Mládě korely nechce pít ani jíst

Od: Datum: 23.08.14 08:40 odpovědí: 7 změna: 25.08.14 19:32

Dobrý den,

včera večer jsem si přivezl domů mládě korely. Do té doby bylo v chovné budce se sourozenci a krmili ho rodiče. Majitel nemá zkušenosti s dokrmováním a ochočováním. Je už téměř celé opeřené, akorát na hlavičce má ještě lysinu. Stáří odhaduji na 2-3 měsíce.

Včera se mě hrozně bálo. Jakmile mě vidělo, tak začalo odfukovat nosem a bylo pořád namačkané v koutě. Zatím ho mám v krabici bez víka, kterou mám umístěnou ve spodku klece, vršek mám zatím bokem. Na spodu má pár hoblin.

Dnes ráno jsem ho chtěl nakrmit zakoupenou vaječnou směsí, ale zatím se mi to nedaří. Zkoušel jsem to nejdříve z prstu a pak stříkačkou, když už se mi podařilo mu dát trošku do zobáku, tak to vyplivnul. Buď mu to nechutná nebo spíš nechce jíst, protože se bojí. Nevíte, co s tím? Jak dlouho ho mám nechat v klidu, aby si zvyknul na nové prostředí a na mě? Jak dlouho může nejíst a nepít? Nechci, aby mi uhynul... :(

Dal jsem mu zatím do krabice napáječku s trochou vody a druhou s trochou malých zrníček. Příjde mi, že už je malinko klidnější, už se mě tak neleká, když se pohnu. Teď mě pozoruje z krabice a protahuje si křídla, chvílemi je jak sádrovej, vůbec se nehýbá a jen kouká.

Prosím o radu, děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.08.14 09:47

MUSÍŠ ho nakmit. Stříkačku mu musíš dát do zobáku a hadičku z ní zavést až do volátka. Pak to nevyplivne (Ty děláš tu chybu, že mu potravu dáš jen do zobáku). Nesmíš mu toho dát moc, mohl by uhynout. Raději teď krm v menších dávkách po cca 3 hodinách.

Jestli bylo mládě doteď krmeno pouze rodiči, tak nezačne samo od sebe jíst. Dokrmovat budeš muset.

Když se Ti nebude dařit, tak mi nech ve vnitřní poště telefon. Pokusím se Ti poradit, co a jak. Momentálně mám doma pět takových mrňavých mníšků na dokrmení. Jejich rodiče už kolikátý vrh krmí jen do doby, dokud jsou mladé v hnízdě. Jakmile se pokusí vyletět, tak je vždy přestali krmit. Takže tu mám ptačí jesle *smich*.

Zvyknout na Tebe...To trvá dlouho. Musíš ho mít stále u sebe. Opatrně ho hladit, mluvit na něj. Najdi mu nějakou hračku. Milují všechno, co se leskne, Klíče, pár navlečených korálků, rolničky. Vem si to na dlaň a nech ho, ať si s tím hraje. A hlavně na něj stále mluv.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: matesano
Datum: 23.08.14 21:18

Ze stříkačky se mu moc nechce, svírá zobák, jak jen může. Hadičku bohužel nemám a nevim jestli bych to s ní zvládnul. Trošku jsem do něj dostal, ale ne dost. Kaše mu asi moc nechutná. Zkoušel jsem namočený piškot, také nic.

Nejklidnější je, když mi sedí na ruce. Vzal jsem do druhé ruky trochu vaječné dokrmovací směsy v suchém stavu a on to začal zobat a louskat. Nesnědl toho moc, ale alespoň něco. Už umí i trochu létat, není to zas takový drobek. Všude se píše jenom o jídle, ale nemělo by mládě také něco vypít?

No, pokud se to zítra nezlepší a nesní více jídla, tak ho zanesu zpátky k mámě. Myslíš, že ho bezproblému příjme zpátky?

Datum: 23.08.14 22:17

matesano. Tobě živý tvor do ruky nepatří *cert*. Dopoledne jsi sem dal dotaz, pak celý den ticho po pěšině a ozveš se až teď, v noci. Mládě korely je tím pádem celý den o hladu a žízni *zed*. Příště si pořiď na hraní plyšovou hračku *ee*.

