Morčeti padá hodně srst a má strupy

Od: Datum: 24.08.14 00:02 odpovědí: 5 změna: 25.08.14 11:56

Zdravím, dostala jsem už hodně staré morče na dožití a docela hodně pelichá a padají mu i jakoby lupy, tak jsem pak zjistila, že má tu kůži celou takovou... Nevím jak to popsat, strup to není ale je hodně špatná. Ale srsti má furt hafo. Bude to asi nějakej parazit ale nevím jestli s tím hned běžet k veterináři nebo nejdřív zkusit koupit nějaký přípravek?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.08.14 08:33
avatar

Běžela bych k vetovi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.14 09:29
avatar

Souhlasím,šla bych k vetovi.Může to být nedostatek vitamínů v horším případě svrab,nebo plíseň,obojí se dá léčit,jen to chce trochu péče o toho tvorečka.Možná dostane injekci,možná postřik...Rozodně bych nijak neexperimentovala,když nevíte co to je a v zooshopu vám určo nestanoví diagnózu.

Dejte mu šanci být ještě v pohodě *tanec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 24.08.14 13:53

K vetovi a ten vám na to dá odpovídající přípravek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.14 00:38
avatar

Nevím jak u morčat, ale u lidí jsou kožní problémy vždy příznakem problémů s játry, někdy ledvinami. Má morče dost kvalitní zelené trávy? Pokud ne a musí žrát jen nějaké granule, je to jasné. Mohlo by mu pomoci něco na posílení jater. Pokud je to parazitálního původu, pomůže jedině veterinář.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.14 11:56
avatar

Dobrý den ,

podobný problém jsem kdysi s jedním morčetem také už měl ... tehdy se jednalo o kožní plíseň. Při rozsáhlém onemocnění je lepší zajít k veterináři . Trvejte však na tom ,aby zbytečně veterinář nezatěžoval Vaše morče antibiotiky (jak je často ve zvyku) a spíše Vám dal nějaký léčebný šampón . Je-li onemocnění menšího rozsahu je možné použít i tzv. dehtové mýdlo s ichtamolem které seženete v lékárně za cca 50 - 60 Kč . To potlačuje plísně na pokožce a i případný zánět. Morče se položí do mírně teplé vody ,dehtovým mýdlem se namydlí celá srsrt (vynechat oblast kolem očí.a nosu) , nechá se chvíli působit ( 5 max 8 minut ) poté opláchnout. Protože je srst po aplikaci mýdla tužší je dobré ještě opakovat umytí srsti jemným dětským šampónem . Vždy je potřeba celou srst důkladně opláchnout pod proudem mírně teplé vody. Po vykoupání morče rychle zabalit do suchého ručníku , osušit jej a následně odebrat vlhký ručník a vyměnit za suchý. Morče ponechejte (např pod ručníkem) v teple a mimo průvan do zaschnutí srsti. Morče se bude chvíli klepat , snažte se aby opravdu bylo v místnosti dostatečné teplo aby morče nenastydlo.

Osobně takto koupu morčata cca 3x až 4x do roka kromě zimního období.

Pokud veterinář podá injekčně Vašemu morčeti antibiotika , pamatujte že to výrazně omezí střevní činnost a je potřeba pak podávat jen opravdu lehce stravitelnou stravu tj. seno ,nastrouhanou mrkev , přiměřené množtví čestvé trávy a vločky .

Přeji brzké uzdravení :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.