na zem a srovnat. Stěžovat si na možný zápach na veterině je hodně drzé.

Od: kate*
Datum: 25.08.14 12:05

Oni tam nejsou špatní, naopak nikdy sem s něma neměla problém. P. doktorka je zlatá, to sestra se takhle chová. P doktorka měla dovolenou, takže tam byla sestra.

Datum: 25.08.14 12:25

Tak takovému vetovi příště, řekněte, že pokud s tím má problém, tak měl jít pracovat do parfumerie. A klidně tam s tím jděte zase - já bych to doma také nedělala - pejskovi to není příjemné a radši si za to připlatím, než ho neodborně "mordovat"

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.08.14 18:44

Se divím ,veterinářka vzala papírek a mačkala.Je to nějaká fiflena a nebo to myslela zesrandy.Ono to fakt smrdí.-Pejska si dej do vany zvedni mu ocas nahmatej bulky a mačkej až to vystříkne a nebo vyteče.Pokud ho to bude bolet tak pes zakvikne pak povol a začni znovu. :)

Datum: 25.08.14 18:43

Když toto bylo u mé psiny potřeba poprvé, koukala jsem vetovi na ruce. Vzal si na to buničitou vatu a vymáčknul. Dobře, že jsme byly, protože obsah už začal vytvářet krystaly. Nešla jsem dříve, protože nesáňkovala, jen se snažila kousat na konec zad, kořen ocasu a já stále hledala blechu.*sok* Podruhé a potřetí jsem ji postavila do vany, mírně nadzvedla celou záď za ocas, zatlačila a vymáčkla. Poprve jsem byla strachy bez sebe, ale pohoda. Pak už jsem se nebála. Vanu jsem osprchovala, Dorku vykoupala a pohoda. Udělejte to co nejdříve, aby se žlázky nezanítily. Vet ať si pindy nechá od cesty, platíte si ho. Nedělá vám milost.

doplněno 25.08.14 18:47:

Dovnitř, do konečníku jsem nesahala. Dvěma úprsty, jako pan doktor jsem mírně zatlačila a stiskla. Pes se nebránila a ani nevypadala ztrápeně.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.