Co jsi čekal? Že ptáče bude cucat ze stříkačky jako malé dítě z dudlíku? Musíš mu velice opatrně otevřít zobák a hadičku zasunout do volátka. Pak do něj pomaličku vpravíš připravenou kaši (a protože je to kaše, tak se do ptáčete dostane i tekutina, takže už se mu nedává nic pít). Na dokrmování existují speciální směsi. Piškoty si nech zatím pro psy.

Zítra...Do zítra taky může uhynout. Jestli ho rodiče přijmou? Těžko říct.

Odkud jsi? Jsou lidé, kteří se dokrmováním ptáků zabývají. Ono to má svůj důvod. Někdy se ptáčata odeberou těsně po vylíhnutí a už se o ně stará člověk. U takových jedinců je daleko lepší předpoklad k tomu, že se ochočí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: matesano
Datum: 24.08.14 09:56

Ale hovno. Nesedím u počítače od rána do večera jako ty "sebod". Odepsal jsem až večer, ale mláděti jsem se věnoval celý den. Píšu snad někde, teď jsem ho krmil ve 21h?

Snažil jsem se ho krmit každé 2-3h, pokaždé si vzal pár zrníček z ruky, trochu se napil a toť vše. Nejsem idiot, abych nevěděl, že existují dokrmovací směsi, čím ho asi krmím? Na obale píšou, dokrmovací směs v období přepeřování a pro odchov mláďat australských papoušků. Zase ze mě nedělej idiota. Choval jsem andulku, ochočil ji a naučil mluvit.

Korelu mám poprvé, snažim se jí věnovat a krmit, jak jen můžu, bohužel podle mě je moc velká na ruční dokrmování, je zvyklá na mámu. Zkusíme ji vrátit do chovné budky k ostatním a počkat, až se osamostatní. Poté se stejně v literatuře píše, že je dobré mláďata odstavit od rodičů, aby mohli znovu zahnízdit, a že by jim samec mohl ublížit.

Kdybys mi rovnou napsal, že mláďata vhodná k ručnímu dokrmování jsou, buď těsně po vylíhnutí, anebo starší, ale nejprve ručně dokrmovaná v chovné budce, tak by to bylo možná lepší, než ty urážky.

Od: kristynkaj
Datum: 25.08.14 19:32

podle mě je viděšené což je normální zvikne si a bude to v pořádku a mimochodem mám zebřičky a ty z napáječky dole na zemi vůbec nepijí jestli to máš taky tak tak jim dej pro jistotu ještě misku vlažné vody. a s tím že se tě bálo je normální když je v jiném prostředí nebo v krabici a jede autem je vystrsovanejší než v kleci. dej mu čas a možná si ho ochočíš. :-D :D :P moje otazka je zde :D : Proč andulka?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.14 18:09
avatar
On nekouká, ale trpí hladem. Zrnicka zrát nebude, protože to neumí. Odebrali jste ho brzy, aniž byste ho začali dokrmovat ještě kdyz byl u rodičů. Lidi neblbnete, mláďata se dokrmuji každé dvě hodiny a to i v noci!
doplněno 23.08.14 22:20:

Když to čtu teď podruhé, tak ses řádně upsal. To mládě není starší než dva, max tři týdny. Co by v budce dělalo tři měsíce? SE divím majiteli/chovateli, že vám ho dal tak brzy. Zkuste ho krmit tou směskou, ale ne suchou, rozmíchat ve vodě, tím do sebe dostane i vodu. Nějak takhle a i v noci aspon třikrát

http://stirecek.rajce.idnes.c…rnis_fischeri/#cela_banda.jpg

no a pokud žrát nebude, ráno bych zkusil dovézt zpět a uvidíte, jak se budou staří tvářit. Pak už nezbyde nic, jen ta hadička, ale strašně málo, protože má malé volátko. Málo a často.

doplněno 23.08.14 22:21:

Nebo mu to kapat do zobáčku po kapkách a pomalu, at se neudusí

http://stirecek.rajce.idnes.c…ornis_fischeri/#Agapornis.jpg

doplněno 23.08.14 22:27:

http://stirecek.rajce.idnes.cz/Rikina/#PB286005.jpg

http://stirecek.rajce.idnes.cz/Rikina/#PB286006.jpg

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.08.14 09:26
avatar
Tak co ptáček? Jak to dopadlo?
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.